چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه نمازجمعه 15 شهریور حجت الاسلام عابدی امام جمعه بابلکنار.
  دنیا به تزلزل رسیده است و ما در اوج عظمت و قله اقتدار هستیم.

  حجت الاسلام عابدی امام جمعه بخش بابلکنار :

  * دنیا به تزلزل رسیده است و ما در اوج عظمت و قله اقتدار هستیم.

  * نهضت ابا عبدالله الحسین یک نهضت جاودانه است.

  * ما  از مسئولین که بارها هم شفاهی و هم کتبی توجه دادیم که شش ماه اول سال تمام شد و شش ماه دوم که فصل سرماست در راه است حداقل در این زمان باقیمانده مشکل جاده بابلکنار را حل کنند.

  * مسئولین توجه کنند و به فریاد مردم بابلکنار برسند واین کمبود آب منطقه را جبران و بر طرف کنند.

   

  ****

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام عابدی امام جمعه بخش بابلکناراقامه شد. خطیب جمعه بابلکناردر خطبه اول ابتدا ایام سوگواری سالار شهیدان را تسلیت گفت و سپس خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد و افزود: بالاترین تقوی مسئولیت پذیری است و اینکه  انسان از زیر بار مسئولیت فرار نکند .در هفته امر به معروف و نهی از منکر قرار داریم .امام حسین(ع) فرمودند: آیا نمی بینید حق به آن عمل نمی شود .آیا نمی بینید نسبت به باطل نهی وجود ندارد و چه بسیار باطلی که در جامعه عمل می شود و کسی نهی از منکر نمی کند .

  امروز هم متأسفانه شاهد این مسئله در جامعه هستیم و برخی مسئولین توجه نمی کنند .مسئولین محترم قبل از اینکه چنین مسئله ای به وجود بیاید باید جلوی این مسائل را بگیرند .

  وی افزود: ما در ایام ماه محرم هستیم و می خواهیم در این کلاس بزرگ امام حسین چیزی بیاد بگیریم .

  نهضت ابا عبدالله الحسین یک نهضت جاودانه است. همه عزاداریهای ما هم سنتی بود و امام فرمودند این عزاداریهای سنتی را نگه دارید اما این عزاداریها تبدیل شد به عزاداری انقللابی و تاسوعا و عاشورا در شهرهای تهران و قم و تبریز تبدیل شد از سنتی به عزاداری مبارزاتی و عزاداری شور و شعور که جوانان را به صحنه آورد و باعث شد تا علم حق به اهتزاز در آید. ما باید کل جهان را زیر پرچم امام قرار دهیم .

  دنیا خرج می کند تا المپیک برگزار کند با تمام هزینه های کلانی که از کشور های دیگر می گیرد. ما در نهضت امام حسین (ع)یک نهضت و تجمع بزرگ زیر لوای امام برگزار می کنیم و این دست آورد نهضت عاشورا است مردم هم توجه دارند و این بر کت و ثمره نهضت عاشورااست .

   

  حاج آقا عابدی در ادامه به چند درس که از نهضت امام حسین (ع)گرفته ایم اشاره کرد و بیان داشت:

  1- عدم سازش در برابر حکام نالایق و ظالم

  2- ایستادگی در برابر دشمنان اسلام

  3- از تحریم اقتصادی نترسیدن

  4- بصیرت افزایی

  در اینجا جا دارد از تمام کسانی که توفیق خدمت رسانی به عزاداران حسینی خدمت کنند تشکر کنم اما بصریت افزایی و تبیین نهضت عاشورا که باید به دست افراد کاردان برای مردم باز شود .از مردم تقاضا داریم که قوام و پایه عزاداری به سه چیز است :

  1- منبر 2- مداحی و نوحه سرایی و سینه زنی 3- اطعام دهی است این سه باید در کنار هم باشد. اگر یکی را برداریم عزاداری تکمیل نیست .اگر سخنران زیر دستی دعوت شود و از مصیبت چیزی نگوید این تکمیل نیست از مردم و بزرگان محلات و روستاها می خواهیم که برای نسل نوجوان خودتان اگر مسئولیت قبول کردید که کردیم اگر چنین نکنیم در حقیقت فرار از مسئولیت است بهانه اقتصادی و … قبول نیست .

  اگر بنا باشد که یک پایه را بیندازید چیزی باقی نمی ماند این پیامد های بدی خواهد داشت. هم معنوی و هم دنیوی مانند محراب ما که امروز غریب است .

   

  خطبه دوم

  حجت الاسلام عابدی در خطبه دوم ابتدا به مناسبتها و مسائل روز ایران و جهان اشاره کرد و افزود: دیروز سالروز شهادت آیت الله قدوسی و سر تیپ نیروی شهربانی آن روز وحید دستجردی به دست منافقین کوردل است که یاد و خاطره این بزرگواران را گرامی میداریم .17 شهرویور را که سالروز شهادت شهدای  جمعه سیاه در سال 57 است را گرامی میداریم .

  وی بیان داشت: تاسوعا و عاشورای حسینی را در پیش داریم و از همه مردم در خواست داریم که در این دو روز در روستای درونکلای شرقی و غربی که برنامه دارند می خواهیم در رعایت مسائل صد معبر توجه داشته باشند تا مردم دچار مشکل نشوند .

  هفته گذشته هفته دولت بود که ضمن تشکر از خدمتگزاران دولت اسلامی در طول این هفته در خطبه هفته گذشته هم عرض کردیم که ما مطلقا مسئولین را تایید می کنیم ونه تکذیب می کنیم بلکه همراه تایید ما انتقاد هم هست. مسئولین شهرستانی ما در این هفته با توجه به اخباری که داریم از مردم خدمت را دریغ نمی کنند اما روی صحبت ما به مسئولین استانی و کشوری است که به مشکلاتی که در منطقه ما هنوز بر زمین مانده توجه کنند .مشکل اصلی ما جاده است که با توجه به مسافری که این جاده دارد برای مردم خطرناک است . ما از مسئولین که بارها هم شفاهی و هم کتبی توجه دادیم که شش ماه اول تمام شد و شش ماه دوم که فصل سرماست در راه است حداقل در این زمان باقیمانده مشکل جاده بابلکنار را حل کنند در چند نقطه بابلکنار که چند شب قبل هم از نزدیک  مشکلات را خودمان لمس کردیم .جاده فرو ریخته و خودمان هم با ماشین خودمان به این جاده دچار مشکل شدیم .

  وی تاکید کرد :کمبود آب مشکل جدی منطقه است .اولین جلسه برای دو روستای درو نکلا مشکل آب است که مطرح کردند همه مسئولین شهرستانی در جریان هستند مسئولین توجه کنند و به فریاد ما برسند این کمبود آب باید جبران و بر طرف شود .

  خطیب جمعه بابکنار افزود :از مسئولین قوه قضاییه تشکر می کنیم که نسبت به دانه درشتها برخورد می کنند تقدیر می کنیم اما نسبت به هنجار شکنها و پایین دستی ها توجه بیشتری کنند با عربده کشها که در جامعه اخلال ایجاد می کنند برخورد شود .وقتی مردم بدبین نشوند که نظام به برخی فرصت می دهد .اینطور نیست باید بر خورد شو.د .

  وی خاطر نشان کرد :ما روزهای آخر و اقدام گام سوم برجام ماست و تعهداتی که ارو پاییها به برجام دادند عملی نکردند ما به مسئولین می گوییم که گام سوم برجام را محکم بر دارید ما با کسی دعوای نداریم اما اینها به حرفشان پایبند نیستند .خودشان مانند انگلیس و فرانسه در حال فروپاشی است خودشان مشکل دارند وآلمان به تعهدی خود عمل نمی کنند و نسبت به وعده وعیدهای اینها و حتی تهدیدهای اینها توجه نکنند .امروز حزب الله تمام آرامش را از اسرائیل گرفته است موشک های و پهباد های حزب الله، اسرائیل را زیر نشانه رفته است دنیا به تزلزل رسیده است و ما در اوج عظمت و قله اقتدار هستیم .  • شهر ۱۷, ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |