یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نمازجمعه 14 تیرماه حجت الاسلام عابدی امام جمعه بابلکنار.
  اگر زنان و دختران بخواهند به کمال برسند باید خود را در اسلام وآیینه اسلام پیدا کنند نه در غرب زیرا همه پیامد های غرب مسموم است

  حجت الاسلام عابدی امام جمعه بخش بابلکنار:

  * ابقا و باقی بودن بر عمل مشکل تر از خود عمل است.

  * رسیدن به هدف با عمل است نه با آرزوی خالی.

  * اگر زنان و دختران بخواهند به کمال برسند باید خود را در اسلام وآیینه اسلام پیدا کنند نه در غرب زیرا همه پیامد های غرب مسموم است.

  * در دهه کرامت شهردار محترم مرزی کلا و اعضای شورای اسلامی شهر در این دهه تصمیم گرفتند تا عوارض با چهل درصد تخفیف همراه باشد که جای تشکر و تقدیر دارد.

   

   

  ***

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکناربه امامت حجت الاسلام عابدی اقامه شد .

  خطیب جمعه بابلکناردر خطبه اول ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و بیان داشت: تقوی یعنی ایمان و عقیده و یعنی گره زدن خود به خدا و اوامر پروردگار .

  در رابطه با ایمان و عمل بحثهایی در هفته های قبل داشتیم که اینک به ادامه آن بحث خواهیم پرداخت .

  ایمان و عمل و تداوم و پایداری در عمل بحث امروز ماست. ایمان و عمل مهم است اما تدارم در ایمان مهمتر است .چه در درس خواندن، کار و ورزش و مسائل دیگر اگر کسی این کارها را انجام می دهد اگر بعد از مدتی آن را رها کند بخواهد دوباره شروع کند بسیار سخت و مشکل خواهد بود در ایمان و عمل نیز همینگونه است .قرآن مجید در سوره احقاف می فرماید :کسانی که گفتند پروردگار ما الله است .انسان را وارد در جرگه مسلمانی می کند .اقرار به شهادتین باعث می شد برخی از کشته شدن در جنگ رها شوند .

  خطیب جمعه بابلکنار افزود :همین اندازه که ما بگوییم الله کافی نیست پایداری در آن نیز لازم است. بر کسانی که هم عمل دارند و هم ایمان و هم استقامت دارند ملائک بر آنها نازل می شود .در آیه دیگری آمده است :اگر مردم بر طریقه دین و اسلام استقامت می کردند خدای متعال می فرمایند: آنها را سیراب می کنیم یعنی نعمت خود را بر آنها تمام می کنیم .این آیه نشان می دهد که ایمان بدون استقامت وتداوم بدرد نمی خورد .پیامبر اکرم(ص) می فرمایند :امور و یا هر کاری که انسان دارد تا به اتمام نرساند آن کار به اتمام نمی رسد .مانند پایان کاری که شهرداری صادر می کند .اعمال به خاتمه آن است .

  امیر مومنان می فرمایند :کار اندک که انسان آنرا ادامه بدهد و بر آن کار مداومت بخشد از کار زیادی که انسان از آن ملول شود بهتر است .یعنی همین عمل اندک ما اما ادامه دار بهتر از بسیار بی پایان است .مانند انجام دادن کار خیر که ادامه داشته باشد .

  بهترین اعمال نزد پروردگار متعال اینکه عبد بر آن کار خوب مداومت داشته باشد هر چند که کم باشد .

  امام محمد باقر(ع)می فرمایند: بهترین اعمال نزد خداوند عملی است که عبد بر آن کار دوام ببخشد هر چند کم باشد .این عمل خوب را که همراه با ایمان است تداوم بخشد .

  ابقا و باقی بودن بر عمل مشکل تر از خود عمل است .رسیدن به هدف با عمل است نه با آرزوی خالی در اسلام آرزوی بدون مبنا و طول و دراز فایده ای ندارد .

  امام علی(ع) می فرمایند :رسیدن اولیای خدا به اجر با صبر .صبر کردن و سختیها را تحمل کردند تا به نتیجه رسیدن نظام جمهوری اسلامی هم چهل سال سختیها را تحمل کردند تا به نتیجه رسیدیم وگرنه دشمن در همان روز های اول بعد از انقلاب درصدد بود تا ما را از پا در بیاورد. با کار و تلاش باید به آرزو ها رسید نه اینکه خدا ارحم الراحمین است خودش درست می کنه به خانمی بگوییم حجابت را درست کن می گوید خدا ارحم الراحمین است ولی خدا رحیم هست ولی به شدت هم عقوبت می کند .امیرالمومنین(ع) می گوید مومن کسی است که زیرک و هوشیار است و دل به امید های شدنی می بندد نه نشدنی دو شاخه اصلی ایمان  و تداوم در عمل است .

  خطبه دوم

  حجت الاسلام عابدی در خطبه دوم ابتدا به مناسبتهای روز اشاره کرد و سپس به مسائل سیاسی و فرهنگی ایران و جهان پرداخت وی تاکید کرد :

  یکی از مناسبت های مهم شلیک ناو آمریکا به هواپیمای مسافر بری بوده است که 290 نفر از زن و مرد و کودک بی گناه به شهادت رسیدند .مطلبی که باید عرض کنم بخشی از پیام امام راحل (ره)را اشاره می کنم .امام فرمودند :مردم آزاده جهان همواره از امریکا صدمه دیدند و عظم خود را برای سرکوب استکبار جظم نکنند هر روز شاهد حادثه جدید خواهیم بود جنگ ما جنگ با ابر قدرت غرب و شرق نیست جنگ ما جنگ مکتب ماست یعنی اگر دین را می خواهیم حفظ کنیم باید شاهد این چنین حوادث باشیم .

  جنگ ما جنگ پا برهنگان است .این جنگ سلاح نمی شناسد .این جنگ اعتقاد است .انقلاب علیه دنیای پول و زور است .انها بر علیه ما و بر علیه اعتقاد ما هستند واین همه مظاهر فسق و فجور را که می خواهند آندلسی دیگری را درست کنند که این آرزو را به گور خواهند برد هدف دارند در جهان اسلام چنین کنند .

  13 تیر سالروز ولادت فاطمه معصومه(س) و آغاز دهه کرامت است که این ایام را به همه مسلمانان تبریک عرض می کنیم .روز دختر را به همه دخترانی که پیرو معصومین هستند تبریک عرض می کنیم نه کسانی که الگوی این معصومین را قطع کردند .

  به مناسبت چهلمین سال انقلاب از چهل دختر محجبه منطقه تجلیل خواهیم کرد .اگر زنان و دختران بخواهند به کمال برسند باید خود را در اسلام وآیینه اسلام پیدا کنند نه در غرب .

  وی بیان داشت: حج معرف اسلام و خود سیاست است حج باید اسلام را به جهان بشناساند .این سیاست اسلام و قرآن است .هفته حج را هم گرامی میداریم .در سال 77 تأسیس رادیو معارف را داشتیم که یک دانشگاه بزرگی است که این را هم گرامی میداریم .رادیو زیارت مشهد هم رادیوی خوبی است که این دو تأسیس را به فال نیک می گیریم .14 تیر روز قلم است قلم یعنی منطق و اخلاق .انهایی که قلم به دست می گیرند و نوشته های خوب می نویسند را گرامی میداریم .

  روز شهرداری و دهیاریها را هم گرامی میداریم و به همه کسانی که در این حوزه تلاش می کنند تبریک عرض می کنیم .معماری ما باید بر اساس اسلام ساخته شود واین نکته مهم باید در شهرداریها مورد توجه قرار گیرد .در دهه کرامت شهردار محترم مرزی کلا و اعضای شورای شهر در این دهه تصمیم گرفتند تا عوارض با چهل درصد تخفیف همراه باشد که جای تشکر و تقدیر دارد .

  حجت الاسلام عابدی عنوان کرد :سالروز بلوکه کردن دارایی ایران در سال 59 در آمریکا است که این سابقه تحریم ایران را می رساند .

  14 تیر سالروز عفاف و حجاب است که این روز را گرامی میداریم .16 تیر هفته فرهنگ سازی مالیات است که کسانی که در این زمینه باید توجه کنند که کسانی که در بازار و فعالیت دارند اینکه مالیات خرج سالانه شما بوده اضافه هم آمده باید خمس را بپردازد پس مالیات با خمس فرق دارد .

  پایان مهلت برجام را هم داریم این دو ماه در حال اتمام است که انها اینستکس را بیان کرده بودند که در زمان برجام در مرحله اول بوده همان است که به درد ایران نمی خورد .سه کشور اروپایی بر سر عقل بیایند و به برجام توجه کنند در غیر این صورت بعد از دو ماه دوباره فعالیت های هسته ای را آغاز خواهیم کرد .

  5 ذی القعده روز تجلیل از بقاء متبرکه که یک ماوا و مامنی است که مردم به انجا پناه می برند. امیدوارم متولیان بزرگوار به این مناسبت توجه داشته باشند .

  وی خاطر نشان کرد :نخست وزیر عراق حشد اشعبی عراق را بعه ارتش عراق متصل کرده است هم جهت منفی دارد که بسیجیان می خواهند کار جهادی بکنند و شاید در کنار ارتش نتوانند این کارها را بکنند که جای بحث دارد .  • تیر ۱۸, ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |