پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نمازجمعه 7 اردیبهشت حجت الاسلام و المسلیمن عباس بابائیان امام جمعه بخش بابلکنار:
  هیچ کس نباید به خودش اجازه دهد که مانع اجرای قانون و بر قراری نظم و امنیت نیروهای انتظامی شود.

  حجت الاسلام و المسلیمن عباس بابائیان امام جمعه بخش بابلکنار:

  * منتظران واقعی در درجه اول منتظر وعده الهی و همچنین به دنبال تحقق وعده الهی هم هستند .

  * مشکلات اساسی امت های اسلامی این است که از آیات الهی پند نمی گیرند، اگر امت اسلامی با قرآن مانوس بودند هیچ وقت زیر سلطه آمریکا و اسرائیل نمی رفتند.

  * هیچ کس نباید به خودش اجازه دهد که مانع اجرای قانون و بر قراری نظم و امنیت نیروهای انتظامی شود هرگونه تضعیف قدرت نیروهای انتظامی باعث تقویت ارازل و اوباش و قانون شکنان و اخلال گران اقتصادی و مفسدان فرهنگی و… خواهیم بود.

  * رییس جمهور فیلیپین گفت که: کارمندی که رشوه دریافت کند از هواپیما به زمین انداخته خواهد شد و اگر این مسئله در ایران اجرایی شود ما شاهد بارش مدیران از آسمان ایران خواهیم بود.

  ***

   

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام بابائیان اقامه شد. خطیب جمعه بابلکنار در ادامه سلسله مباحث سبک زندگی دین و قرآنی به مناسبت نزدیکی میلاد با برکت امام زمان(عج) به محورها و شاخص های حکومت امام اشاره کرد و تصریح کرد: منجی در سایر ادیان هم وجود دارد اینطور نیست که مختص به تشیع باشد ایمان به منجی فطرت انسانی است. مثلاً یهود معتقد به عزیر است و مسیحیت معتقد به بازگشت حضرت عیسی(ع) است  و زرتشت معتقد به بازگشت بهرام شاه و هندوها ایمان به ویشنوا دارند و مجوس ایمان به بازگشت اوشیدر و بوداییها ایمان به بازگشت بودا دارند .در عالم هستی فقط این امام زمان نبود که عمر طولانی داشت بلکه در ادیان دیگر هم بود ویا موجوداتی هستند که غیر طبیعی به وجود آمده اند و در قرآن هم اشاره شده است ویا شتر حضرت صالح به لطف خدا برای خدمت به مردم و حضرت صالح تولید شد و یا آدم و حوا از چه پدر و مادری به وجود آمده است و یا پرنده ای که توسط حضرت عیسی(ع) روح در آن دمیده می شد و پرواز می کرد.مطلب دیگر اینکه امام زمان(عج) یک جامعه منتظر را می خواهد .ویژگی این جامعه چیست؟ اولین ویژگی این جامعه  اینکه در انتظار تحقق وعده های الهی است .منتظران واقعی در درجه اول منتظر وعده الهی و همچنین به دنبال تحقق وعده الهی هم هستند .

  امام زمان (عج )وقتی ظهور می کنند در میان مردم و وقتی حکومتش را تشکیل می دهد شاخص های این حکومت بر سه محور است :

  1- پیشرفت و تعالی علمی و دانشی در جامعه اسلامی، تکامل عقلی و فکری، مبارزه با بدعت ها و انحرافات در دین و اجرای تعالیم و آموزه های اسلام حقیقی از مهم ترین شاخص های اصلی حکومت مهدوی(عج) می باشد.

  متأسفانه برخی فقط می گویند سلام بر تو ای منتقم امام حسین(ع) این یک جزء این حکومت است. همش امام زمان(عج) جلوه اینکه شمشیر می گیرد و می کشد را بیان نکنیم .ما باید طوری این شاخص ها را تبیین کنیم که مردم مشتاق این ظهور و این حکومت باشند .مرحوم کافی می گفت یکی از بازاریها وقتی من از مکه آمده زیر گلوی مرا بوسید و گفت من جای شمشیر امام زمان را بوسیدم. در حالی که رسول خدا و امیر مومنان این کارها را می کردند که فرزندشان  این کارها را بکند ؟

  2- ایمان به حضرت مهدی(عج) امام شناسی، اخلاق پسندیده و تقوا، عدالت محوری، ولایت مداری، دعا برای سلامتی و ظهور بقیه ا… برطرف کرده موانع ظهور و تبعیت از مرجعیت از ویژگیهای منتظران واقعی امام زمان(عج) می باشد..

  در روایت آمده که امام زمان(عج) یاتی بدین جدید، یاتی سلطان جدید، یاتی به امر جدید، یاتی بقضاء جدید، یاتی به سنت جدید و کتاب جدید قیام می کند.

  امام زمان با اسلوب و شیوه های جدید حکومت را اداره می کنند که بشریت تاکنون این نوع را تجربه نکرده بودند و یا سلطنتی است که نسبت به نوع خود جدید است مانند حکومت رسول خدا(ص). اینکه امام با رفتار جدیدی ظهور می کند این است که امام امر به واقع و قیام براساس حقیقت و یا روش فکری جدیدی را بر پا می کند و یا امامت جدیدی و ولایت جدیدی خواهد بود .مانند حضرت داوود(ع) که نیازی به شاهد عادل ندارد و یا نسبت به حکومت موروثی که قبل از ایشان بوده فرق می کند .خیلی با روشهای حکام قبلشان فرق دارد و یا در روایت داریم که با قرآن جدیدی می آیند یعنی با این قرآن فرق دارد نه این به این معنی است که با مردم با کتاب جدید بیعت می کنند همان قرآنی که امیر مومنان (ع)ترسیم کردند .که اکنون در نزد امام زمان(عج) قرار دارد و یا منظور از کتاب جدید معارف و معانی بلندی است که ایشان به عنوان امام برحق و راسخون فی العلم برداشت دارند.

  ویژگیهای منتظران واقعی چیست :

  1- منتظران واقعی باید ایمان به حضرت مهدی(عج) داشته باشند.

  2- امام شناس باشند.

  3- اخلاق پسندیده وتقوای سیاسی و فر هنگی باشند.

  4- عدالت محور باشد،هم خودش و هم دوستدار عدالت محوری باشد. 

  5- دعا برای سلامتی امام زمان (عج).

  6- موانع ظهور را بر طرف کند هم از خودش و هم از جامعه.

  7- تبعیت از مرجعیت.

  8- ولایت محوری.  

  و در اجرای همه این موارد اول باید از خودش شروع کند .

  خطبه دوم

  حجت الاسلام والمسلمین بابائیان در خطبه دوم ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و سپس به مناسبتهای روز اشاره کرد .

  وی تصریح کرد :ابتدا روز جوان و سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع)را تبریک عرض می کنم جوان عامل توسعه و پیشرفت کشور و بزرگترین قدرت جامعه ما هستند و الحمدالله کشور ما جوان است و باید قدر این جوانان را هم دانست و مسئولین باید از نخبگی این جوانان بهره مند شوند و از جوانان استفاده کنند .هم نیروی ایمانشان مستحکم است و هم قابلیت برای انجام مسئولیت ها را دارند ما هر وقت کار را به جوانان واگذار کردیم پشیمان نشدیم .در خبرها خواندم دختر ملکه انگلیس فرزند سومش را به دنیا آورد، اما جوانان ما دنبال حیوانات و زندگی با انها هستند .

  روز شورا هم تبریک عرض می کنیم شوراها وظیفه مهمی برای عمران و آبادانی و فرهنگ سازی جامعه دارند اینکه فقط هفته ای دو روز سر کار بیاند و بخورند و بخندند وظیفه شورا نیست وظیفه شورا عمران و آبادانی شهر و روستا است برخی فقط می خواهند نامشان در شورا باشد و کار و خلاقیت تعطیل اگر کسی جایگاهش را غصب کند و کاری نکند این جایگاهی که اشغال کرده غصب و خیانت است .وظیفه شورا تایید مکان زندگی نیست مردم شما را برای کار دیگری انتخاب کردند. شهر مرزی کلا کجاش شهر است ؟چند بار به شهردار و شورا عرض کردم اینجا بوی شهر نمی دهد اینجا روستای بزرگ است مردم باید احساس کنند اینجا شهر است. البته کارهای انجام گرفته ما تشکر می کنیم اما کافی نیست شورا برای عمران ابادانی و توسعه و پیشرفت زندگی مردم انتخاب شده اند شهردارهای که آمدند و کاندید شدند برنامه ها را باید دسته بندی کنند و هر چند انتخاب نشدند اما طرح های خوبی داشتند انها را باید دسته بندی و اجرایی کرد .وی در ادامه به روز کارگر اشاره کرد و عنوان کرد :

  روز جهانی کارگر را هم تبریک عرض می کنیم توسعه هر کشوری منوط به کارگران است ارتقاء فرهنگی و اقتصادی هر کشوری منوط به تلاش گسترده کارگران است و الحمد الله کارگران ما هم در این دوران و هم در دوران دفاع مقدس خدمات ارزنده ای به انقلاب کردند و ما شهدای کارگر زیادی در کشور داریم . با این حقوق بخور و نمیری که به کارگران می دهند و زیبنده یک کشور اسلامی نیست .دولت باید این کمی حقوق را جبران کند .در جوامع دیگر به کارگران ارزش می دهند دولت در قالب برنامه های جانبی به کارگران کمک کند .

  روز معلم را هم خدمت همه معلمان سخت کوش تبریک عرض می کنیم که در جهت ارتقای اسلام ناب محمدی تلاش می کنند و یاد شهید گرانقدر آیت الله مطهری را گرامی میداریم .

  مطلب دیگر سخنان ارزشمند رهبر انقلاب در جمع قاریان بین المللی قرآن کریم بود که به برخی از مطالب اشاره می کنم رهبر فرمودند: امت اسلامی اگر از قرآن استفاده نکند سیلی و ضربه خواهد خورد .مشکلات اساسی امت های اسلامی  این است که از آیات الهی پند نمی گیرند اگرامت اسلامی با قرآن مانوس بودند هیچ وقت زیر سلطه آمریکا و اسرائیل نمی رفتند .هر چه فاصله امت ها از قرآن بیشتر می شود ذلت و خواری انها هم بیشتر می شود ما از قران درس گرفتیم و زیر فشارهای امریکا ایستادیم و هر وقت مسئولین ما هم از قرآن دست بر دارند زیر ذلت استکبار خواهند رفت .تمام آقایی ملت ایران در پیروی از قرآن است .عمل به قرآن تمسک به حبل الله است و باعث می شود مسلمانان در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی دچار سقوط نشوند .

  مطلب دیگری که حجت الاسلام بابائیان به آن پرداخت هجمه به نیروی انتظامی است وی تاکید کرد:

  برخی از مسئولان و نمایندگان و جریانات سیاسی در قضیه برخورد منکراتی یک پلیس زن نیروی انتظامی و فرار جاسوس محیط زیستی و برجام و توهین به سپاه پژواک صدای دشمن می شوند و زخم زبان و کنایه و خیانت می کنند.

  وقتی پلیس با اتوبوسی دراویش به شهادت می رسد، زمانی که پلیس در دفاع از خانواده ای مقابل قاتل به شهادت می رسد، هنگامی که پلیس در مباره با قاچاق هر روز شهید می دهد، وقتی که پلیس مرزبان هر روز با اشرار درگیر و شهید می شوند، سلبریتی های بی سواد و روزنامه های زنجیره ای صدایشان از ته چاه هم در نمی آید اما درگیری پلیس با چند دختر کشف حجاب کرده، جلد مجلات آنها می شود.

  هیچکس نباید به خود اجازه دهد مانع اجرای قانون، برقراری نظم و تأمین امنیت مأموران انتظامی شوند. هرگونه تضعیف جایگاه نیروی انتظامی، باعث تقویت اراذل و اوباش، قانون شکنان، گروهک های تروریستی، اخلال گران اقتصادی و مفسدان فرهنگی، اجتماعی خواهد بود. عقده گشایی همزمان و هماهنگ علیه نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و اطلاعات سپاه، قوه قضائیه و سازمان بازرسی در کنار فشار به وزارت اطلاعات برای درگیر نشدن با شبکه نفوذ، برای لاپوشانی بی کفایتی بزرگ، طیف اعتماد به غرب است که نمی خواهند اعتراف کنند آدرس بیراهه داده و موجب خسارت های بزرگ شده اند. ایستادگی فرمانده محترم نیروی انتظامی در برابر هیاهوی غوغا سالاران و تأکید ایشان برحمایت قاطع پلیس وظیفه شناس در خور تقدیر است.منطق حکم می کند زن وظیفه شناس پلیس از سوی شخص فرمانده ناجا مورد تشویق قرار بگیرد تا مأموران دیگر هم از عمل به وظیفه شان کوتاه نیایند. خطیب جمعه بابلکنار خاطر نشان کرد :.متاسفانه برخی مسئولان و نمایندگان در این جریان اخیر و فرار جاسوس محیط زیست و برجامی و مسئله توهین به سپاه از اینها پژواک سپاه دشمن به گوش می رسد چرا شما همان را می گویید که دشمن می گوید ؟

  پرسشی در اینجا مطرح است که در اروپا و غربیها همه لباسهای خاص خودشان را دارند کسی هم جرأت ندارد به انها بگوید حجاب داشته باشند .خوب حالا چرا در ایران که حجاب واجب و قانون است چرا به بد حجابها نمی توانیم بگوییم حجاب داشته باشد ؟این مزدوری تا چه حد .هیچ کس نباید به خودش اجازه دهد که مانع اجرای قانون و برقراری نظم و امنیت نیروهای انتظامی شود هرگونه تضعیف قدرت نیروهای انتظامی باعث  تقویت ارازل و اوباش و قانون شکنان اخلال گران اقتصادی و مفسدان فرهنگی و… خواهد شد .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در ادامه به بحث برجام اشاره و بیان داشت :رییس جمهور آمریکا در آینده نزدیک باید نظرش را در خصوص ماندن یا خروج از برجام اعلام کند. مطلب مهم اینکه هر توافقی بین اروپا و امریکا درباره آینده برجام و برنامه هسته ای ایران از نظر جمهوری اسلامی بی اعتبار است، چه کسی به رئیس جمهور فرانسه اجازه داده که از جانب یک گروه، از 6 کشور حرف بزند. متاسفانه گرای برجام 2 و 3، متأسفانه از داخل کشور به غربی ها داده شد که حالا آنها برای برجام موشکی و منطقه ای و … خط و نشان می کشند!

  کسی نیست به آقایان دولتی و دیپلمات های ما بگوید، وقتی فرجام برجام بعد از آن همه وعده و وعید و هزینه های هنگفت به قول خودشان (( تقریباً هیچ )) رسید، با چه منطقی باید برجام های جدید را تجربه کنیم. مگر آن اول چه کردند که حالا می خواهید برجامهای دیگر را اجرا کنید. برجام 2و3و نشستن روی میز مذاکره یعنی محد ایران و ذلت ایران و ملت ایران به کسی اجازه نمی دهد که روی میز مذاکره برجامهای دیگر بنشینند و با دست خودمان کشور را نابودکنیم .

  مسئولین برجامی، برای پذیرش برجام 2 و 3، به منطق قرآن تکیه کنند، که می فرماید ود الذين كفروا لو تغفلون عن أسلحتكم وأمتعتكم فيميلون عليكم ميلة واحدة

  کافران آرزو می کنند که شما از جنگ افزارها و داشته هایتان غافل شوید تا ناگهان به شما یورش آورند! نساء/ 102

  شرط پذیرش و ماندن ترامپ در برجام 1- جلوگیری از فعالیت های هسته ای ایران برای همیشه 2- جلوگیری از فعالیت های موشکی ایران 3- مهار ایران در منطقه ( عراق، سوریه، لبنان و یمن )، به امریکائیها می گوییم که خواب شما هرگز تعبیر نخواهد شد.

  بحث برجام 2 باید برای همیشه در نطفه خفه گردد. زیرا برجام دومی موشک ها، قدرت منطقه ای و سایر منابع قدرت ایران را هدف قرار داده است، آنها با حفظ تله برجام اول، تله دومی برای خلع سلاح ابدی و تضعیف غیر قابل تعمیر ایران در نظر گرفته اند.

  آقای ظریف با توجه به اینکه رهبر توجه خاصی به ایشان داشتند متذکر می شویم که در نشست شورای روابط خارجی امریکا گفته، ایران و عربستان نمی توانند هزمون منطقه باشند، ما با حضورمان منطقه را بهم زدیم زیرا به دنبال قدرتمند ترین هستیم .شما چند گاف دادید. نباید بدنبال قدرتمندترین کشور در این منطقه بود ما منطقه را برای قدرتمندترین، نابود کردیم این اظهار نظر وزریه خارجه، خلاف سند چشم انداز 20 ساله که طبق آن باید در افق 1404 قدرت اول منطقه باشیم و موجب پذیرش اتهام امریکا و غربیها مبنی بر نقش ایران در بی ثبات کردن منطقه است.

  وقتی چک شما در مورد برجام بخاطر اعتماد به آمریکا برگشت خورده با چه رویی نسخه برجام منطقه ای می نیسید ؟

  مسئولین بجای برجام به فکررونق اقتصادی و رفع مشکلات کشور باشند به فکر جوانان باشند .یک جمله ای رییس جمهور فیلیپین گفت که کارمندی که رشوه دریافت کند از هواپیما به زمین انداخته خواهد شد و اگر این مسئله در ایران اجرایی شود ما شاهد بارش مدیران از آسمان ایران خواهیم بود.

   

     • ارد ۸, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |