سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نمازجمعه 14 دی حجت الاسلام عابدی.
  کشورهایی که تا دیروز می گفتند تا بشار اسد است ما در سوریه سفارت خانه نخواهیم داشت امروز پشت  دراین کشور صف کشیده اند.

  حجت الاسلام والمسلمین عابدی امام جمعه بخش بابلکنار:

  * برای دنیا با مردم معاشرت نکنید و در طلب جاه و مقام و ریاست و ریا با مردم معاشرت نکنید بلکه معاشرتتان برای خدا باشد.

  * پس معاشرت کنید با مردم برای رضای خدا .یعنی وحدت را حفظ کنید. با مردم معاشرت نکنید برای اینکه از دنیا چیزی گیرتان بیاید.

  * کشورهایی که تا دیروز می گفتند تا بشار اسد است ما در سوریه سفارت خانه نخواهیم داشت امروز پشت  دراین کشور صف کشیده اند.

  * امروز مقاومت در سوریه پیروز است و آمریکا در سوریه عقب نشینی کرده است و مقاومت فرماندهان اسلام امروز در سوریه ثمر داده است.

   

  *** نمازعبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام عابدی اقامه شد .

  خطیب جمعه بخش بابلکنار در خطبه اول به ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و افزود: ریشه تقوی ایمان است و ثمرات ایمان را قبلا خدمت شما عرض نمودیم و بیان کردیم که یکی از ثمرات ایمان وحدت است .جامعه ما به نام قرآن باید اتحاد داشته باشد .وقتی در پایان نماز سلام می دهیم این سلام به معنی این است که ما در یک جا و در یک صف قرارگرفتیم .

  از این باب خدای متعال به پیامبرانش این چنین دستور می دهد :

  يَا أَيُّهَا الرُّسُلُ كُلُوا مِنَ الطَّيِّبَاتِ وَاعْمَلُوا صَالِحًا ۖ إِنِّي بِمَا تَعْمَلُونَ عَلِيمٌ

   {ای رسولان، از غذاهای پاکیزه (حلال) تناول کنید و به نیکوکاری و اعمال صالح پردازید که من به هر چه می‌کنید آگاهم.

  وقتی رسول خدا آمد و فرمود همه در نزد خدا یکسان هستند و ان در نزد خدا گرامی تر است که با تقوا تر است در غیر این صورت همه انسانها به یک شکل هستند و خدا همه را به یک شکل قرار داده است .

  خداوند در قرآن می فر ماید :این امت شما امت واحده ای هستند و من پروردگار شما هستم و مرا عبادت کنید و منه خدا هستم که باید عبادت شوم و من شایسته عبادت هستم و تنها کسی که شایسته عبادت است من خدا هستم .ایمان یعنی وحدت و اجتماع وقتی در کنار هم می نشینند باید دلها هم یکی باشد .

  در حدیثی از امام صادق (ع)آمده است :هر کسی که خاضع در پنهان  است. یعنی در بین مردم نیست و خودش است و فقط خدایش او را می بیند در پنهانی برای خدا تواضع می کند این انسان در بین مردم صفتش چگونه است فرمودند: در آشکار معاشرت خوبی دارد اینطور نیست که متکبر باشد در معاشرت روی خوش دارد .پس معاشرت کنید با مردم برای رضای خدا .یعنی وحدت را حفظ کنید .با مردم معاشرت نکنید برای اینکه از دنیا چیزی گیرتان بیاید هر چند می گویند انسان خوش معامله شریک مال مردم است اما انسان خوش معامله چون برای خدا معامله می کند مردم به او اعتماد و اطمینان می کنند .

  برای دنیا با مردم معاشرت نکنید و در طلب جاه و مقام و ریاست و ریا با مردم معاشرت نکنید بلکه معاشرتتان برای خدا باشد .

  اینها را باید نوشت و بر سر مجامع بین المللی نصب کرد اینکه :قرار بده آن کسی را که از تو بزرگتر است بجای پدرت .یعنی کسی را که برای قرآن عمرش را صرف کرده بجای پدرت قرار ده وان کسی را که از تو کوچکتر است مانند فرزندت قرار بده وآنی را که هم شأن توست به منزله برادرت قرار بده.

  جایی که می خواهی امر به معروف کنی  با برادر دینیت در جامعه رفیق باش نه با حالت تحکم با رفاقت بیان کن .با مهربانی برخورد کن .در هر حالی نصیحت را فراموش نکن ما همه نیازمند نصیحت هستیم .پیامبر اکرم(ص) به ابوذر فرمود :مرا نصیحت کن ابوذر فرمود من کی هستم که شما را نصیحت کنم .پیامبر فرمودند: همه ما نیازمند نصیحت هستیم . خداوند در قرآن فرمودند: برای مردم حرف خوب بگویید .زمانی که برادر دینیت را دیدی که کار بدی انجام می دهد او را نصیحت کن .

  قرآن و ائمه ما در مورد وحدت بسیار تاکید دارند .

  خطبه دوم :

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در خطبه دوم به مناسبت های روز اشاره کرد و افزود: ما در هفته قبل 9دی را پشت سر گذاشتیم و از همه مردم تقدیر و تشکر می کنم که بصیرت خود را دوباره نشان دادند . متاسفانه برخی روز نامه ها انگار هیچ مساله ای اتفاق نیفتاده است و هیچ اشاره ای به 9دی نکردند .

  نماینده ولی فقیه در بخش بابلکنار خاطر نشان کرد: همانطوری که قبلا عرض کردم حادثه واژگونی اتوبوس را در تهران داشتیم که متاسفانه دانشجویان عزیز ما جانشان را از دست دادند که هم رهبر انقلاب و مسئولین پیامی صادر کردند و برخی قصد داشتند 13دی سال قبل را تکرار کنند و دانشجویانی که تحت تاثیر از دست دادن دوستان خود بودند را دست آویز قرار دهند چیز هایی را بیان کنند که اکنون در جامعه لزومی ندارد وارد این مسائل شویم .در دولت های گذشته هم داشتیم که هواپیما سقوط کرد که مسئولین زیادی جانشان را از دست دادند و یا مسائل و حوادث دیگرکه در هر دولتی اتفاق می افتد .اینکه بگوییم این دانشگاه آزاد را چنان و چنین ساختند در حالی که این دانشگاه چند ده سال قبل ساخته شده است که برخی برا ی تصفیه حساب شخصی خود حرفهایی را بیان کردند .جای تاسف است .

  در حالی که ایران با همه تحریم ها و مشکلاتی که داریم امروز مقاومت در سوریه پیروز است و آمریکا در سوریه عقب نشینی کرده است و مقاومت فرماندهان اسلام امروز ثمر داده است و کشورهایی که دیروز می گفتند تا بشار اسد است ما سفارت خانه نخواهیم داشت و حتی عربستان برای باز سازی سوریه دارد تصمیم می گیرد هر چند این یک شگرد و فریب کاری است .

  همچنین سالروز ارسال پیام امام راحل به گورباچف است ،که واقعا این پیام امام یک پیام عمیق نسبت به مسائل کشورهای شرقی و شوروی آن روز است و امروز گورباچف معترف است که اگر من حرف امام را گوش می دادم به این روز نمی افتادیم .

  16 دی است که روز شهدای هویزه است بخصوی شهید علم الهدی است که جان فشانی کردند و زیر تانک های عراقی له شدند و نگذاشتند نوامیس ایران به دست دشمنان بیفتند .

  15 دی شهادت شهید ستاری و جمعی از فرماندهان نیروی هوایی است که یادشان را گرامی میداریم.

  17 دی سالروز واقعه تلخ کشف حجاب است که به دست رضاخان قلدر اتفاق افتاده به دست آدمی که نه از خدا و نه از قرآن خبری دارد .به عنوان نخست وزیر شد و زمام امور را به دست گرفت و سرش را گل مالی می کرد اما بعد از زمانی در تکایا و حسینیه ها را بست و این واقعه بسیار بد در جامعه ما اتفاق افتاد .

  همچنین سالروز تحریم تنباکو به دست آیت الله شیرازی را داریم که با چند کلمه کمر استعمار را شکست .استعمال تنباکو محاربه با امام زمان است .

  19 دی که در این روز اتفاق زیادی افتاد در سال 56 در روز نامه به امام راحل توهین شد و شهدایی را تقدیم انقلاب کردند و در این روز شهادت  فرمانده نیروی زمینی شهید کاظمی است که یاد و خاطره این شهید را گرامی میداریم و همچینین 19 دی سالروز ارتحال آیت الله هاشمی که یاد و خاطره اش را گرامی میداریم .

  در بحث انتصاب آیت الله لاریجانی که این انتصاب به فرمان رهبر افتاد که این شخص کاردان به عنوان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام معرفی شدند. امیدواریم بتوانیم در این مجمع حساس که اختلاف بین دولت و مجلس را حل و فصل می کند مثمر ثمر باشد .  • دی ۱۵, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |