سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نمازجمعه 9 آذر به امامت حجت الاسلام و المسلمین عابدی.
  * ریشه تقوی هم ایمان و عقیده است و تا زمانی که ایمان ما کامل نباشد تقوی نخواهد آمد.

  حجت الاسلام و المسلمین عابدی فیروزجایی :

  * زرنگ تر از همه کسی است که محاسبه نفس می کند و همیشه نفس خود را در محضر دید خود قرار می دهد و نسبت به  دیروز و امروز خودش محاسبه می کند و نفس خود را در عنان خود می گیرد.

  * ریشه تقوی هم ایمان و عقیده است و تا زمانی که ایمان ما کامل نباشد تقوی نخواهد آمد.

  * فاطمه معصومه(س) الگوی بزرگی نه تنها برای بانوان بلکه برای همه مردان جهان است.

  * نمایندگان مجلس باید قانون تصویب کنند و قانونی که با سبک زندگی مردم منطبق باشد.

  * مدرس می گفت: سیاست ما عین دیانت ماست و ما همچنان سیاست را در کنار دیانت می بینیم این دو تفکیک پذیر نیست.

  ***

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام عابدی اقامه شد .

  خطیب جمعه بخش بابلکنار در خطبه اول ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد و افزود: در خصوص تقوی احادیث و روایتهای زیادی بیان شده است. در روایتی از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است که پیامبر به اصحابش فرمودند: من شما را به زرنگترین آدم ها مطلع نکنم ؟مردم جواب دادند بیان بفرمایید. ایشان بیان فرمودند و همچنین کسی را که در این دنیا از همه نادان تر است به شما معرفی کنم ؟اصحاب گفتند بله بفرمایید .

  پیامبر فرمودند: زرنگ تر از همه کسی است که محاسبه نفس می کند و همیشه نفس خود را در محضر دید خود قرار می دهد و نسبت به دیروز و امروز خودش محاسبه می کند و نفس خود را در عنان خود می گیرد او برای آخرتش نه برای عقل معاشش بر نامه دارد اوکه محاسبه نفس دارد از همه زرنگ تر است اما کسانی که نسبت به نفس خود محاسبه ندارند و از نفس خود تابعیت می کنند و فقط به آرزوهای زود گذر خود توجه دارند نادان ترین مردم هستند .

  نماینده ولی فقیه در شهر مرزی کلا تاکید کرد: ریشه تقوی هم ایمان و عقیده است و تا زمانی که ایمان و ما کامل نباشد تقوی نخواهد آمد .کسانی متقی هستند که گره و عقیده شان به مبداء محکم باشد و اینها رعایت تقوی را می کنند .

   در سوره حجرات آمده است برخی بادیه نشین به نزد پیامبر آمدند و گفتند ما به شما ایمان آوردیم. خداوند به پیامبر فرمود: در جواب اینها بگویید که شما ایمان نیاوردید بلکه شما اسلام آوردید شما در مرحله اول هستید و این نشان می دهد که بین ایمان و اسلام فرق است. برای تازه مسلمان احکامی است و تازه مسلمان هنوز به مراحل بعدی نرسیده است .پس ریشه تقوی ایمان و عقیده است و اگر کسی ایمان ریشه دار داشته باشد محاسبه نفس دارد .

  خداوند در جایی می فرماید :آن کسانی که ایمان آورده اند قلب مطمئنی دارند و قلبشان به ذکر خدا مطمئن می شود و خداوند می فرماید شما را آگاه می سازم .پس اگر انسان بخواهد به قلب مطمئن بر سد باید به مرحله اول یعنی ایمان توجه داشته باشد اما کدام قلب مطمئن است ؟آن قلبی که ایمان بیاورد و به خدا ایمان داشته باشد و در سوره بقره آمده است که :آن کسانی که ایمان به غیب دارند و متقین را خدا اینگونه بیان کرده :که انها کسانی هستند که ایمان به غیب داشته باشند و اگر خدای نادیده را ایمان نداشته باشند چطور می توانند سر لوحه و راه خود را مشخص کنند ؟

  خطبه دوم

  نماینده ولی فقیه در بخش بابلکنار در خطبه دوم به مسائل روز و مسائل اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت :از همه شما مردم خوب منطقه بابلکنار و همه عزیزان روحانی که زینت بخش نماز جمعه هستند که زحمت کشیدید هم در نماز جمعه و هم در مراسم معارفه حضور داشتید تقدیر و تشکر می کنم .

  وی بیان داشت: نماز جمعه سنگر وحدت مسلمین است و اگر نماز جماعت در مساجد تکثیر شود و این نماز جماعت ها تبدیل به نماز جمعه در سراسر کشور شود و در هر شهرستان و استان باعث قوت کشور خواهد شد. ایران اسلامی امروز بعد از 40 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خداوند همچنان عنایت خاصه خود را به کشور و مردم ما دارد و این بخاطر همدلی و وحدت در کشور است و امید داریم روز به روز این سنگر را بهتر و بیشتر حفظ کنیم .

  حاج آقا عابدی تاکید کرد :در هفته قبل میلاد نبی اکرم (ص)و فرزند گرامیشان امام جعفر صادق(ع) را داشتیم و اینکه خداوند در جهت راهنمایی انسانها سیر امامت را ادامه داد و امروز این امامت در دستان مبارک امام عصر(عج) است .

  همچنین در این هفته وحدت کنفرانس وحدت اسلامی در ایران اسلامی که سالیان متمادی در ایران تشکیل می شود و امسال هم با بیانات مقام معظم رهبری شروع شد را داشتیم و رهبر انقلاب در پیام آغازین این کنفرانس فرمودند: بحث مقاومت که امت اسلام از خودشان نشان دادند و در جنگ صهیونیست با مسلمانان که در 33روز و سپس به 22روز و سپس به دو روز به پایان رسید و این بخاطر مقاومتی است که مسلمانان از خود نشان دادند .

  همچنین هفته بسیج را هم به همه عزیزان بسیجی تبریک عرض می کنیم .ما 7 آذر را که روز نیروی دریایی چه ارتش و چه سپاه پاسداران اسلامی است را گرامی میداریم .همه این نیروها چه دریایی و چه هوایی و ارتش و سپاه و نیروهای برون مرزی و قدس همه افتخار جهان اسلام هستند .

  حجت الاسلام عابدی خاطر نشان کرد :10 آذر که روز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به قم است را گرامی میداریم امروز قم مرکز بزرگ جهان تشیع و اسلام است و این به برکت حضور این بانوی بزرگ اسلام است .ایشان الگو بزرگی نه تنها برای بانوان بلکه برای همه مردان جهان است .

  خطیب جمعه بخش بابلکنار یاد آور شد: در سال 1358 به فرمان امام راحل(ره) در همان روز های اول انقلاب مجلس خبرگان رهبری تشکیل شد و ظرف چند مدت قانون اساسی کشور تصویب شد .در سال 1368 برخی اصول قانون اساسی بازنگری وتغییر پیدا کرد اما ما افتخار می کنیم که در عصری زندگی می کنیم که قانون ما منطبق با اصول اسلام است .

  در نظام جمهوری اسلامی که سه قوای مستقل از هم داریم .یکی از این قوا قوه مقننه یا قانونگذاری است ما مدرس را به عنوان الگو قرار دادیم هر چند مدرس در زمانی زندگی می کرد که حکومت اسلامی نبود  و در رأس حکومت رضاخان قرار داشت اما امروز حکومت در رأس آن قرآن و اسلام است و نمایندگان باید در این زمینه توجه خاص داشته باشند اما متأسفانه در طول این مدت هنوز مجلس آنچنان هدف اصلی مجلس را تشخیص ندادیم. فکر می کنیم نماینده مجلس یعنی اجرا کننده قانون در صورتی که اینطور نیست و نمایندگان باید قانون تصویب کنند و قانونی که با سبک زندگی مردم منطبق باشد. ما از نمایندگان می خواهیم که باید برای تصویب قانون مشکلات منطقه خود را دقیق رصد کنند و خوب این مشکلات را بشناسند. زیرا یک قانون می تواند برای مناطق مختلف کاربردهای مختلف داشته باشد. مثلاً یک قانون برای استان سیستان و بلوچستان خوب است اما برای منطقه دیگر کاربردی ندارد .پس نمایندگان باید امکانات زمان و مکان را بشناسند مثلاً مازندران دارای چهار منطقه مختلف است هم جنگل و هم دریا و هم کوه و جلگه دارد. باید در این زمینه کاملاً متفاوت و قضیه را بررسی و در مجلس برای نمایندگان دیگر تبیین کنند. مدرس می گفت: سیاست ما عین دیانت ماست و ما همچنان سیاست را در کنار دیانت می بینیم این دو تفکیک پذیر نیست و خدای ناکرده سکولار تشکیل دهیم و بگوییم مسائل اجتماعی در یک طرف و سیاسی در طرف دیگر .نه اینطور نیست .

  مطلب دیگر در خصوص شهید مدرس شجاعت او بود با توجه به اینکه در اقلیت بود هرگز نترسید. خدایش رحمت کند .

  در خصوص مسائل بیرون از کشور هم در قسمت های مختلف جهان مسائل زیادی وجود دارد و مهم اینکه همچنان ما شاهد جنایات اسرائیل، عربستان و آمریکا در جهان هستیم و آقای ترامپ که دنیا او را با یاوه گوییهایش شناخته است گفته ایران تروریست است. مردم همیشه جواب دادند که تروریست ها چه کسانی هستند همه می دانند که سردسته تروریست های جهان خود آمریکا و نتان یاهو است که در جهان جنایت می کنند .

     • آذر ۱۰, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |