پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نمازجمعه 14 اردیبهشت حجت الاسلام غفاری.
  عصر انتظار عصر امید و عصر تعالی انسانی است.

  حجت الاسلام غفاری امام جمعه موقت بخش بابلکنار:

  * ما باید تلاش کنیم تا معرفت و شناخت به امام را در زندگی جزو وظیفه خود بدانیم.

  * عصر انتظار عصر امید و عصر تعالی انسانی است.

  * ما معتقد هستیم امام هر چند ظهور ندارد ولی حضور دارد.

  * معلم در حقیقت آفت های جهل را از جان آدمی وجین می کند و ارزشهای انسانی را سرسبز می کند.

  * هدف اصلی دشمنان از ماجرای خروج از برجام این است تا به ایران فشار وارد کنند تا دست از اهداف خود بکشد.

  * دشمنان به این نتیجه رسیدند که هر چه کشورهای منطقه تضعیف شوند اسرائیل محکم تر می شود.

  ***

  نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بخش بابلکنار به امامت موقت حجت الاسلام غفاری برگزار شد. خطیب جمعه موقت بابلکنار در خطبه اول ضمن تبریک اعیاد شعبانیه تصریح کرد :هر چه درباره امام عصر(عج) بگوییم کم گفته ایم ما وظیفه داریم هم خودمان آن حضرت را بشناسیم و هم آن حضرت را به دیگران بشناسانیم تا مردم ایشان را فراموش نکنند .

  هر چند همه بشریت به منجی معتقد هستند و باور بر این است که بشر در طول دوران زندگیش دو دوره را تجربه خواهد کرد دوره اول پیچیده در ظلمها و ستم ها و دوره دوم سراسر عدالت و امنیت. اما اصل منجی در اسلام تحت عنوان مهدویت به بهترین شکل بیان شده است در قرآن 300 آیه داریم که نشانه و اشاره به مهدویه دارد و همینطور در روایات 6 هزار حدیت اشاره به امام زمان دارد که برخی از این احادیث با اهل سنت مشترک هستند. اصل انتظار به مهدی(عج) دارد که انتظار آن حضرت یکی از بزرگترین عبادت هاست یعنی همین که ما در زندگی مشغول کارمان هستیم و در این اشتغال منتظر یک امام هم هستیم خود عبادت است نفس این باور یک عبادت بزرگ است شاید راز حکمتش این باشد که همه این افسار گسیختگیهای بشر پایان می یابد. بن بست نیست عصر انتظار عصر امید است عصر تعالی انسانی است .

  امام جمعه موقت بخش بابلکنار تاکید کرد :این انتظار عبادت است به شرط اینکه انتظار درستی باشد و سنخیت با آن امام را داشته باشد .

  منتظرین چند دسته هستند :

  1- برخی منتظرین فسادگر هستند برخی می گویند ما فساد کنیم تا امام بیاید.

  2- گروه دوم منتظرین آلوده به گناه هستند .منتظر امام هستند اما معصیتی اگر پیش بیاید این انتظار باز دارنده گناه آنان نیست .مانند اینکه در عاشورا و محرم عزاداری امام را می کند اما خلافی هم پیش بیاید انجام می دهد آیا می شود کسی منتظر مصلح باشد اما خودش صالح نباشد ؟

  3- گروه سوم منتظرین همان منتظرین واقعی هستند این گروه التزام عملی دارند و این گروه مورد عنایت امام زمان (عج)هستند. ما معتقد هستیم که امام زمان(عج) امام حی و زنده است و این یک باور واقعی است ما معتقد هستیم که امام در میان ما رکوع و راه دارد قرآن و دعا دارد کمک می کند و مورد توجه قرار می دهد و ما معتقد هستیم امام هر چند ظهور ندارد ولی حضور دارد .اصل حضور او و انجام کار مهم است .امام بخاطر برخی مسائل و حکمت ها ظهور ندارد اما حضور دارد .سیطره و حضور و آگاهی امام در پیکر امام مانند سیطره روح بر پیکر انسان است .آیا اکنون ما در جسم ما روح هست یا نیست ؟هست و آیا روح بر همه حرکات و افعال ما علم دارد یا ندارد ؟دارد .اعضای ما که میلیاردها هستند آیا روح بر آن علم دارد یا ندارد ؟البته دارد .

  در آن واحد من ده ها حرکت و عمل انجام می دهد یک پیکر است با میلیاردها عضو اما روح در وجود ما ناپیداست اما احاطه دارد پس وجود امام در عالم مانند حضور روح در پیکر انسان است نقش امام در هستی این است امام مانند یک عضو بر اعضا نبینید امام حقیقت پیکر عالم است مانند روح که حقیقت پیکر انسان است .

  نکته آخر اینکه ما باید تلاش کنیم تا معرفت و شناخت به امام را در زندگی جزو وظیفه خود بدانیم .

  خطبه دوم

  حجت الاسلام غفاری ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد و به مناسبت های روز اشاره کرد .وی تصریح کرد :مطلب اول در مورد شهادت شهید مطهری و روز معلم است واقع این است که معلم در همه دوران مورد تجلیل است هر کجا که تعلیم و تربیت است تجلیل از معلم نیز هست .همه تمدنها و فر هنگ ها وجودشان به وجود معلم وابسته است اگر رسالت معلمی به زمین بماند ارزشها هم به زمین می ماند برای اینکه شاخص های معلمی ویژگیهای عمیقی دارد .معلم انسان را از بند جهل رهایی می بخشد جهل اگر جامعه و فردی را گرفتار کند بد بندی است .معلم در حقیقت آفت های جهل را از جان آدمی وجین می کند و ارزشهای انسانی را سرسبز می کند .به روح بلند شهید مطهری و 4 هزار معلم شهید درود می فرستیم .مطلب دوم در مورد بزرگداشت دو عالم تشیع است شیخ مفید و شیخ کلینی که دو استوانه بر جسته که در دوران غیبت امام عصر تا امروز دین خدا و سیره اهل بیت را حفظ کردند و اگر این عالمان دینی نبودند این اوج و موج ها و با وجود این همه هجمه های دشمنان چیزی از دین نمی ماند .

  مناسبت دیگر روز بیماریهای خاص است این بیماریها چه هزینه هایی و چالش هایی را برای خانواده و جامعه به وجود می آورد اگر رسانه ها صدا و سیما و آموزش عالی و آموزش پرورش اگر آگاهی بخشی در مورد این بیماریها داشته باشند قابل درمان خواهد بود .

  نکته بعدی هم در خصوص مسائلی است که توسط دشمنان پیش آمده است .بهانه جوییها و جو سازیهای آمریکا برای خروج از برجام است .توافقی که خود دشمنان و هم پیمانان آنان اعتراف دارند که ایران پایبند به برجام است و جالب اینجاست که چقدر همه اینها غیر قابل اعتماد هستند و چقدر تلاش کردند که هم پیمانان دیگر را همراه خود کنند مانند ماجرایی که در سوریه و عراق بوجود آوردند تا دیگر کشورها را همراه خود کنند هدف اصلی آنها این است تا به ایران فشار وارد کنند تا دست از اهداف خود بکشند .آیا ما این همه شهید دادیم تا دست از ارزشهای خود بکشیم؟ در حالی که ما به برکت رهبر و امام و مردم دست از اهداف خود نخواهیم کشید .

  حجت الاسلام غفاری خاطر نشان کرد ؟تلاش این دشمنان و کشورهای منطقه این است که بین کشورهای منطقه تفرقه و فتنه ایجاد کنند .ایجاد فتنه و اختلاف افکنی بین این کشورها جزو اهداف این کشورهاست . این دشمنان به این نتیجه رسیدند که هر چه این کشورهای منطقه تضعیف شوند اسرائیل محکم تر می شود و آمریکا و هم پیمانان او حضورشان را در منطقه توجیه می کنند تا ایجاد آشوب و فتنه کنند در طول این سالها هر سال به سراغ یک کشور منطقه می روند و اهداف استعمار پیر این است که تفرقه بینداز و حکومت کند .

   

     • ارد ۱۶, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |