پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نمازجمعه 31 فروردین 1397 حجت الاسلام و المسلمین بابائیان امام جمعه بابلکنار
  اگر سپاه نبود اکنون داعش در قلب ایران خیمه زده بود.

  حجت الاسلام و المسلمین عباس بابائیان امام جمعه بخش بابلکنار :

  * اگر کسی یک لقمه حرام را ترک کند برابر است با 70هزار حج قبول شده .

  * کارمندی که ساعت می زند ولی کار نمی کند و یا از کارش می زندوبرای خانمش سبزی می خردوبا گوشی بازی کند  این هم لقمه حرام است.

  * سپاه ستون خیمه انقلاب، حافظ دستاوردهای انقلاب، سپاه آینه مظلومیت و رشادت ملت و الگوی دین مداری و ولایت مداری وتدین، ولایتمداری و ایثارگری و شهادت طلبی است.

  * اگر سپاه نبود اکنون داعش در قلب ایران خیمه زده بود.

  * کی از تضعیف سپاه خوشش میاید جز امریکا و اسرائیل ؟پس هر کسی با سپاه مخالفت می کند تا دل این  دشمنان را شاد کند حرکت در جهت شاد کردن انها وحرکت در پازل دشمنان انجام داده است.

  * مسئولین در بحث بر جام اینقدر خودراسبک نکنید عزت و شوکت ایران را حفظ کنید تا مستکبرین نام ایران را شنیدند عقب بنشینند . شما ملت عظیم را در کنار خود دارید با ملت باشید همه مشکلات حل خواهد شد .

  * باید توجه داشته باشیم که هدف دشمنان سوریه وعراق و….نیست هدف امت اسلامی است.

  ****

   

  نماز سیاسی عبادی  جمعه بابلکنار به امامت حجت الاسلام والمسلمین بابائیان اقامه شد .

  خطیب جمعه بابلکنار ابتدا میلاد سراسر نور امام حسین (ع) و حضرت عباس(ع) و امام سجاد(ع) را محضر نماز گزاران تبریک گفت و درادامه سلسله مباحث سبک زندگی پیرامون کسب حلال مطالبی را بیان کرد. وی افزود :متأسفانه در جامعه امروز ما به کسب روزی حلال توجه نمی شود . رسول خدا (ص) می فرمایند :یکی از نشانه های آخر الزمان این است که مردم به کسبشان و چگونگی آن توجه نمی کنند .

  حضرت علی (ع)می فرمایند :زیرکی مومن به دوری کردن از حرام است .اما امروز متاسفانه نگاه عوض شده زیرا بچه زرنگ یعنی کسی که یک شبه میلیاردر می شود وکسی که  رعایت حلال و حرام می کند می گویند ساده است. اما کسی که از راه حرام میلیاردر می شود می گویند زرنگ است .در حالی که زرنگ کسی است که از حرام دوری کند. بهترین مکارم اخلاق دوری از حرام است . البته حرام فقط در خوردنیها نیست .نگاه حرام کسب حرام غذای حرام …همه حرام است .

  قر آن می فرماید : ما أُوحِيَ إِلَيَّ مُحَرَّماً عَلى طاعِمٍ يَطْعَمُهُ إِلاَّ أَنْ يَكُونَ مَيْتَةً أَوْ دَماً مَسْفُوحاً أَوْ لَحْمَ خِنزيرٍ فَإِنَّهُ رِجْسٌ أَوْ فِسْقاً أُهِلَّ لِغَيْرِ اللَّهِ

  شرک به خدا هم حرام است واز جمله حرام میت حرام است .البته اگر مضطر باشد بحث فرق می کند.

  حاج آقا بابائیان خاطر نشان کرد :خون حرام است قساوت قلب می آرود و میکروب را هم جذب می کند وگوشت خوک حرام است خداوند دستور داده که دو چیز در اسلام نجس العین است خوک و سگ. متأسفانه امروز کسی که سگ بازی می کند یعنی کلاس دارد ما به کجا می رویم .هر چند در کشورهای غربی هنرمندان و ورزشکاران را با فرزندان زیادی نشان می دهند و در ایران این افرادها را با سگ و حیوانات دیگر .از سگ کرمی تولید می شود و از بدنش خارج می شود اطرافش را آلوده می کند .نجس العین بودن نشانه این نیست که به حیوان آزار برسانیم .انسان هرچه را بخورد به صفات آن متصف می شود و خوک به بی غیرتی مشهور است . هر چیزی که به غیر نام خدا ذبح شود حرام است .هر کسی که بر انسان محرم هستند بر انسان حرام است .در مذمت خوردن مال حرام می فرماید :کسی اگر یک لقمه حرام بخورد تا 40 شبانه روز نمازش قبول نیست /حالا این لقمه حرام چیست ؟نه فقط لقمه حرام نیست کسی که خمس و زکاتش را نمی دهد لقمه اش حرام است .خداوند بهشت را بر کسی از غیرحلال تغذیه کند حرام کرده است .متأسفانه خیلی افراد توجه نمی کنند فقط در فکر پر کردن شکم خود و خانواده خود هستند .کسی که گوشتش از خوراک حرام بروید بهشت او را در کنار خودش راه نمی دهد مگر توبه کند .

  خطیب جمعه بابلکنار تاکیدکرد :اگر کسی لقمهای حرام وارد شکمش وارد شود فرشتگان آسمان و زمین او را لعن می کنند .در روایت دیگری هم آمده است :اگر کسی یک لقمه حرامی را ترک کند برابر است با 70 هزار حج قبول شده .کارمندی که ساعت می زند ولی کار نمی کند و یا از کارش می زند و برای خانمش سبزی می خرد  این هم لقمه حرام است  و یا کارمندی که در اداره گوشی بازی می کند و یا در اینترنت وقت طلف می کند و یا روزنامه می خواند …اینها هم اشکال دارد .صد حج انجام بده اما یک لقمه حرام بخورد همه را باطل می کند اما یک لقمه حرام را ترک کند انگار صد حج انجام داده است . پیامبر اسلام (ص) می فرمایند: ترک یک لقمه حرام، نزد خدا محبوب تر از خواندن هزار رکعت نماز مستحبی است.

  امام باقر(ع) می فرمایند: هرگاه انسان مالی را از حرام بدست آورد نه حجی از او پذیرفته و نه عمره ای و نه صله رحمی و حتی در ازدواج و زناشویی او تأثیر سوء می گذارد و یا صد نماز مستحبی را انجام داده است .نماز مستحباتش را بخواند و حرام هم بخورد فایده ای ندارد .انگارکه صد کیلو شیر پاک را بدوشد ولی قطره ای خون در آن بریزد این فایده ای ندارد . پیامبر اسلام (ص) می فرمایند: ترک یک لقمه حرام، نزد خدا محبوب تر از خواندن هزار رکعت نماز مستحبی است.

  نماینده ولی فقیه افزود: برخی می گویند اشکالی ندارد دزدی میکنیم ولی به یتیم کمک می کنیم و صدقه می دهیم این فایده ای ندارد در روایتی داریم که اگر کسی مال حرامش را صدقه بدهد و به دیگران بدهد خدا برکتی در آن قرار نمی دهد و باقی نمی ماند .حرمت مال حرام در نزد خدا بسیار بزرگ است این دستور است که همه انسانها از مال حرام فرار کنند .این چشم و هم چشمی ها که فلانی ماشین شاسی بلند دارند و ما چرا نداشته باشیم ؟چرا همه می خورند ما هم بخوریم این درست نیست .داشته باشد به تو چه ؟

  خطبه دوم

  نماینده ولی فقیه در خطبه دوم ابتدا خود ودیگران را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و در ادامه به مناسبتهای روز اشاره کرد .خطیب جمعه شهر مرزی کلا ابتدا به سخنان مقام معظم رهبری در روز عید مبعث  اشاره کرد و افزود :ابتدا رهبر انقلاب حمله سوریه اشاره کرد و این حمله را یک جنایت بر شمرد و رییس جمهور فرانسه انگلیس و آمریکا را جنایت کار بر شمرد و افزود :از مردم پرسیدند اینجا بمب شیمیایی زدند گفتند نه شیمیایی چیست ما خبر نداریم پس به چه دلیلی و به بهانه اینکه دولت سوریه از بمب شیمیایی استفاده کرده است و ثابت نشده به سوریه حمله کردید و رسانه های زنجیره ای هم حتی جرات نکردند حملات متحدان آمریکا را در روزنامه شان بیارند می ترسیدند اربابشان نارحت و خاطرش جریحه دار شوند. روزنامه های زنجیره ای در داخل، سکوت را برگفتن حقیقت ترجیح دادند و همه آنها دروغ بوده حمله شیمیایی به شهردومای سوریه را سانسور کردند و به همه فهماندند که دوست ندارند خدشه ای به اربابشان امریکای جنایتکار وارد شود. حقیقتاً این حمله جنایت است .حمله آمریکا و انگلیس به سوریه به در خواست اسرائیل و با هزینه عربستان و با هدف دادن تنفس مصنوعی به داعش و برای خط و نشان کشیدن برای ایران و متحدان سوریه بود. 105 موشک شلیک شد و 70 تا توسط ضد موشک منهدم شد و سه نفر زخمی شدند خاک بر سر عربستان که هیچ چیزی با این 150 میلیون دلار هزینه ای که کرد  گیرش نیامد .دنیای سیاست منهای اخلاق به وعده و وعیدهایش پشیزی ارزش قائل نیستند و برای به دست آوردن منافعشان حاضر هستند دست به هر کاری بزنند . درسی که مسئولین از حمله امریکا به سوریه باید بگیرند این است که در دنیای سیاست منهای اخلاق، قدرت ها برای قانون، منطق، دیپلماسی، مذاکره و وعده هایی که می دهند، پشیزی ارزش قائل نیستند و برای رسیدن به هدف حاضرند دست به شیطانی ترین جنایات بزنند و با سلاح های شیمیایی مردم بی دفاع را قتل عام و سپس اعلام کنند به خاطر اخلاق به سوریه حمله کرده اند.البته باید توجه داشته باشیم که هدف دشمنان سوریه و… نیست هدف امت اسلامی است .

  مقام معظم رهبری در جمع دیگری بیان فرمودند: نفوذ و سرقت اطلاعات، تغییر محاسبات تصمیم گیران، تغیر باورهای مردم، ایجاد نابسامانی مالی و اقتصادی، ایجاد آشفتگی های امنیتی، از شیوه های جنگ اطلاعاتی دشمنان علیه نظام اسلامی است. نباید خدای ناکرده نفوذ در بدنه نظام بوجود بیاد که بعدا نشود کاری کرد باید توجه داشته باشیم ..

  همانطوریکه مقام معظم رهبری فرمودند: وزارت اطلاعات جای جناح بازی و باند بازی و جریانات حزبی نیست و در نظام اسلامی هرکسی که می خواهد پست و مقام بگیرد حتماً باید از چشم تیز بین اطلاعات عبور کند. اگر مسئولین به گزارش وزارت اطلاعات توجه می کردند، شاهد حضور برخی از مدیران نفوذی، ناکارآمد، غیر انقلابی و مدیران غیر ولایی … در مسئولیت های اجرایی کشور نبودیم. این شأن نظام نیست که معاون وزیر در سفارت خانه بدمستی کند و رقصای کند و بعد فرار کند. ما نه از سلاح نظامی دشمن می ترسیم و نه از حربه اقتصادی و جنگ ارزی او، چرا که بارها بر همه این حربه ها غلبه کرده ایم. اما نسبت به خظ نفوذی که جاسوس را فعال مدنی و مدیر برتر و نخبه علمی و اقتصادی جا می زند، باید حساس بود و هم با قوت و قاطعیت با این خط برخورد کرد. چرا باید ما مدیران دو تابعیتی داشته باشیم و این مسائل پیش بیاید ؟کی فکر می کرد که این افراد در نظام اسلامی پست بگیرند ما خوابش را هم نمی دیدیم .باید حساس بود و نباید گذاشت که این نظام که با خون هزاران شهید به دست ما رسیده به راحتی از دست برود این خیانت به خون شهداست .اطلاعات پدید آمده انقلاب و فرزندان امام و انقلاب هستند و باید انقلابی بماند و این مسائل باید از اطلاعات رخت ببندد .غالب انقلابی گری باید در وزارت اطلاعات بماند .هر کسی که بخواهد پست بگیرد باید به تأیید اطلاعات برسد اما برخی به این گزارشات توجه نمی کنند .رهبر فرمودند باید دقیق شوند.

  امروز سالروز میلاد امام حسین و روز پاسدار و روز  یکشنبه هم سالروز تشکیل سپاه هم است .

  سپاه ستون خیمه انقلاب، حافظ دستاوردهای انقلاب، سپاه آینه مظلومیت و رشادت ملت و الگوی دین مداری و ولایت مداری وتدین، ولایتمداری و ایثارگری و شهادت طلبی است. اگر سپاه نبود اکنون داعش در قلب ایران خیمه زده بود.

  بغض و کینه از سپاه پاسداران پایانی ندارد کسانی که باید سرمدار حفظ شئونات و شخصیت نظام جمهوری اسلامی باشند، در مراسم رسمی یک نهاد نظامی، نهاد نظامی مقدس دیگر را تیکه باران می کنند. این درست نیست .کی به شما اجازه داده این حرکت را انجام دهید ؟

  کی از تضعیف سپاه خوشش میاید جز امریکا و اسرائیل پس هر کسی با سپاه مخالفت می کند تا دل این  دشمنان را شاد کند حرکت در جهت شاد کردن آنها و حرکت در پازل دشمنان انجام داده است .

  حاج آقا بابائیان افزود :به فصل تابستان نزدیک می شویم و هزاران جوان در حسرت مجوز تور، سفره خانه، آژانس، هتل و … هستند و دولت در بسیاری از استانها حتی یک روستای نمونه گردشگری مشخص نکرده، در اغلب اماکن تاریخی، سیاسی، دستشویی آبرومند نداریم، تبلیغات بین المللی گردشگری ایران صفر آنوقت مدیر منطقه آزاد کیش تصور می کند راه حل کمبود گردشگری ایران تسامح فرهنگی است.این منطقه گردشگری است ولی هزار تومان هم برای این مکان هزینه نکردید چرا ؟مگراینکه بسیجیان این منطقه آستین بالا بزنند و هزینه کنند ما هم کمکشان می کنیم .مردم با شما نمایندگان کار ندارند مردم نگران هستند کجایید ؟حرکتی که چند روز قبل در مجلس انجام شد که از زبان یک نماینده حرف زشت از دهانش بیرون بیاد آن هم در تریبون باز که صدایش پخش می شود .

  من از حضور جوانان در نماز جمعه تشکر می کنم جوانان توجه کنند که غربی ها برای نابودی اندلس غیرت و حیا جوانان مسلمان را گرفتند، امروز هم با همان سبک به سراغ کشور ما آمدند مسئولین، نهادهای فرهنگی، حوزه های علمیه هوشیار باشند. من از صدا و سیما هم گله کنم که چرا صدا و سیما برای الگو سازی فراتر از بازیگران، ورزشکاران و هنرمندان نمی رود؟ آیا نخبگان جامعه و کارآفرینان موفق، ایثارگران و زنان عالم با گرایش اصالت خانواده و ده ها گروه مرجع دیگر نمی توانند الگو جامعه باشند؟فقط همین سلبریتیهای بی سواد باید نشان بدهید فقط همین ها الگوی جوانان ماهستند ؟

  وی خاطر نشان کرد: برخی دیپلمات ها می گویند: با امریکا یا بدون امریکا در برجام باقی می مانیم تهدید نیست،  بلکه باج دوباره به امریکاست، یعنی امریکا همه امتیازاتی را که گرفته است حفظ کند و با خروج از برجام نسبت به وعده های نسیه ای که داده و بد عهدی هایی هم که کرده هیچ مسئولیتی نداشته باشد.اینقدر خودراسبک نکیند عزت و شوکت ایران را حفظ کنید تا نام ایران را شنیدند عقب بنشینند . شما ملت عظیم را در کنار خود دارید با ملت باشید همه مشکلات حل خواهد شد .

  روز 31 فروردین روز هوای پاک را هم گرامی میداریم و هوای ما مادی و معنوی باید پاک باشد . فرهنگ گردشگری در ایران متأسفانه صفر است آتش می زنند و هوا را آلوده می کنند هر چیزی که باعث آلودگی زیست محیطی شود و هوای پاک را از بین می برد آلودگی زیست محیطی و صوتی و .. باید از بین برود. شعار سازمان ملل این است سلامت برای همه در همه مکان که شعار خوبی است پوشش سلامتی برای همه یعنی سلامت برای همه و بدون رنج مالی سلامتی و بهداشت را همه دریافت کنند اما متأسفانه ما مشکل داریم بخصوص در مناطق محروم .متأسفانه در طرح سلامت بجای جیب بیماران جیب پزشکان پر شد.

     • ارد ۱, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |