شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نمازجمعه 23 فروردین حجت الاسلام عابدی امام جمعه بابلکنار.
  اگر سپاه نبود کشور هم نبود.

  حجت الاسلام عابدی فیروز جایی امام جمعه بخش بابلکنار:

  * مومن نباید خود را پنهان کند باید در بین جمع باشد و مردم او را ببینند تا برکتش به مردم برسد.

  * در سیل اخیر از همه آحاد مردم و همه کسانی که کوشش کردند و امداد و کمک کردند خصوصاً ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و همه نیروهای مردمی تقدیر می کنیم.

  * ترامپ بداند اینجا دیگر تلاویو نیست تا سپاه را به عنوان مدافع اسلام و ولایت و امامت تروریست اعلام کند.مردم با غیرت کشور ما ساده از کنار این مسئله عبور نمی کنند .

  * دیدید که همه مردم اعلام کردند که همه ما سپاهی هستیم همه این برنامه های استکبار برای از بین بردن اسلام و قرآن است چون از سپاه می ترسند.

  * امام این چنین فرمودند که :اگر سپاه نبود کشور هم نبود.

   

   

   

  ***

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام عابدی اقامه شد .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و افزود: بحث ما در رابطه با مومن و جایگاه و حقوقی که نسبت به هم دارند را در پیش می گیریم .در روایتی از امام صادق (ع)آمده است :مومنین نسبت به هم هفتاد حق دارند اما شاید برای شما مشکل باشد بخشی از حقوق مومنین را ذکر می کنم .

  هفت حق را امام بیان فرمودند :

  1- شما سیر بمانید و برادر مومنتان گرسنه نماند.

  2- شما پوشیده باشید و برادر مومنتان بدون لباس باشد .

  3- هم و غمتان این باشد که به فکر برادر دینیتان باشید و برای او مانند لباس باشید .

  4- برای برادر دینیتان راهنما باشید .

  5- لباسی باشید که برادر دینی از شما استفاده و بهره ببرد .

  6- زبان شما آن زبانی باشد که برادر دینی از زبان شما تکلم کند .

  7- آنچه را که برای خودت دوست داری برای او هم دوست داشته باش .

  اگر برای شما خدمت کاری هست برای برادر دینیتان هم باشد و همچنین در حوائج برادر دینیت شب و روز باشی و اگراینچنین کردی ولایت تو ولایت ما می شود و اگر چنین نکردی نباید بگویی من پیرو امیر مومنان و فرزندان او هستم .

  در حدیت دیگری از امام صادق (ع)آمده است :مومن نباید خود را پنهان کند باید در بین جمع باشد و مردم او را ببینند تا برکتش به مردم برسد .این مومن که این چنین هست خدا بین او و بهشت پرده قرار می دهد و دیواری بین او و بهشت کشیده می شود .چند تا دیوار ؟خداوند هفتاد هزار دیوار قرار می دهد. حضرت می فرمایند :فاصله هر دیوار تا دیوار دیگر هزار سال راه است .

  وقتی که بین مردم قرار گیرد مو در ریسمان غنیمت است .

   

  خطبه دوم

   

  خطیب جمعه بخش بابلکنار در خطبه دو به مناسبتهای روز و مسائل سیاسی ایران و جهان اشاره کرد و افزود :

  ایام با برکتی را پشت سر گذاشتیم میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع)و امام سجاد (ع)و حضرت ابوالفضل(ع) را خدمت همه شما تبریک عرض می کنم .

  در ماه شعبان هستیم و میلاد با سعادت جوان امام حسین حضرت علی اکبر(ع) که روز جوان هم نامگذاری شده در پیش داریم و میلاد منجی عالم بشریت را هم در پیش داریم که روز مستضعفین نامگذاری شده که در همین مکان مراسم با شکوهی برگزار خواهد شد .

  وی تاکید کرد :مسئله سیل همچنان مسئله اول کشور ماست بخصوص در استان گلستان و مازندران و چند استان کشور که مردم ما با نوع دوستی خود کمک های خوبی را به هم نوعان خود کردند .در اینجا از همه آحاد مردم و همه کسانی که کوشش کردند و امداد و کمک کردند خصوصاً ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و همه نیروهای مردمی تقدیر می کنیم .در منطقه بابلکنار هم سیل خساراتی را وارد کرده از مسئولین امر و خصوصاً سرهنگ آراییان تشکر می کنیم که چند دستگاه ماشین آلات سنگین را برای مرمت سر دهنه آوردند .هر چند نیازمند توجه خاص است امیدواریم در سال رونق تولید شاهد رونق بخصوص در بخش کشاورزی باشیم .

  حجت الاسلام عابدی بیان داشت : همانطوری که آگاهی دارید در هفته گذشته رییس جمهور بی مغز آمریکا سخنی را تحت عنوان سپاه در لیست تروریست ها است که رییس جمهور امریکا که بی مغز هست ولی دیوانه نیست هر چند گاهی مسلمانان را محک می زند .او برای رییس جمهور اسرائیل دارد جان فشانی می کند اما بداند که اینجا تلآویو نیست که سفارتش را به بیت المقدس بیاورد و سران مسلمان ساکت باشند .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا خاطر نشان کرد :

  ترامپ بداند اینجا دیگر اونجا نیست چون سپاه به عنوان مدافع اسلام و ولایت و امامت تروریست اعلام کند و مردم با غیرت کشور ما ساده از کنار این مسئله عبور کنند دیدید که همه مردم اعلام کردند که همه ما سپاهی هستیم همه این برنامه ها برای از بین بردن اسلام و قرآن است چرا از سپاه می ترسند ؟بوش در سال 2001 قرار بود سپاه را تروریست اعلام کند ولی او و اوباما می ترسیدند اما ترامپ اعلام کرد .ترامپ با این سخن انسجام و وحدت مردم ایران را یکپارچه کرده است و مردم می دانند بهترین نیرو برای حفاظت ازکیان و دین و کشور سپاه است که در کنار دیگر نیروها خدمت می کند .

  چند سیلی که سپاه به امریکا زد به شرح زیر است :

  1- در دهه اول انقلاب در برابر کودتا و آشوب و جنگ ایستاد

  2- در دورات تحریم توانست شعله کار را روشن نگه دارد

  3- در حوادث طبیعی برای مردم سپاه کم نگذاشت اعم از سیل و زلزله و..

  4- محیط خلیج فارس را برای امریکا نا امن کرد.

  5- سپاه جلوی تروریست را گرفته است تروریستی که تا پشت دروازه های کشور آمده است.

  6- موشک های دور برد سپاه دل امریکا را می سوزاند که از برد کم و بلند و میان برد است .

  امام این چنین فرمودند که :اگر سپاه نبود کشور هم نبود.

   ای کاش من یک سپاهی بودم .

   

   

     • فرو ۲۶, ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |