یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه نمازجمعه 21 تیر ماه حجت الاسلام عابدی امام جمعه بابلکنار.
  آمریکا در حالی که خودش برجام را پاره کرد و از آن خارج شد؛ می گوید ایران نباید از برجام خارج شود و این از عجایب روزگار است.

  حجت الاسلام والمسلمین عابدی امام جمعه بخش بابلکنار:

  * زمانی بنده به حقیقت اخلاص می رسد که دوست نداشته باشد که از او تعریف و تمجید شود در کاری که برای خدا انجام داده است.

  * مسئله بی حجابی به اعتقاد ما ضربه می زند.

  * برخی در صدد هستند شورای نگهبان را بکوبند در حالی که ما دیدیم درانتخابات  شورای شهر که این نظارت نبود ؛ چه اتفاقاتی افتاده است.

  * آمریکا در حالی که خودش برجام را پاره کرد و از آن خارج شد؛ می گوید ایران نباید از برجام خارج شود و این از عجایب روزگار است.

  ****

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکناربه امامت حجت الاسلام عابدی اقامه شد .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در خطبه اول ابتدا خود و دیگران رابه تقوای الهی دعوت کرد و افزود:

  در خطبه های گذشته پیرامون ایمان و عمل مطالبی را عرض کردیم و در این خطبه به خلاصه بحث های قبل می پردازیم .

  ایمان و عمل خالص بسیار کمیاب است .توجه داشته باشید که گاهی عمل هست اما عمل خالصانه بسیار کم است. برخی ایمان و عمل دارند اما عمل با خلوص که مورد تأکید قرآن و روایات بسیار تأکید شده وجود ندارد .

  خطیب جمعه بابلکنار به آیاتی اشاره کرد و بیان داشت: در سوره اسراء بیان شده است: مدخل صدق و مخرج صدق که عمومیت دارد برای همه می بینیم که خداوند به حضرت نوح فرمودند: اگرمی خواهی وارد کشتی شوی اینگونه بگو که من از راه صدق وارد می شوم و مرا در این کشتی می خواهی وارد کنی که فرمان خودت است ورود من خالصانه و صادقانه باشد و زمانی که می خواهم از کشتی می خواهم خارج شوم خروجم برای رضای تو باشد از این باب که خودم را ببنم نباشد .

  آیه دوم هم اینکه خداوند در سوره ضمر بیان فرموده است :ما این کتاب را بسوی تو به حق نازل کردیم همه شما خدا را عبادت کنید آن هم خالصانه عبادت کنید .هم برای اینکه خدای متعال دین از آنه اوست و هم دین خالص برای اوست و از شما هم دین خالص را می طلبد .

  در آیه دیگر هم خداوند می فرمایند: نگاه کن عاقبت کسانی را که انذار شدند بزرگان و علما و پیامبران مطالب را فرمودند اما انهایی که انذار شدند ثمره انذار را نگرفتند .اما چه کسانی ثمره انذار را گرفتند :انهایی به نتیجه رسیدند که بنده خالص خدا بودند .

  معصومین هم در این باب می فرمایند :تصفیه کردن و خالص کردن عمل شدید تر از خود عمل است. که همان نیت است .انگیزه را برای خدا خالص کردن بسیار مهم است .

  امام جعفر صادق (ع)می فرمایند :باقی ماندن بر عمل خالص حتی بعد از عمل هم ریا را وارد نکنم شدیدتر از خود عمل است .

  رسول اکرم (ص)خطاب به ابوذر می فرمایند :برای هر حقی حقیقتی و واقعیتی وجود دارد که آن حق را استوار می کند .زمانی بنده به حقیقت اخلاص می رسد که دوست نداشته باشد که از او تعریف و تمجید شود در کاری که برای خدا انجام داده است . اگر بنده خدا به این درجه اخلاص برسد و به جایی برسد که کسی از او تعریف کند او اخلاص واقعی است .

   

  خطبه دوم

  خطیب جمعه بخش بابلکنار در خطبه دوم به مسائل سیاسی و اجتماعی ایران و جهان و مناسبتهای روز اشاره کرد وافزود: روز عفاف و حجاب است و یکی از ضروریات دین اسلام حجاب و پوشش است یعنی انی که اصول است در جای خودش و فروع هم در جای خودش باید عمل شود .اگر کسی عامداً و عالماً این ضرورت دین را منکر شود عالمان دین برای او دستوراتی دارند .این روز بخاطر اینکه در سال 1314 رضاخان قلدر برای تغییر و تحولات و پیشرفت طرح استعماری آن روز یعنی کشف حجاب را مطرح کرد .حجاب را از سر زنها برداشتند و اول هم از خاندان خود شروع کرد .

  عالمان در برابراین منکر بزرگ ایستادند و آیت الله قمی از عراق برای همین کار به ایران آمدند و در مشهد رفتند و مردم هم آمادگی را داشتند که این منکر در جامعه ترویج نشود برای همین قیام بزرگی را در مسجد گوهر شاد ایجاد و درگیری بزرگی به وجود آمد و مرحوم بهلول سخنرانی کرد. دشمنان ما همچنان در صدد این هستند که این گوهر گرانبهای حجاب را از زنها بگیرند و خانواده آن استحکام و استقلال خود را نداشته باشد به عنوان روز حجاب نامگذاری شد .حجاب یعنی پرده یعنی کسانی که پشت پرده هستند را نمی بینند اما آن پوشش یا ستر که مانع شود تا زنها از حالتی که باید باشد بیرون بیایند هر چند برای مردها هم هست برای زنها این پوشش و مقداری که دستور اسلام است باید رعایت شوند .صورت و دستها از مچ تا انگشتان استثنا شده است برخی موارد پوشش هست ولی درست نیست .بخاطر اینکه علاوه بر اینکه حجاب را تاکید کرده گفته است حجم بدن برای تحریک نمایان نشود .ممکن است کسی بگوید من خودم را می پوشانم ولی نه انچه شما می گویید که این بحث فقهی دارد که شهید مطهری در کتاب حجاب آورده است .

  اما عفاف یعنی پاکدامنی و حیا که شرمی که انسان نسبت به انسان دیگر داشته باشد و مراعات کند انطور نیست که ما هر حرفی را بزنیم و هر کجا وارد شویم و هر چیزی را بپوشیم .انهایی که حجاب دارند سعی می کنند عفاف و پاکدامنی هم داشته باشند .این ایام که هفته عفاف و حجاب است به همه زنان و مردان تبریک عرض می کنیم .امروز هم قرار است در نماز جمعه از خواهران و دختران محجبه تقدیر شود .در اینجا از خیرینی که کمک کردند تا این هدایا تهیه شود تقدیر می شود .این مسئله بی حجابی به اعتقاد ما ضربه می زند .

  حجت الاسلام عابدی ادامه داد :یکشنبه هم سالروز ولادت با سعادت امام هشتم است که پیشاپیش تبریک عرض می کنم .سه شنبه روز بهزیستی و تامین اجتماعی است که این روز را هم گرامی میداریم .نظام جمهوری اسلامی  باید بهتر زیستن مردم را هم از نظر معنوی و هم مادی تامین کند وضع مردم در بسیاری از جهات خوب شده هر چند در آمد پایین وجود دارد اما انچه که لازم است تامین اجتماعی است .چهارشنبه سالروز تاسیس شورای نگهبان این دیدبان قوی برای نظام جمهوری اسلامی ایران که در زمانهایی که برخی می خواهند به منافع خود برسند به شورای نگهبان می توپند.

  این شورا در کنار مجلس قرار دارد تا قوانینی منطبق با اصول دینی ما باشد و همچنین نظارت بر انتخابات های متعدد .

  برخی می گویند رییس جمهور اختیارت متعدد  ندارد .رییس جمهور 36 اختیار دارد که رهبر در مورد رییس جمهوری بسیار کم است .5 اختیار برای رهبر است و 36 اختیار برای رییس جمهور .

  رییس قوه قضاییه و صداوسیما و فرماندهان نیروها را رهبر انتخاب می کند اما همه بودجه ها را باید دولت بدهد .برخی در صدد هستند شورای نگهبان را بکوبند در حالی که ما دیدیم در انتخابات  شورای شهراین نظارت نبود و دیدیم چه اتفاقاتی افتاده است .

  16 تیر ماه پایان فرصت برجام بود که مجدداً باید ایران فعالیت های هسته ای را از سر بگیرد .حالا اروپاییها آمدند و گفتند ایران باید حافظ برجام باید ایران تاکنون این کارها را کرده اما شما چه کردید ؟آمریکا در حالی که خودش برجام را پاره کرد و از آن خارج شد می گوید ایران نباید از برجام خارج شود و این از عجایب روزگار است.

  حاج آقا عابدی به وضعیت شیخ زکزاکی در نیجریه اشاره کرد و خاطر نشان کرد :وضعیت شیخ زکزاکی که پدر شش شهید است سه شهید در روز قدس به شهادت رسیدند و سه پسرش در سال 94 وقتی به حسینیه بقیت الله نیجریه در جلوی چشم پدر و مادر به شهادت رسیدند .شیخ زکزاکی و همسرش در حالی که مریض هستند در زندان هستند ما از مراجع قضایی چهانی می خواهیم هم این دو عزیز آزاد و درمان شوند .

     • تیر ۲۳, ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |