شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نمازجمعه 16شهریور حجت الاسلام والمسلمین عباس بابائیان امام جمعه بخش بابلکنار:
  اگر سپاه به میدان بیاید،رونق اقتصادی، بیکاری، اشتغال و واکسینه کردن و… پیروزی و سربلندی را برای ملت به ارمغان خواهد  آورد.

  * امام حسین (ع)یک ذره نگفت من ،همش می گفت دین خدا.

  * امام حسین (ع)الگوی بشریت است برای هدایت انها تا قیامت. 

  * مسئولین امنیتی و نظارتی به هوش باشند کودتا اقتصادی در حال شکل گیری است وافزایش دلار کارت دعوت این کودتا است.

  * مردم می گویند :شما نمایندگان مردم هستید یا خدای ناکرده نمایندگان مفسدان اقتصادی؟

  * تنها راه حرکت اقتصاد حضور مسئولین جوان، انقلابی، پاکدست، متدین و متخصص است. کسانی که زندگی اشرافی و میلیاردی دارند نمی توانند به جنگ اقتصادی دشمن بروند.

  * مسئولین گربه ها را به نگهبانی قصابی ها نگذارند.این چیزی است که ملت از شما می خواهد مگر می شود کسی هم مسئول باشد هم تاجر باشد ؟

  * اگر سپاه به میدان بیاید،رونق اقتصادی، بیکاری، اشتغال و واکسینه کردن و… پیروزی و سربلندی را برای ملت به ارمغان خواهند  آورد.

   

  ****

   

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام بابائیان اقامه شد .

  نماینده ولی فقیه در بابلکنار در خطبه اول پیشاپیش فرا رسیدن ماه محرم ،ماه شهادت ابا عبدالله الحسین و اصحاب و یاران و فرزندانشان را تسلیت گفت و سپس به رمز جاودانگی و ماندگاری نهضت عاشورا و آسیب ها و آفات عزادری این ایام اشاره کرد و بیان داشت : در قر آن آمده است :

  كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إِلَّا وَجْهَهُ” 

  همه آنچه را که در نظام هستی است از بین خواهد رفت و فقط ذات باری تعالی باقی خواهد ماند یعنی هر چه که جلوه الهی داشته باشد باقی است و نهضت امام حسین چون برای رضای خدابود باقی ماند و این یکی از رموز این قیام بود .مهم این است که برای رضای خدا باشد .در آیات قر آن داریم که :

  ما عندکم يَنْفَدُ ۖ وَمَا عِنْدَ اللَّهِ بَاقٍ”

  خطیب جمعه بابلکنار در ادامه عوامل ماندگاری قیام امام حسین (ع)رابه شرح زیر بیان داشت :

  1- عامل اعتقادی یعنی توحید در عقیده و عمل امام حسین (ع)یک ذره نگفت من ،همش می گفت دین خدا ،خدا به ما اجازه نداده در برابر ظالمان ساکت بنشینیم و به اصحابش می فرمودند :اگر همه شما به دشمن پشت کنید من تنهایی از دشمن نمی ترسم چون خدا را دارم مهم این است که انسان برای خدا تلاش کند و دینش را نجات دهد .

  2- حرکت امام حسین(ع) همگام با فطرت انسان است .شهادت او و مظلومیت او و حرکت و خانواده او و ظلم و ستمی که به ایشان و خانواده او روا داشتند انسان وقتی نگاه می کند می فهمد فطرت انسان نیز همین گونه است حرکت برای خدا وحرکت برای رضای خدا در تنهایی و غربت در جاودانگی کربلا تاثیر داشت .

  3- عامل اخلاق و آزادگی چه خود امام و چه اصحابشان در این جاودانگی تاثیر داشت ایشان می فر مودند:مرگ با عزت بهتر از زندگی در خواری است .هر کسی این را می شنود عشق می ورزد .مدرس می گفت :اگر من در برابر رضا خان قلدر موضع می گیرم از باب این است که آزادم و صدایم بلند است من نمک آنان را نخوردم تا حق نمک را بجا آورم .انسان در دینش و قیامش آزاده و حر باشد .

  4- غیرت ،غیرت دینی امام حسین(ع) اجازه نداد تا دین خدا در خطر بیفتد .

  5- عزت مندی -قیام امام است که ایشان همش دم از عزت می زد .وقتی در برابر لشکر عمر سعد قرار گرفتند فر مودند :این فرزند دون مایه به ما می گوید یا تسلیم شو یا با ما بجنگ من فرزند فاطمه وعلی و ذلت ،هرگز .ما باید در ایان سالروز شهادت امام حسین(ع) اینها را در ذهنها تداعی کنیم و بیان کنیم که امام حسین (ع)الگوی بشریت است برای هدایت انها تا قیامت  ،تا در بر خورد با دشمن کمبود نداشته باشید .انقلاب ما هم منبعث از قیام امام حسین بود وقتی گاندی می گوید: ما از امام حسین الگو می گیریم این رمز جاودانگی این قیام است .

  6- عمل به تکلیف امام هم می دانست که با 72 نفر در برابر لشکر دشمن نمی شد ایستادگی کرد اما ایشان فرمودند :ما مامور به تکلیف هستیم اما حالا بعد از چند هزار سال نتیجه اش را که پر فروغ تر شدن قیام امام حسین(ع) است را می بینیم .اربعین امام 20میلیون نفر شرکت می کند و این نشان می دهد که انچه را که امام در خشت خام می دید انها در آینه هم نمی دیدند .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا افزود :در این ایام ماه محرم همه می خواهیم پاداش ببریم و نمی خواهیم حتی برای یک نفر هم اذیت داشته باشد پس چند نکته را متذکر می شوم :

  • 1-صدای بلنگوها را زیاد بلند نکنید تا باعث اذیت و آزار همسایه ها نباشد .
  • 2- با موسیقی عزاداری نکنید .مجلس عزای پسر پیامبر است این صدای لهو و لعب مناسبتی با
  • این ایام ندارد .

  3-عدم صد معبر در خیابانها و کوچه ها

  4-عدم رقابت در دسته روی و مراسم عزاداری معنی ندارد که بگویند دسته فلان محله چهار تا طبل دارد ما باید  5تا داشته باشیم این برای مراسم عزاداری امام حسین (ع)معنی ندارد.

  5-در بحث رقابت چشم و همچشمی نباشد .امام حسین در همه جا حضور دارد چنانچه خدا در همه جا حضور دارد .

  6-اصرار نداشته باشید که از این امام زاده و از این خیابان و …باشد .اگر برای امام و خداست همه جا هستند .

  7-وقت مشخص برای عزاداری باشد .آیا ساعت 12شب به بعد زمان عزاداری است ؟هنگامی باشد که مردم حضور داشته باشند .

  8-در ایام محرم امام حسین را از مسجد جدا نکنیم .اینطور نباشد که از نماز خبری نباشد و یا در حسینه خوانده شود خود امام فر مود من بنده ای بندگان خدا هستم ویا موقه اذان دسته به محلات نرود .وقت اذان برای خداست اول نماز .

  9-شکل عزاداری مثل شکل عزاداری باشد .یکی پیراهن در میاورد و لخت سینه می زند آیا اهل بین اینطوری عزاداری می کردند ؟معنویت و آثار معنوی عزای امام را از بین می برد خدای ناکرده وقتی این عزاداری را پیش امام بر دند رو بر گرداند .

  10-غلو در عزاداری نباشد -خود امیر مومنان به غلو کنندگان نفرین می کند .برای تجلیل از مثلا حضرت فاطمه(س) قرار نیست دیگران را کوچک کنیم و بگویم حضرت مریم کنیز حضرت زهرا است .بی احترامی هم برای بالا بردن یکی درست نیست .

  11-دروغ و منبالغه در عزاداری نباشد .مثلا می گویند اگر این زهری را که به امام حسن دادند به کوه می دادند کوه متلاشی می شد خدا بیامرز چرا این ظرف نشکست ؟یا می گویند یک غمه بزن برای هفت پشتت بس است نه اینطور نیست .بله اگر شهر همه بنزینی باشد با یک کبریت آتش می گیرد آدم باید خوب باشد تا با گفتن یک یا حسین جواب بگیرد .

  حاج آقا بابائیان در تذکری بیان داشت :وقف تکیه و وقف مسجد باید رعایت شود. اینطور نباشد که وسایلی که وقف مسجد است در تکیه استفاده شود ویا بر عکس .هر چیز در جای خودش باشد اگر مال امام است هیچ کسی اجازه استفاده در خانه خدا را ندارد این مسائل باید رعایت شود .

   

  خطبه دوم

  خطیب جمعه بابلکنار در خطبه دوم ابتدا خود ودیگران را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و سپس به مناسبتهاز روز اشاره کرد و افزود :

  17شهریور سالروز بزرگترین حادثه تاریخی انقلاب اسلامی ماست گکه در سال 57که شهادت عده زیادی از جوانان و مردان و زنان ما به دست رژیم طاغوت بود که برای اسلام خواهی و زدودن چهره مستکبرین و برای ندا به فر مان امام راحل به خیابان آمدند و رژیم طاغوت هم بجای گوش کردن به ندای انها صدایشان را دور میدان ژاله خاموش کرد .همچنین19شهریور سالروز  وفات مرحوم طالقانی اولین امام جمعه تهران که زبانش مثل ابوذر بر نده و تیز بود است که یادش را گرامی میداریم .

  سه شنبه سالروز شهادت دومین شهید محراب آیت الله مدنی است که یادش را گرامی میداریم .

  خطیب جمعه مرزی کلا به سخنان مقام معظم رهبری که در جمع رییس خبر گان و اعضای مجلس خبرگان رهبری ایراد فر مودند اشاره و به فراز های مهم این سخنان اشاره کرد :رهبر فر مودند اینکه ما دشمن دارین این تازه گی ندارد برای ملت ما از اول انقلاب تا کنون آمریکا و دشمنان با ملت ما دشمنی کردند حمله به طبس و جنک تحمیلی و …عمدتا برای این بود که به انقلاب ضربه بزنند که تا کنون به رهبری امام راحل و رهبر انقلاب تا کنون تمام توطئه های انهابه سنگ خورد .ایشان فرمودند :مهمترین وظیفه نخبگان و مردم حرکت در جهت انسجام با دستگاه های دولتی و پرهیز از ایجاد ناامیدی در کشور است مسئولین هم توجه کنند که مردم ناامید نشوند .متأسفانه جریان غربگرا در تدارک جام زهر به رهبری هستند تا مقاومت در برابر مذاکره را بشکنند، برای همین قیمت ها را افزایش می دهند. مردم می فهمند که نابسامانی های اقتصادی کشور این روزها اصلاً اتفاقی نیست.

  اینها معنی ندارد .یک گروه نفوذی برای ضربه زدن به انقلاب به اقتصاد کشور ورود کرده و با گزاره های غلط ذهن مسئولان را بد پر کرده اند، مسئولین امنیتی و نظارتی به هوش باشند کودتا اقتصادی در حال شکل گیری است..

  وی افزود :افزایش دلار کارت دعوت مستقیم برای شورش است می خواهند دلار را بالا ببرند و تورم را به 60 تا 80 درصد برسانند..

  آیا دولت و مجلس به وضعیت کنونی اقتصاد کشور می گویند برنامه داشتن؟ برنامه دولت بی کیفیت ترین برنامه ای است که در طول تاریخ برنامه ایران تدوین شده است. هیچ برنامه کارآمدی برای مدیریت شرایط کنونی مشکلات اقتصادی وجود ندارد.مسئولین توجه کنند تا خواسته رهبر در کشور اجرایی شود. مجلسی که ارسال سؤال از رئیس جمهور به قوه قضائیه را منتفی ، با طرح ممنوعیت انتصاب مدیران دو تابعیتی مخالفت، و طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی را از دستور کار مجلس خارج، و با فوریت طرح شفافیت آراء نمایندگان مخالف و دو فوریت طرح توزیع کالا های اساسی را رد می کند، آیا این مجلسی است که ملت انتظارش را داشت؟هم شب و هم روز که نمی شود یا شب است یا روز .

  نمایندگان مجلس طرح فوریتی تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستگاه قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی را به دلیل بار مالی از دستور کار خارج کردند، اما افزایش قیمت دلار، پوشک و کالاهای اساسی مردم بار مالی بر دوش خانواده ها نمی گذارد؟ مردم می گویند شما نمایندگان مردم هستید یا خدای ناکرده نمایندگان مفسدان اقتصادی؟مردم از شما انتظار دارند .

  وی تاکید کرد :مردم به جای هیأت محترم دولت، عرق شرم ریختند که رهبر معظم انقلاب در مورد امور جزیی مثل تولید و توزیع درست پوشک در کشور تذکر دادند دولتمردان ما چه می کنند؟ دولت فاصله اش را با مردم جامعه کم کند تا صدای ناله مردم را بشنوند. دلیل اصلی نابسامانی های کشور کمبود قانون نیست، مشکل در بی کفایتی، ناکارآمدی، غیر انقلابی و بی مسئولیتی برخی از مسولان است و تنها راه حرکت اقتصاد حضور مسئولین جوان، انقلابی، پاکدست، متدین و متخصص است. کسانی که زندگی اشرافی و میلیاردی دارند نمی توانند به جنگ اقتصادی دشمن بروند. قوای محترم به جای تمرکز بر مفسدان باید بر تولید فساد تمرکز کنند، تا زمانی که تعارض منافع در اجرای قوانین بین مسئولین وجود داشته باشد، نمی توان به اجرا و تأثیر قوانین امید چندانی داشت، مسئولین گربه ها را به نگهبانی قصابی ها نگذارند.این چیزی است که ملت از شما می خواهد مگر می شود کسی هم مسئول باشد هم تاجر باشد ؟کسی را مسئول کنید که دغدغه تجارت نداشته باشد .

  من همواره به دولت ها تذکر دادم وانتقاد نباید باعث ناامیدی مردم شود .اینها راه کار است بجای این مفسدان و ناکار آمدها کار آمدها را بیاورید . کارنامه مجلس درباره اصلاح مشکلات اقتصادی قابل دفاع نیست، نمایندگان محترم مجلس در این شرایط اقتصادی که باید تمام هم و غمشان حل مشکلات و همراه مردم باشند به مرخصی دو هفته ای آخر تابستان رفتند واقعا کسی این کار را می کند در شرایطی که دلار مثل موشک به هوا می رود نماینده  به مرخصی می رود ؟وقتی مشکل نباشد یک سال هم به مرخصی بر وید .شما سر کارتان باشید تا مردم از حضور و تدبیر شما برای حل مشکلات بهره ببرند .

  شهید مدرس مطلب جالبی دارد که :شما در شفاف کردن آرائ نمایندگان از چه می ترسید شما اگر وکیل گرفتید نباید بدانید که وکیل شما چه می کند ؟مردم می خواهند بدانند شما چه می کنید. نمایندگان محترم به ملت پاسخ دهند که چرا با طرح هایی که می تواند مشکلات اقتصادی را حل کند مخالفت می کنند؟ بقول شهید مدرس، شما ها می ترسید چون چیزهایی دارید که نگرانید آنها را از دست بدهید یا چیزهایی ندارید و در پی به دست آوردن آنها هستید.

  حاج آقا بابائیان خاطر نشان کرد :سپاه و بسیج طی این 4 دهه انقلاب بخوبی نشان داده اند هر کجای مدیریت کشور با مشکل مواجه شده، قدرت آن را دارد تا علم آنجا را بلند کند و با توجه جنگ اقتصادی دشمن، این امر همچون هشت سال دفاع مقدس به سپاه و بسیج واگذار گردد تا در رونق اقتصادی، بیکاری، اشتغال و واکسینه کردن و… پیروزی و سربلندی را برای ملت به ارمغان آوردند.اینها نبودند داعشی ها شما را برده بودند این در جواب نماینده ای که به سپاه حمله کرده بود .شما باید از این قدرت تجلیل کنید .چرا باید در عرصه مدیریت  جای فرزندان بسیجی خالی باشد ؟اینها در تاریخ انقلاب نشان دادند هر کجا باشند سر بلند هستند ما هواپیاما ساختیم و نمی توانیم مشکلات ارز و سکه را حل کنیم معلوم است که دست دشمن در کار است . یک جریان مرموز با افزایش قیمت ارز و گرانی حاصل از آن به دنبال ایجاد نارضایتی در میان مردم است! با توجه به این که 97 درصد ارز حاصل از پتروشیمی ها وارد بازار ثانویه شده است، چرا باید دلار به 14 هزار و 500 تومان برسد؟ جای مسئولین اطلاعاتی، امنیتی و نظارتی در این مشکلات اقتصادی نباید کم رنگ و خالی باشد.

   راه کار بعدی اینکه مردم از سران قوا می خواهند با تشکیل کارگروه تخصصی از افراد انقلابی و با انگیزه در خصوص مشکلات اقتصادی، اصلاح نظام بانکی، هدایت نقدینگی رونق اقتصادی، ثبات اقتصادی، چگونگی تزریق ارز و سکه به بازار، گمرک، مبارزه با رانت خواری، مبارزه با فساد اقتصادی، با استفاده از همه ظرفیت های کشور مردم را امیدوار و دشمن را ناخرسند کنند.

  حجت الاسلام بابائیان ادامه داد :هنوز تحریم جدید امریکا آغاز نشده و دلار بسیار بالارفته است حتی حامیان دولت هم کاری انجام نمی دهند . نکند رها کردن اقتصاد کشود برای وادار کردن نظام به مذاکره باشد حواسمان جمع باشد .

  در خصوص مشکلات اقتصادی بحثی که مطرح است بحث خودرو است که دو تا شر کت است چرا نمی شود جلوی اینهارا گرفت ؟پشت پرده گران شدن خودرو خودشان هستند نه تحریم .

  وی بیان داشت :تخلف خودرو سازان در طی چند سال گذشته بارها تکرار شد، آنها به هر بهانه ای که می توانستند خودرو را احتکار و بعد با افزایش قیمت روانه بازار کرده اند. قوه قضائیه باید به این رویه سودجویانه خودرو سازان پایان دهد.تا مشکلات مردم حل شود .

  انهایی که می گویند تسلیحات نظامی چیست و سپاه و ارتش چسیست دوران مذاکره است گوش کنند که رییس جمهور رژیم اشغال گر می گوید :در خاور میانه یک حقیقت ثابت وجود دارد و جایی برای ضعیفان نیست و انها از صفحه تاریخ محد می شوند و اکنون بر خی مسئولین بی بصیرت و سلبریتیها و روزنامه های زرد توجه کنند که انها حاضر هستند ایران حذف شود و ما به شرطی مذاکره می کنیم که شمادست از فلسطین بر دارید و دست از لبنان و بحرین و ..بر دارید در حالی که دروغ می گویند و متاسفانه هنوز بر خی مسئولین می گویند ما بر جام را ادامه می دهیم من که خجالت کشیدم وقتی امریکا که خارج شد و اروپا هم هنوز سراغی از انها نیست چرا ادامه می دهیم رهبر فرمودند شما با اروپا مذاکره بکنید اما امید وار نباشید .خدایا به همه بصیرت بده .  • شهر ۱۸, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |