پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه نمازجمعه 17 فروردین حجت الاسام بابائیان .
  نظام آمریکا یک نظام سلطه و استکباری است و آمریکا محال است از برجام کنار برود.

  حجت الاسلام و المسلمین عباس بابائیان امام جمعه بخش بابلکنار:

  * زینت دانش و علم نیکی کردن است.

  * اگر دیگران بدی کردن انسان خوب و مومن با بدی جواب نمی دهد او با خوبی جواب می دهد.

  * شهید مطهری می گوید: خوبی را با خوبی جواب دادن ،کارالاغ است و بدی را با بدی جواب دادن کار سگان است و بدی را با خوبی جواب دادن انسانیت است.

  * نیکی کردن گنج است و کریم کسی است که مالک این گنج است.

  * ما خود را موظف به حمایت از مردم مظلوم فلسطین در تمام ابعاد می دانیم چه کمکهای نظامی و مادی و …و هر چه باشد.

  * اگر بخواهیم در این شعار سال موفق شویم اول خود مسئولین باید مجری باشند

  * وقتی منافع برخی مدیران در گروه واردات کالاهای خارجی باشد، حمایت از تولید داخلی چه معنا دارد؟

  * اول باید سر منشأ را درست کرد مسئولینی که دستشان در واردات است باید کوتاه شود .

  * آمریکا محال است از برجام کنار برود.

   

   

  ***

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام بابائیان اقامه شد.

  خطیب جمعه بابلکنار در خطبه اول پیرامون سبک زندگی دین و قرآنی و در ادامه بحث مربوط به نیکی کردن براساس آیات و روایات مطالبی را بیان داشت وی تصریح کرد :.قرآن می فرماید ان الله لا یحب المفسدین و در آیه دیگری می فر ماید : وَأَنْفِقُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا تُلْقُوا بِأَيْدِيكُمْ إِلَى التَّهْلُكَةِ ۛ وَأَحْسِنُوا ۛ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ

  و (از مال خود) در راه خدا انفاق کنید (لیکن نه به حد اسراف)، و خود را به مهلکه و خطر در نیفکنید، و نیکویی کنید که خدا نیکوکاران را دوست می‌دارد.

  خداوند در این آیه 195 در سوره بقره می فرماید :نیکی کردن یکی از عوامل محبوب شدن در نزد خداست ان الله یحب … باعث قرب به خدا می شود و یا باز می فرماید :خدا امر به عدالت و احسان می کند چطور می شود هم عدل و هم احسان باشد ؟فرض کنید در صف نانوایی هستید عدالت این است که همه در صف باشند و نان بگیرند اما یکی پیر است و قدرت ایستادن ندارد آن جوان نوبتش را به او بدهد این می شود احسان .نیکی کردن از اخلاق اسلامی است که باید به آن توجه کرد .رسول خدا می فرماید :زینت دانش و علم نیکی کردن است .انسان اندیشمند و دانشمند اهل نیکی کردن است چون زیبایی دانش به نیکی است و باز در روایت دیگری آمده است :خوبی کردن  سرشت خوبان و بدی کردن سرشت بد کاران است .اگر دیگران بدی کردن انسان خوب با بدی جواب نمی دهد او با خوبی جواب می دهد .

  نماینده ولی فقیه در شهر مرزی کلا خاطر نشان کرد :شهید مطهری می فرماید :خوبی را با خوبی جواب دادن کارالاغ است و بدی را با بدی جواب بدادن کار سگان است و بدی را با خوبی جواب دادن انسانیت است چون الاغی وقتی به الاغی رسید گردن او را می خواراند و الاغ مقابل هم چنین می کند و اگر به سگ سنگ بیندازی او واق واق می کند و حمله می کند .بدی را با بدی جواب می دهد .

  خطیب جمعه بابلکنار تاکید کرد :اما اگر کسی کار بدی را با خوبی جواب بدهد ارزش دارد که متاسفانه بسیار کم است .در روایتی آمده است. نیکی کردن گنج است و کریم کسی است که مالک این گنج است . نیکی را کسی صاحب می شود که نیکی کند و کریم کسی است که قبل از اینکه کسی به زبان بیاورد نیکی می کند و جواد کسی است که به دنبال نیکی کردن می رود و زکات پیروزی و موفقیت در نیکی کردن است. امیر مومنان در بسیاری از جنگ ها وقتی پیروز شد همه غنایم را بخشید پیامبر اکرم (ص)نیز این چنین می کرد .بر خی کم ظرفیت هستند وقتی به مقامی رسیدند عقده گشایی می کنند و به بدیهای دیگران می پردازند در حالی که این کار قبیح و زشت است و انسان مومن کم لطفی های دیگران را با خوبی و وظیفه اخلاقی و دینی خود پاسخ می دهد .

  در روایتی آمده است :رأس ایمان نیکی کردن به مردم است .برترین ایمان خدمت به مردم است و هیچ چیزی باارزش تر از خدمت کردن به مردم نیست .اینهاو این روایات را برای ما مسلمانان گفتند که در زندگی عمل کنیم این هنر نیست که زشتیها رابا کلمات زشت پاسخ دهیم .بر خی می گویند اگر دست دراز کنی صدتا می خوری یکی فحش بدهی صدتا فحش می خوری اینها مسلمانی نیست .شخصی به خدمت امام صادق (ع)رسید امام به او گفت:ای اسحاق  تا می توانی به دوستداران  ما نیکی کن .این سفارش اهل بیت است که انسانهای موحد و دوستان اهل بیت و انسانها مومن نیکی کنید این سفارش امامان است .

  در حدیثی آمده است :هیچ مومنی به مومن دیکری نیکی نکرد مگر اینکه با نیکی کردن چهره ابلیس را خراشید و دل اورا آتش زد .اگر می خواهید شیطان را خشمگین کنید و دل اورا آتش بزنید به دیگران نیکی کنید .در مسیری که می روید کسی را دیدسوار کنید یا نیمه شب همسایه شما بیمار شد کمکش کنیدو…. او تامدتها یادش نمی رود .کسی که قرض می خواهد به او توجهکنید البته قرض گیرنده هم قرضش را در زمان معیت ادا مکند .تا مردم از احسان کردن پشیمان نشوند و فاصله نگیرند به پیمان خود وفا کنید این از اخلاق اسلامی و انسانی است .اگر می خواهید محبت دیگران را بخرید نیکی کنید تا اورا بنده خود سازید خدابه موسی خطاب کرد موسی مرا به مردم معرفی کن. موسی گفت چگونه ؟خدافر مود به مردم نیکیها و نعمت های مرا نسبت به آنها بیان کن .این همه نعمت ها را چه کسی به شما داده و چه کسی در همه حال به فکر شما بود .

  حاتم طائی را نشنیده ای که آنگونه کار نیک انجام می داد که دست راستش از دست چپش خبر نداشت در زمان بعد از مرگ همه بدنش از بین رفت جز دستهایش چون انسان نیکوکار بعد از مردن هم زنده است این خاصیت نیکو کاری است .می گویند فلانی را خدا رحمت کند که خودش و پدرش در حق ما خوبی کردند .نیکو کاری باعث ماندگاری نام حتی بعد از مرگ می شود .مدرسه و دانشگاه و …به نامشان می شود .

  خطبه دوم

  حجت الاسلام بابائیان در خطبه دوم ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و در ادامه به مناسبتهای روز اشاره کرد .

  فردا روز سلامت است و حفظ سلامت بر هر انسانی واجب است تا بیمار نشود و اگر می داند خوردن غذایی باعث بیماری او می شود اشکال شر عی دارد مانند کشیدن سیگار قلایان و …باعث از بین رفتن سلامتی می شود حتی حرص و جوش خوردن همه ضرر است بنابراین انسانها تلاش کنند تا چیزهایی که باعث از بین رفتن سلامتی انها می شود پرهیز کنند و بهداشت و درمان تلاش کنند تا سلامتی را در جامعه جاری کنند تا جامعه ای پویا و سالم داشته باشیم و روز یکشنبه هم سالروز شهادت محمد باقر صدر و خواهرش است که این روز را گرامی میداریم و دوشنبه هم روز هسته ای است که این روز را هم گرامی میداریم و سالروز شهادت شهید اهل قلمشهید آوینی  وهمچنین سالروز شهادت شهید امیر صیاد شیرازی زرا هم گرامی میداریم .وروز تاسیس بنیاد مسکن را گرامی میداریم و امیدواریم دولت برای مسکن اقشار نیازمند تلاش بلیغ تری بکند وشهادت امام موسی کاظم (ع) را هم در روز پنج شنبه در پیش داریم .

  موضوع اول بیان فرازی از نامه رهبر انقلاب به اسماعیل  حنیه رییس سیاسی دفتر حماس است که ایشان بیان فر مودند :اینکه بر خی می گویند باید سازش کرد باید جواب انها گفت : تنها راه نجات فلسطین مظلوم و نجات ملت فلسطین مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن است .اینکه بر خی می خواهند سازش کنند و باید مذاکره را پذیرفت و… اینگونه نیست .تنها راه ایستادگی است انهایی که باعث این کار شدند بدانند خائنین با نفاقی که در انهات هست مانند عربستان و …باعث شده توجه به ملت فلسطین کنم شده و اخیرا عربستان خائن ،اسرائیل خائن را به رسمیت شناخت واگر این توجه رابه فلسطین می کردند این حرفها دیگر نبود اینها خیانت به آرمان فلسطین است و رهبر فر مودند :ما خودرا موظف به حمایت از مردم مظلوم فلسطین در تمام ابعاد می دانیم چه کمکهای نظامی و مادی و …باشد بر خی می گویند ما خودمان محتاجیم در سال 200میلیارد دلار به حماس کمک می کنند اینها نمی دانند اینها سپر بلای ما هستند اینها هستند تا اسرائیل رها نباشد و اگر رها باشد به ایران هم حمله می کند اینها از ارزشهای اسلامی و ظلم مبارزه می کنند همین انمسال چند هزار میلیارد تومان به ترکیه بردند ودولت به مقاومت کمک می کند تا اسلام حفظ بماند تا دشمن جلو نیاید کمک به اسلام مهمتر است یا دشمن ؟

  نماینده ولی فقیه در شهر مرزی کلا تاکید کرد :رهبر فر مودند علاج همه اینها تقویت جناح مقابل و مبارزه با رژیم اشغال گر قدس است این مبارزه را باید سر لوحه کار خود قرار دهند .

  در مورد شعار سال 97که حمایت از کالای ایرانی استمطالبی را عرض می کنم .بعضی از موانع استفاده از ظرفیت های کشور در 11مورد وجود دارد که بیان می کنم .

  1- باور نداشتن همین مسئولین به این ظرفیت ها

  بر خی مسئولین که می گویند مردم فقط قرمه سبزی بلد هستند نه چیز دیگر با این فکر می شود کار کرد ؟

  2- بی اطلاعی از توانمندیها

  خیلی از مسئولین نمی دانند چه توانا ییهای وجود دارد در همین بخش بابلکنار مسئولین نمی دانند چه ظرفیت های بکری وجود دارد که خیلی از بیمکاریها را می شود حل کرد .

  3-کم کاریهای بر خی از مسئولین

  چقدر افراد بلد کار را مسئولیت دادند هر کسی ژن خوب است و پارتی دارد در راس کار قرار دارد .

  4- احتیاج به نسخه های بیگانگان

  برخی بر نامه های داخلی را حتی به سختی می خوانند باور داشتن به نسخه بیگانگان در برخی مسئولین وجود دارد در بحث جمعیت به نسخه بیگانگان عمل کردیم چه شد؟در این کار ماندیم .چند سال دیگر کارگر را باید از خارج بیاوریم چون جوانی نداریم برای کار حتی انهایی که ادعا دارند هنرمندان و هنر پیشه ها و فوتبالیست ها و…مجرد هستند با حیوانات زندگی می کنند در حالی که در خارج همینها با چهارتا فرزند نشان می دهند .آیا این هنرمندان خارجی بلد نیستند نه این بدبختی ما است که فکر کنیم نسخه دیگران شفا بخش است .

  5- عدم مبارزه جدی با فساد است

  در کشور ما هر کسی گردن کلفت است و فامیل است پرونده اش را می خوابانند در حالی که در حکومت اسلامی در قانون اساسی هیچ فر قی بین رهبر و فرد عادی نیست .در درجه اول مسئولین خودشان توجه کنند و اگر بخواهیم در این شعار سال موفق شویم اول خود مسئولین باید مجری باشند .

  در کشوری که برخی مسئولین آن، کفش سه میلیونی، ساعت۱۶میلیونی، ماشین گران قیمت خارجی و … استفاده می کنند، نباید انتظار داشت جوانان و پدران ایرانی صاحب کار باشند و کودکان پابرهنه نباشند و کارگاه و شرکتهای تولید کنندگان ایرانی تعطیل نباشد

   نمایندگان مجلس بجای طرح فوریت الزام دولت به خرید کالاهای ایرانی طرح ممنوعیت واردات کالای مشابه داخلی را تصویب کند، وقتی کالای مشابه داخلی وارد نشود، دولت هم لاجرم کالای ایرانی خریداری خواهد کرد.شما نمایندگان محترم بایدواردات ماهانه۵۰میلیارد دلار کالا به کشور امید هر تولید کننده ای را نا امید می کند. بخصوص وقتی بدانیم بیش از ۶۰% این واردات کالاهای رقابتی و مشابه با تولیدات داخلی هستند قصه زمانی تلخ تر می شود که وزارت صنعت حاضر نیست لیست این۶۰در صد را که حدود ۲۰۰قلم است را آشکار کند و حتی در اختیار نمایندگان مجلس بگذارد.نمایندگان توجه کنند که فقط در۱۱ماهه اول سال۱۳۹۶مبلغی حدود۴۰هزار میلیارد تومان واردات کالاهای مصرفی غیر ضروری داشتیم از کود انسانی بگیر تا سنگ پا و…یعنی معادل۴۰هزار شغل در کشور، متأسفانه کالاهایی وارد کشور می شود که ما در دنیا صاحب برند آن هستیم.

   وی تاکید کرد :وقتی منافع برخی مدیران در گروه واردات کالاهای خارجی باشد، حمایت از تولید داخلی چه معنا دارد؟اول باید سر منشا رادرست کرد مسئولینی که دستشان در واردات است باید کوتاه شود .

  حجت الاسلام بابائیان افزود : دلار را به ثمن بخس بند کردید حتی کشور عراق مارا مسخره می کنند و پول ایرانی در عراق هم کم ارزش شده است .دولت محترم به مردم پاسخ دهند: که با یک و نیم میلیارد دلاری که از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی برداشت شد چه کردند؟ یعنی۷۸هزار میلیارد ریال، مردم محروم روستاها منتظرند بدانند این پول ها در کدام دولت هزینه شده و چند شغل ایجاد شده است؟ به جای ایجاد اشتغال کام چه کسانی را شاد شیرین کرده است؟کجا رفت این پولها باید مطالبه گری کرد .در بحث تلگرام رییس جمهور فر مود کام مردم را تلخ نکنید اما تلخ کامی اینجاست که نه تنها در تولید بنزین خود کفا هستیم بلکه توان صادرات را هم داریم .حالا بر اساس این حرف ،

   دولت محترم فرمودند که نه تنها در تولید بنزین خودکفا شدیم بلکه توان صادرات را هم داریم اما اکنون۴.۵ میلیارد لیتر بنزین به کشور وارد می کنیم. چه دستی در کار است؟ آیا این درست است که کشور اول دارنده گاز و نفت در جهان ، وابسته به بنزین وارداتی باشیم؟ این مایه ننگ و تلخ کامی نیست؟بر خی وقتها از مسئولین تعجب می کنیم چون نگاهی ندارند که مایه امید مردم باشند مابه فکر این حرف می افتیم که  

   انگلیس می گوید: آینده کشور ایران دست بچه هایی است که ما تربیت می کنیم؛ پدر و مادرشان جرأت برخورد با ما را ندارند ما برای دانشگاه، مجلس و دولت برنامه ریزی کردیم مسئولین چه جوابی دارند؟

   خطیب جمعه بابلکنار به مناسبت سالروز هسته ای به بحث بر جام اشاره و بیان داشت :رهبر فر مودند بر جام خسارت محض بود این حرف من نیست اکنون خود مسئولین هم این را تکرار می کنند که بر جام هیچ نفعی برای ما نداشت .برخی از افساد طلبان با بازی در زمین دشمن و بدون توجه به تجربه پر هزینه برجام، به دنبال تکرار خسارت محض برجام در دیگر مؤلفه های قدرت کشورمان هستند و می گویند: باید برجام موشکی را امضاء کنیم تا سایه جنگ برود و معیشت مردم خوب شود. لیبرال های وطن فروش و فتنه گران۸۸ تفضیر خروج احتمالی امریکا از برجام را به حساب صنایع موشکی ایران و حمایت کشورمان از جبهه مقاومت می دانند و به روی نا مبارک خود هم نمی آورند که اگر موشک های ایران و حمایت از مقاومت نبود باید الان پوتین داعشی ها را واکس می زدنداگر قرار بود خوب شود چرا با بر جام خوب نشد ؟آمریکا محال است از بر جام کنار بر ود .وی افزود :هر چهار ماه رییس جمهور بر اساس قانون باید بر جام را تایید کند واین به ضرر تجارت جهانی ماست .قانونی را بوجود آمردند تا جاهایی مشکل ایجاد کنند . برجام برای امریکا یک سند طلایی است که امریکایی ها حتی احتمال تن دادن ایران به این سند فاجعه بار را در خواب نمی دیدند؛ بنابراین محال است که امریکا از برجام خارج شود و امتیازات فراوانی را که مفت بدست آورده را مجانی از دست بدهد.

   برجام یکی از اصلی ترین موانع گشایش اقتصادی است. برجام برخلاف ظاهرش، هسته ای نیست، بلکه این معاهده با هدف فلج کردن اقتصاد جمهوری اسلامی ایران تهیه و به مردم و نظام تحمیل شده است.خروج از برجام برای امریکا یک فاجعه و برای ما یک فرصت طلایی خواهد بود و یکی از موانع اصلی پیش روی تحقق شعار سال و پیوست های آن را از میان بر می دارد، خروج ما از برجام عربده های ترامپ را به التماس تبدیل می کند.

  رژیم های نژاد پرست، شهوت پرستان و جنگ طلبان از متحجرین عربی تا آدم کش عبری، تا سرمایه داران غربی از صدام و بن سلمان تا ترامپ و نتانیاهو و داعش و … همه و همه دشمن جمهوری اسلامی ایران بوده اند ولی ما هستیم و همچون کوه ایستاده ایم. چون خداوند فرمود: حقاً علینا نصر المونین ( سوره الروم آیه۴۷

  بن سلمان بچه ننه دارد ایران را تهدید می کند .اما اینها حواسشان جمع باشد که.ملت سلحشور ایران، دلسوزان انقلاب، ولایتمداران صدیق و بسیجیان مخلص، هرگز نخواهند گذاشت، ایران اسلامی با تمدن بزرگ، فرهنگ در گل فرو رفته غرب را تجربه کند.  • فرو ۱۸, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |