سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نمازجمعه حجت الاسلام غفاری امام جمعه موقت بخش بابلکنار.
  ما بر سر سفره شهیدان نشسته ایم و باید بدانیم که نظام پایدار است اگر کسی غیر این را قبول کند به این سفره خیانت کرده است.

  * ذره ذره عالم لشکریان الهی هستند .

  * امام سجاد و حضرت زینب (س)حضورشان در لحظه لحظه عاشورا حضور داشتند و نگذاشتند تا پیام عاشورا تحریف شود.

  * دشمن تمام تلاشش این است که با بکار گیری همه ابزارهای سخت افزای و نرم افزاری و رسانه ها و شبکه های اجتماعی بقبولاند که نظام شکست پذیر است.

  * ما بر سر سفره شهیدان نشسته ایم و باید بدانیم که نظام پایدار است اگر کسی غیر این را قبول کند به این سفره خیانت کرده است.

   

  ***

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام غفاری برگزار شد .وی در خطبه اول به بحث بهره مندی از مددهای غیبی اشاره و بیان داشت :این کمک ها به دو بخش پیدا و پنهان تقسیم می شود و اشتباه است که انسان همه چیز را در همین عالم مادی ببیند بلکه فراتر ازاین عالم مادی عالم غیبی هست که مددهای غیبی الهی به سوی بشر سرازیر می شود . معنی این جمله این است که ناامیدی و بن بست در این عالم وجود ندارد چون خداوند از عالم غیب کمک های الهی را سرازیر می کند .مطلب دیگر اینکه قرآن ما را دعوت می کند به این عالم غیب ایمان بیاوریم ودر قر آن هم آمده است که این کتاب الهی برای سعادت متقین است و متقین چه خصوصیتی دارند :کسانی که به غیب ایمان داشته باشند .تنها اینکه عالم غیبی هست کفایت نمی کند بلکه باید به آن عالم غیب اعتماد و باور و تکیه کرد .این دعوت قر آن مجید است در این عالم ذره ذره اجزای این عالم آگاهی دارد و صدا و حال و مارا می فهمد .باد را دیدی که با آدم چه کرد ؟ ذره ذره عالم لشکریان الهی هستند و گاهی این لشکریان فر شتگان الهی و ارواح طیبه و گاهی همین موجودات اطراف ما هستند همانگونه که در جریان طوفان نوح آب لشکر الهی بود .و در قوم عاد باد لشکر خدا بود .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا تاکید کرد :انسان باید بداند که ایمان به غیب این است که در همه حالات باید به این عالم تو.جه داشته باشد .

  حال بهره مندان از این عالم غیب چه  کسانی هستند :

  1- ایمان واقعی داشته باشند

  2- کوشش وتلاش

  3- اخلاص ونیت خالص و پاک

  4- توکل به خدا اینکه بپذیرد که باید به خدا اعتماد کرد وبه این اعتماد خود یقین پیدا کند ویقین به گونه ایست که انسان در تمام حالات به باور خود یقین داشته باشد .

  حال چرا نفس های اولیای خوب خدا اثر می کند ومادر حالات بم بست وشرایط  سخت دعا مستجاب می شود چون در آن مواقع به خدا تکیه می کنیم .لذا به ما دستور داده اند ذکر و نماز  و تقوی و خدمت به دیگران و تلاوت قر آن و نیت پاک و…زمینه ساز کمک های الهی است .

   

  خطبه دوم

  خطیب جمعه بابلکنار در خطبه دوم ابتدا خود ودیگران را به تقوای الهی دعوت کرد و به مناسبت های روز اشاره کرد .

  وی ابتدا به پیام عاشورا اشاره کرد و افزود :در این حادثه عظیم تاریخی دو بحث است :

  1- در بحث اول مدیریت نورانی لحظه لحظه آن که بر عهده خود امام حسین است .ودر بخش دوم متوجه اهل بیت امام که حضرت زینب و امام سجاد(ع) که بدون هیچ کم و کاستی مانند خود امام مدیریت کردند است .برای همین این پیام تا ابد نور افشانی خواهد کرد .تجربه نشان داد که هر کجا پاکان و خوبان پیامی را آوردندویا آن پیام نورانی از طرف کتب الهی آمد واز طرف انبیای الهی آمد و از طرف ائمه معصومین و یا از طرف صالحان آمد از طرف دشمن تلاش شد تا این پام را تحریف و تغییر و وارونه کنند تا از این پیام البته با تبلیغات مسموم و دروغ پردازیهای خودش از این پیام به نفع خودش بهره برداری کند .آیا در کتاب های الهی تورات و انجیل که پیام الهی و نورانی نبود ؟ودشمن تلاش نکرد به خواسته هاتی خودش انها را بکار گیرند .چقدر پیام قر آن را دشمن تلاش می کند تا تحریف کند و چقدر پیام مهدویت را این همه دشمن هزینه می کند چون دشمن می داند که چقدر تاثیر گزار است .در پیام عاشورا نیز دشمن چنین کرد .امام سجاد و حضرت زینب حضورشان در لحظه لحظه عاشورا حضور داشتند و نگذاشتند تا پیام عاشورا تحریف شود .

  خطیب موقت جمعه بابلکنار به سخنان رهبر انقلاب در جمع بسیجیان اشاره و بیان داشت :در مورد ایران سه جمله انکار ناپذیر است :

  1- عظمت ایران

  2- اقتدار جمهوری اسلامی

  3- شکست ناپذیری انقلاب اسلامی

  که در طول تاریخ اینها ثابت شده است ایران یک کشور کهن در علم و تمدن و دانشمندان بزرگ است ودر اقتدار نظام نیز باید گفت که چه هجمه های زیادی برای بر اندازی نظام بکار گرفتند و جنگ هشت ساله را با تمام قوا برای نظام با ترورها و تحریم و جنگ های روانی و خیابانی به راه انداختند تا نظام را از کار بیندازند اما نظام با رهبری حکیمانه امام و رهبر انقلاب و خون شهیدان حفظ شد و باقی ماند ودشمن تمام تلاشش این است که با بکار گیری همه ابزارهای سخت افزای و نرم افزاری ورسانه ها وشبکه های اجتماعی بقبولاند که نظام شکست پذیر است.

   اما ما بر سر سفره شهیدان نشسته ایم وباید بدانیم که نظام پایدار است اگر کسی غیر این را قبول کند به این سفره خیانت کرده است .  • مهر ۱۵, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |