شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه نمازجمعه 12 مهر ماه حجت الاسلام عابدی امام جمعه بابلکنار.
  عدالت قضایی و عدالت اجتماعی از حقوق شهروندی است .

  حجت الاسلام عابدی فیروز جایی امام جمعه بخش بابلکنار :

  * عمل کم به تقوی اندک نمی شود و کاستی پیدا نمی کند.

  * نیروی انتظامی امروز در نظام جمهوری اسلامی، مظهر امنیت است.

  * امیدواریم مسئولین محترم توجه لازم را نسبت به روستا ها داشته باشند تا بازگشت معکوس از شهر به روستا اتفاق بیفتد.

  ***

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در  خطبه اول  ابتدا خود و دیگران را به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات فراخواند و افزود:

  سالروز شهادت رقیه بنت الحسین (س)را تسلیت عرض می کنم انسانهای سنگ دلی که قلبشان نرم نمی شد و برای خاموش کردن یک کودک سه ساله سر بابایش را آوردند .

  قبل از ماه محرم به بحث ایمان و عمل اشاره کردیم و امروز به ادامه این بحث خواهیم پرداخت: خداوند در قرآن مجید در سوره مبارکه توبه آیه 9 بیان فرموده است که : ان کسانی که اساس و بنیانشان بر تقوی است اینها کسانی هستند که در راه خیر قدم می زنند و اصل خیر برایشان مهم است .

  این آیه در خصوص مسجد ضرار است که کافران در مقابل مسلمانان ساختند .پیامبر دستور به تخریب ان مسجد دادند .بعضی گفتند نمی شد پیامبر هیات امنا را تغییر می داد ؟ چون اصلاً بنای این ساختمان بنای مسجد نبوده است باید تخریب می شد .برخی نیتشان مسجد نبوده است . پس عملی ارزش دارد که اساسش خدا باشد اگر کسی این بنا را بنهد ارزشمند است اگر کسی کاری کند که رضوان خدا در آن نباشد و به خدا وصل نشده باشد ارزشی ندارد .

  وی بیان داشت: احادیث فراوانی در این خصوص داریم پیامبر در سفارشی به ابوذر می فرمایند: بر عملت تقوی را همراه کن و این عمل به تقوی شدت احتمامت را در راستای کارت تقوی قرار بده. کسی ممکن است کار محکمی انجام دهد ولی استحکامی ندارد چون براساس تقوی نیست .عمل کم به تقوی اندک نمی شود و کاستی پیدا نمی کند .زیرا خداوند این عمل را از متقین قبول می کند شاید به چشم اندک باشد ولی چون همراه با تقوی است زیاد است .

  امیرالمومنان در این خصوص می فرمایند: هیچ عملی با تقوی قلیل نمی شود .

  امام صادق(ع) می فرمایند: شما را توصیه می کنم به تقوی و همچنین تلاش در کار و هیچ تلاش و کوششی که در ان ورع و تقوی نباشد منتفع نیست .

  اگر این دو در کنار هم که عمل و ایمان است زیرا این دو بدون یکدیگر فایده ندارد.با هم باشند  ارزشمند است .

   

  خطبه دوم

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در خطبه دوم ابتدا به مناسبت های روز و مسایل سیاسی و اجتماعی ایران و جهان پرداخت و بیان داشت:

  در آستانه روز نیروی انتظامی هستیم که پیشاپیش این روز را تبریک عرض می کنیم و عرض خداقوت و خسته نباشید داریم نیروی انتظامی امروز در نظام جمهوری مظهر امنیت است و 13هزار شهید را تقدیم نظام اسلامی کردند و 23هزار نفر جانباز را تقدیم کردند .یاد و خاطره همه شهدا را گرامی میداریم .

  13مهر سالروز عظیمت امام راحل (ره)از عراق به کویت است که یاد و خاطره امام راحل را گرامی میداریم .

  14 مهر بنا به روایتی 7صفر سالروز شهادت امام حسن (ع)است که این روز به روز بزرگداشت سلمان فارسی نیز هست که سلمان از افتخارات جهان اسلام است و به قول رهبر انقلاب که بجای اینکه بگویید سلمان از دیار ماست بگویید ما از دیار سلمان هستیم .

  دوشنبه روز روستا و عشایر است که بخش عمده ای از تولیدات ما از روستاهاست و بخصوص عشایری که دامدار هستند بسیار زحمت می کشند و همچنین روستاییان ما در مناطق مختلف که تولیدات مختلفی دارند .امیدواریم مسئولین محترم توجه لازم را نسبت به روستا ها داشته باشند تا بازگشت معکوس از شهر به روستا اتفاق بیفتد .اینگونه نباشد که یک روستایی در روستا نتواند یک خانه برای فرزندش درست کند بله قانون و زمین باید حفظ شود ولی تبدیل شدن به ویلا و خوش نشینی را جلویش را بگیرید در غرب مازندران و گیلان مردم زیتون کار هستند مردم گله دارند که محصولشان خراب می شود چون شخصی از دیگر استانها آمده است. این شخص در زمینی که محافظت نمی شود زیتون دارد و آفت زده است و این آفت به زمنیهای ما هم رسیده است باید جلوی این ویلا نشینی را بگیرید .کشاورزان بخاطر نیازی که در زندگی دارند باید زمین را بفروشند به داد کشاورزان ما برسید فقط یک روز به نام روستا و عشایر کفایت نمی کند باید قوانینی را مصوب کنند تا مردم با برنامه ریزی و امکانان بهتری زندگی کنند تا مردم به شهر نروند تا چهار دسته سبزی بخرند ..

  خطیب جمعه بابلکنار در ادامه به دو برنامه که سیاست های کلی نظام بود که توسط رهبر انقلاب به سران قوا ابلاغ شد اشاره کرد و افزود :

  چهل و سومین ابلاغیه است که به سران سه قوه ابلاغ شد و لازم است تا مسئولین نظام نسبت به این ابلاغیه بسیار مهم توجه داشته باشند تا برنامه ریزی درستی داشته باشند و باز هم سخنان رهبر انقلاب در دیدار با اعضای خبرگان رهبری که در راستای حقوق شهروندی مطالبی را بیان فرمودند: که در زیر به برخی از این بیانات اشاره می کنم :

  1- از جمله آزادی مشروط را بیان فرمودند که برخی داد از عدم آزادی که بی بند و باری که عین اسارت است دارند همانطوری که استکبار استخفاف می کند و بار عقل و خرد را از مردم می چینند و بار جهل را به انها می دهند باید توجه کرد .

  اگر کسی جهل را از مردم بگیرد کار بسیار خوبی کرده است اما استکبار هدفش بر عکس است .

  2- تامین نباز های اساسی برای مردم و رفع بیکاری و فقر ازحقوق شهروندی است.

  3- حق مشارکت مردم در سر نوشت سیاسی خود.

  4- همچنین حق برخورداری از آموزش و تحصیل که حق همه مردم است .

  5- عدالت قضایی و عدالت اجتماعی از حقوق شهروندی است .

  حجت الاسلام عابدی بیان داشت :حضور هیات ایرانی به ریاست رییس جمهور در سازمان ملل که رییس جمهور در عدم سازش با استکبار سخنان خوبی را داشتند هر چند انتظار می رود که تیم ما می دانستند که مقدمات کار را بهتر انجام می دادند تا حضور تیم ایرانی پر رنگ تر باشد .رییس جمهور تعاملات خوبی را با جهان داشتند .

  وی افزود :در خصوص مسائل منطقه باید عرض کنم که امروز شاهد درگیری در عراق بودیم که برخی به بهانه مشکلات معیشتی مسائلی را داشتیم که مسئولین عراق جواب دادند که مسائل خود را در راهپیمایی های آرام در کوچه و خیابان بگویید اما برخی افراد  نا مشخص باعث شدند تا برخی کشته شوند الان زمان حضور زائرین اربعین است که باید امنیت باشد ما برای این زائرین هم دعای خیر داریم در بخش بابلکنار هدایای خوبی داشتیم برای پذیرایی از زائرین اربعین که بسیار چشمگیر بوده است .در راستای مسئله یمن هم باید بگویم که دست ارتش و نیروهای مردمی یمن درد نکند که با عملیات نصر من الله نشان دادند که یمنی ها چه انسانهای بزرگی هستند و عربستانی ها به وحشت افتنادند و بسیاری اسیر و غنیمت گرفتند و سخنگوی ارتش گفت ما تا مدتها می توانیم با سلاحهای غنیمت گرفته شده با خود عربستانی ها بجنگیم .

     • مهر ۱۷, ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |