سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نمازجمعه 7 دی حجت الاسلام عابدی.
  یک عده در صدد بودند با انواع فتنه داخلی و با پشتوانه استکبار جهانی انقلاب ما را به ورطه نابودی بکشانند اما مردم در 9 دی آمدند و این فتنه را متوقف کردند.

  * اولین جزء اسلام  شهادت کلمه توحید و نهمین جزء اسلام جماعت است.

  * 9 دی روز بصیرت و همگرایی و روز ملت مسلمان ایران است و ربطی به جناح و گروه خاصی ندارد.

  * قطار فتنه در 6 دی به یک دژ و سنگر و حصار محکم به نام عاشورا برخورد کرد و مردم دیگر صبرشان لبریز شد و در 9دی این خود جوشی مردم متبلورو به ثمر نشست.

  * یک عده در صدد بودند با انواع فتنه داخلی و با پشتوانه استکبار جهانی انقلاب ما را به ورطه نابودی بکشانند اما مردم در 9 دی آمدند و این فتنه را متوقف کردند.

   

  خطبه اول

  **نماز عبادی سیاسی بخش بابلکناربه امامت حجت الاسلام عابدی اقامه شد.

  نماینده ولی فقیه در شهر مرزی کلادر خطبه اول ابتدا خود و دیگران را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و افزود: ایمان باید ثمره خود را نشان دهد و یکی از ثمرات ایمان حضور در اجتماع و در کنار مردم بودن و وحدت عامه مسلمین خصوصاً شیعیان که سفارش زیادی در زمینه حفظ وحدت شده است می باشد .ایمان و اجتماع می بینیم که ما با اجتماع چقدر قرین هستیم و آنرا در چه جایگاهی می بینیم .

  پیامبر(ص)می فرمایند: جبریل بر من نازل شد و به من گفت اسلام ده جزء دارد و هر کسی در این ده جزء سهمی نداشته باشد ضرر کرده ضرر جبران ناپذیر .

  اولین جزء اسلام  شهادت کلمه توحید است .کسی که می خواهد اسلام را قبول کند با شهادتین وارد اسلام می شود .

  اما نهمین جزء اسلام جماعت است . اجتماع حق گرایان و حق باوران که شما در روز جمعه بخاطر خدا این اجتماع را تشکیل می هید این اجتماع الفت و در کنار هم بودن است و برای رضای خدا در کنار هم بودن است .

  از حضرت علی(ع) این روایت شریف بیان شده است که من طوری در نزد نبی اکرم (ص)دعا کردم که مرا به سوی خلقت حاجت مند نکن .پیامبر فرمودند: یا علی اینطور نگو ،هیچ کسی نیست که نسبت به برادر دینیش احتیاج نداشته باشد زیرا همه نسبت به هم نیازمند هستند و باید نیاز هم را بر طرف کنند .حضرت علی(ع) به پیامبر فرمودند :چطور ما به مردم نیازمندیم ؟پیامبر فرمودند :خدایا مرا حاجتمند به سوی مردمان بد مکن نسبت به کسانی که شرارت در بین خلق دارند حاجت مند نکن.

  خداوند برخی حاجت ها را بدست برادر دینی مان قرار داده است .

  شخصی به نام ابو عبیده به خدمت امام صادق(ع) رسید و به یک خواسته او اینگونه جواب می دهد. ابو عبیده گفت :من گفتم خدایا رزق و روزی مرا به دست بندگانت قرار مده اما امام صادق(ع) فرمودند :خدا اکراه دارد اینچنین دعا مکنید .خدای متعال روزی بعضی را در بعضی دیگر قرار داده است روزی من به کس دیگری حواله شده است و روزی بعضی به دست من حواله شده است .بعد امام صادق(ع) می فرمایند :از خدا اینگونه بخواه که روزی تو را در اختیار بهترین افراد قرار دهد که این بهترین سعادت است .اگر من با دوستان و مومنان خوب داد و ستد داشته باشم این از سعادت است. امام در ادامه بیان فر مودند :این روزی من را به دست شرور قرار نده همانا این حوالت از شقاوت است.

  ما از اجتماع دور نیسیتیم و این اثر ایمان است ما برای رضای خدا باید حوائج همدیگر را بر طرف کنیم .

  خطبه دوم

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در خطبه دوم به مناسبتهای روز و مسائل سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشور و دنیا اشاره کرد و افزود :ابتدا در گذشت آیت الله شاهرودی را خدمت امام زمان و رهبر انقلاب و علمی اعلام و حوزه های علمیه و همه مردم ایران تسلیت عرض می کنم ایشان از سه استاد برجسته جهان اسلام مانند شهید سید محمد باقر صدر و آیت الله خویی و امام راحل تلمذ کردند .

  آیت الله صدر در جهان اسلام جایگاه رفیع و بالایی برخوردار بود  و همچنین آیت الله خویی که ایشان مرجع بزرگ این عصر و فقیه بزرگ جهان اسلام بود و همچنین امام راحل که جای خودش را دارد این عزیز سفر کرده از این اساتید بزرگ درسها آموختند .انشاالله ما هم بتوانیم قدر جایگاه علمای بزرگ را بدانیم .

  نماینده ولی فقیه در بخش بابلکنار به فوت 10 دانشجوی دانشگاه آزاد هم اشاره کرد و افزود: متاسفانه این حادثه تلخ را در این هفته داشتیم که برای همه باز ماندگان درخواست صبر و برای مجروحین هم آرزوی شفا و سلامتی از درگاه باری تعالی داریم .

  ما در هفتم دی ماه که سالروز شهادت آیت الله غفاری که از مجاهدین قبل از انقلاب است که در زندان دژخیمان پهلوی به شهادت رسید این جمله شهید غفاری معروف است که دشمن خمینی کافر است. همچنین در چنین روزی به فرمان امام راحل دستور تشکیل نهضت سواد آموزی را داشتیم که الحمد الله این نهضت باعث شده تا خیلی از بی سوادها با سواد شدند و این نهضت همچنان ادامه دارد و امید واریم برای نسل نو علم آموزی و سواد آموزی همچنان ادامه داشته باشد .

  دیروز بنا به درخواستی که در روز های اول ورود داشتیم تشکیل میز خدمت در بخش بوده تا حوائج مردم به صورت روبه رو اجرایی شود که روز گذشته با حضور حاج حسین نیاز آذری، مدیران کل استانی و مدیران شهرستانی برگزار شد و امید واریم این مشکلات منطقه پیگری شود و قبل از این جلسه در دفتر امام جمعه هم جلسه ای تشکیل شد و اهم مشکلات منطقه بیان و امید واریم پیگیری و کارگروه ها تشکیل شود و جا دارد از همه دست اندرکاران تشکیل این جلسه تقدیر می کنم .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در ادامه به واقعه 9 دی اشاره کرد و در این خصوص  خاطر نشان کرد :ما یک حادثه بسیار بزرگی را به نام 9 دی که روز بصیرت و همگرایی و روز ملت مسلمان ایران است و ربطی به جناح و گروه خاصی ندارد .امیدوارم همه مردم در این جلسه ای که به همین منظور برگزار خواهد شد .حضور داشته باشند .

  قطار فتنه ای راه افتاد که این قطار از خیلی از خط قرمز ها عبور کرده بود این قطار از 23 خرداد راه افتاده و مردم حوصله خرج دادند و همانطور که انها روز قدس را می خواستند به گونه دیگری جلوه دهند و 13 آبان گذشت و از خط قرمزها عبور کردند اما این قطار فتنه در 6 دی به یک دژ و سنگر محکم و حصار محکم به نام عاشورا بر خورد کرد و مردم دیگر صبرشان لبریز شد و وقتی دیدند اینها به هیچ چیز رحم نمی کنند و حتی به بزرگترین اعتقاد مردم یعنی عاشورا رحم نکردند مردم آمدند و خودجوش که در 9 دی تبلور پیدا کرد و در مازندران هم 6 دی و در سراسر کشور در تهران اتفاق افتاد.

   9 دی نمادی برای همدلی و بصیرت مردم شد و این است که تاکید می شود همچنان این راه روشن را که یک عده در صدد بودند با انواع و اقسام فتنه داخلی و با پشتوانه استکبار جهانی انقلاب ما را به ورطه نابودی بکشانند مردم آمدند و این فتنه را متوقف کردند و درود بر این مردم بصیر و با ولایت مان که هراه با اسلام و قرآن و ولایت هستند و این چیزی جز استقامت مردم نبود .الحمد الله در منطقه هم اتفاق افتاده است که ترامپ مخفیانه وارد عراق می شود و خواهان ملاقات می کند و به رییس جمهور عراق پیام می دهد که من می خواهم با شما ملاقات کنم ولی جواب رد روبه رو می شود و خودش هم اعتراف می کند که من 7هزار میلیارد دلار خرج کردم اما با جواب رد روبه رو شدم و باید با جواب رد بر گردم .مردم عراق هم از شما یاد گرفتند و این دست آورد تشییع و انتظار فرج امام زمان(عج) است .  • دی ۸, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |