شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نمازجمعه 9 شهریور حجت الاسلام و المسلمین عباس بابائیان امام جمعه بخش بابلکنار
  هر گونه مذاکره با آمریکا ممنوع است و در هیچ سطحی این مذاکره صورت نخواهد گرفت.

  خطبه های نمازجمعه 9 شهریور حجت الاسلام و المسلمین عباس بابائیان امام جمعه بخش بابلکنار:

  * در قرآن حضرت علی(ع) به عنوان نفس پیامبر معرفی می شوند و این نفس همان مولا در غدیر است.

  * فرمانداران و استانداران و وزرا و رییس جمهور باید سطح زندگیشان با قشر متوسط جامعه همسطح  باشد نه طبقه مرفه جامعه.

  * هر گونه مذاکره با آمریکا ممنوع است و در هیچ سطحی این مذاکره صورت نخواهد گرفت.

  * محور فعالیت اقتصادی دولت باید بر محور اقتصاد مقاومتی باشد که متاسفانه هنوز این خواسته رهبر انقلاب اجرایی نشده است.

  * باید در کشور افراد اقتصاد دان باشند تا اقتصاد در ریلش حرکت کند.

  * صدا و سیما پایش را از گلیمش دارز کرده است که در برنامه های خانوادگی مانند خندوانه، وقتشه، کودک شو و… بین مرد و زن حرمتی قائل نیست این است دانشگاهی که امام راحل فرمودند: صدا و سیما باید دانشگاه باشد ؟ صدا و سیما باید مسائل محرمانه و خانوادگی رادر برنامه هایش مطرح کند؟ به کجا می روید ؟

  ****

   

   

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام بابائیان اقامه شد .خطیب جمعه بخش بابلکنار در خطبه اول و در ادامه سلسله مباحث سبک زندگی دینی و قرآنی به بحث آیه مباهله و سوره دهر و ایثار و گذشت امیر مومنان و خانوادشان پرداخت و تصریح کرد :سوره مباهله در سال دهم هجری قمری یکسال قبل از رحلت پیامبر  نازل شد و شأن نزول این آیات به شر ح زیر است .

  مباهله به معنی نفرین کردن است و مسیحیان نجران طبق آیات  الهی خدمت رسول اکرم(ص) آمدند و با سه نفر از روئسای نجران وارد مسجد پیامبر شدند و قبل از نماز با سنت خودشان ناقوس را به صدا در آوردند و مسلمانان ناراحت شدند .پیامبر فر مود کاری نداشته باشید بعد از نماز به خدمت رسول اکرم آمدند و گفتند شمابرای چه آمدید و دعوت به چه می کنید ؟پیامبر فر مود من از طرف خدا آمدم و دعوت به خدا می کنم و عیسی هم یکی از بندگان خدا بود و انها گفتند در باره حضرت عیسی چه می گویید و اینجا آیه نازل شد که مثل عیسی مانند پدرش آدم است که بدون پدر خلق شد .خلقتش مانند اوست که اورا از خاک خلق کردیم بدون انکه پدر داشته باشد واین قدرت و اقتدار خداست .با اینکه متعجب شدند اما قبول نکردند و پیامبر فر مود اگر فبول ندارید مباهله کنید .

  • ﴿فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَكُمْ وَنِسَاءَنَا وَنِسَاءَكُمْ وَأَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْكَاذِبِينَ(سورهٔ آل‌عمران-آیهٔ ۶۱)
  • پس هر که در این (باره) پس از دانشی که تو را (حاصل) آمده با تو محاجه کند بگو بیایید پسرانمان و پسرانتان و زنانمان و زنانتان و ما خویشان نزدیک و شما خویشان نزدیک خود را فرا خوانیم سپس مباهله کنیم و لعنت خدا را بر دروغگویان قرار دهیم

  در مسجد مباهله گرد آمدند مسیحیان نجران رییسشان گفت اگر پیامبر با همه امتشان آمدند اینها بر حق نیستند وشما شر کت کنید اما دیدید پیامبر با عده ای قلیل آمد بر حق است و پیامبر با امیر مومنان و حضرت فاطمه و حسنین آمده است واسقفهای نجران زرنگ بودند و متعجب شدند که اوبا اهل بیتش آمد و این نشانه صداقت پیامبر به رسالتش بود .اینجا چند مطلب وجود دارد که با اینکه مسیحیان دیدند که پیامبر با اهل بیتش آمده است و نشانه بر حق بودنش را دیدند به پیروانشان گفتند نروید وباز مسلمان نشدند و جزیه را قبول کردند یعنی به مسلمانان مالیات بدهند .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا بیان داشت:با اینکه فهمیدند حقانیت با پیامبر است باز قبول نکردند مالیات را قبول کردند تا ایمان نیاورند چون می دانستند اگر مردم بفهمند حقانیت با انها نیست نانشان آجر می شود و حکومت داریشان از بین می رود .

  آنهابرای زندگی بهترشان و حفظ مقامشان حاضر نشدنداسلام را قبول کنند و باید در روز قیامت جواب دهند چون اگر در آن روز قبول می کردند اکنون بسیاری از مسیحیان مسلمان بودند .

  چند درس از این آیه :

  1-نحوه رفتار پیامبر با مسیحیان هم قابل توجه است که با اینکه در مسجد آمدند و ناقوس زدند پیامبر از مسلمانان خواست تا صبور باشند .

  2-دنیا طلبی روئسای نجران را می شود درس گرفت واکنون در جهان بیشتر از مسلمانان در جهان مسیحی داریم و چه قدر جنگ های صلیبی با مسلمانان داشت که اگر در آن روز قبول می کردند اکنون این مسائل نبود .

  3-دوری پیامبر از جنجال و ظاهر گرایی -که در آن روز فقط با اهل بیتشان آمدند و این نشانه اقتدار و اعتماد و عدم شک و تردید در حقانیت رسالتشان بود .

  4-صبر و تحمل و گذشت ،مسیر راه انسان را هموار می کند .

  5-اتکای به خدای تبارک و تعالی که انسان در همه حال توکل بر خدا کند .

  6-اخلاص در عمل پیامبر برای رضای خدا و اینکه ما بر حقیم با 5نفر به میدان آمد .

  7-پیامبر ایثار کرد و در تمام خطر ها خودشان پیش قدم بودند .

  مطلب اینکه مسئولین در جامعه ودر تمام مسائل خودشان پیش قدم باشند .و باید همانند رسول خدا و اهل بیتش پیش قدم در تحمل سخیها باشند .مسئولین جلودار حرکت باشند اگر اینطور بود موفق خواهند بود امام راحل و رهبر انقلاب همیشه پیش قدم بودند .وقتی بمباران می کردند به امام گفتند شما زیر زمین بروید فر مودند اگر همه مردم پناهگاه دارند من هم می روم .هدف قر آن از بیان داستانها بیان درد بشری است داستان سرایی نیست شیوه های درمان درد جامعه را بیان می کند .رهبر انقلاب نیزخودم دیدم جورابشان پاره شده بود در دوران رییس جمهوری که حاضر نیستند لباسهای اشرافی و شیک داشته باشند .اکنون هم رهبر به فرزندانشان فر مودند :در کار اقتصادی نباید وارد شوید اگر می خواهید انجام دهید من به اداره ثبت می گویم نام مرا از شناسنامه شما در بیاورد . رهبر و مسئول باید در سختیها پیش قدنم باشند اگر اینطور باشند مردم هم کمک می کنند .

  نماینده ولی فقیه در شهر مرزی کلا ادامه تاکید کرد :در قر آن حضرت علی (ع)به عنوان نفس پیامبر معرفی می شوند واین نفس همان مولای در غدیر است . همچنین اهمیت همراهی اهلبیت در اثبات حقانیت رسول خدا است .وقتی مامعتقد به ارزشهای اسلامی شدیم باید پایبند به رسالت پیامبر و اهل بیتشان باشیم این راهی است که آیه مباهله به مانشان داده است .

  25ذی الحجه سالروز نزول ایه هل اتی است .این ایه به مادرس می دهد که مگر امیر منان انبان نان داشتند که سه روز پشت سر هم روزه گرفتند و غذای افطاریشان را به اسیر و فقیر و نیازمند دادند .مقام و منزلت امیر مومنان جزبرای اهل بیتش و پیامبر (ص)برای کسی قابل ادراک نیست ما کجا و علی (ع)کجا ؟اما می توانیم در مسیر ش قدم برداریم .

  وی افزود:درس بزرگ سوره هل اتی این استن که همه مردم و جامعه شیعی به این فضیلت اقتدا کنند و رسیدگی به جامعه شیعی را جزئی از زندگیشان قرار دهند .

  داریم که پیامبر صد تا صدتا شتر انفاق می کردند اما خودشان چند روز چیزی نداشتند بخورند .شان نزول این آیه این است که مسئولین خودشان را با سطح زیر متوسط جامعه هماهنگ کنند و اگر خدای ناکرده مسئولین برای پول و ..مسابقه دهند مردم با انها نخواهند بود اما اگر سبک زندگیشان با مردم محروم جامعه باشد مردم جانشان را خواهند داد و اگر مردم با یک اشاره امام و با یک فرمانم که سنگر ها را پر کنید همه جوانان و نوجوانان به جبهه می رفتند و می گفتند امام دستور داده و این باید همیشه باشد .

  فرمانداران و استانداران و وزرا و رییس جمهور باید سطح زندگیشان با قشر متوسط جامعه همسطح  باشد نه طبقه مرفح جامعه این طور نباشد که اگر مردم دیدند بگویند آنها از کجا آورده اند ؟پیام ودرس سوره هل اتی و آیه مباهله این است .

  خطبه دوم

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در خطبه دوم ابتدا خود ودیگران را به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و سپس به مناسبتهای روز اشاره کرد .

  سالروز میلاد باسعات امام کاظم (ع)را تبریک عرض می کنم شخصیتی که برای بیان حقایق 7سال در زندان بسر برد اما دست از حقیقت بر نداشت وهمچنین روز بهورز را به این قشر سخت کوش تبریک عرض می کنم وسالروز تشکیل تعاون را به همه عزیزانی که در خدمت رسانی به مردم زحمت می کشند تبریک عرض می کنم .تعاونی ها از بعد اقتصادی به عدالت، از نظر سیاسی به آزادی و از دیدگاه فرهنگی به ارزش های اخلاقی و دینی توجه دارند و بهترین جلوه گاه پیوند مناسب میان اقتصاد، فرهنگ و سیاست شمرده می شوند .هر چه تعاونی بیشتر باشد به رونق اقتصادی کشور خواهد افزود .روز خانواده و پیوند خانه و خانواده از سفارشات دین ماست که ان شاء الله در این مساله خانواده ها توجه کنند .

  مطلب دیگر سخنان مقام رهبری در جمع دولت مردان به مناسبت هفته دولت بود که به فراز های مهم این سخنان اشاره می کنم .رهبر انقلاب فر مودند: رهبر معظم انقلاب فرمودندهر گونه مذاکره با آمریکا ممنوع است و رهبر انقلاب فر مودند در هیچ سطحی این مذاکره صورت نخواهد گرفت .بعضی از مسئولین خودشان را برای این رابطه خلاص کنند .ولی مذاکره با اروپا را ادامه دهید ولی اینکه چشم شما به دنبال حل مشکلات در این رابطه باشد نباشید .نگاه به بیرون یکی از مشکلاتی است که ما با آن دست و پنجه نرم می کنیم اگر این نگاه به داخل بود ما این مشکلات را نداشتیم .

  رهبر انقلاب در خصوص پرسش از رییس جمهور فر مودند : نمایندگان چند پرسش مطرح کردند ورییس جمهور با متانت جواب دادند و نمایندگان هم از در چهار سئوال قانع نشدند که بررسی خواهد شد .تجلی مردم سالاری، در رأس امور بودن مجلس و پاسخگو بودن نظام اسلامی، تجلی وحدت مسئولین، تقدم منافع ملت بر منافع جناحی، از دستاوردهای مهم حضور رئیس جمهور در مجلس برای پاسخگویی بوده است.اینها غنیمت است .

  وی افزود :دولت و نمایندگان باید دو کار مهم را انجام دهند:

  مهم ترین مسأله کشور در اقتصاد، مسأله هدایت 1600 میلیارد نقدینگی که به سمت بخش واقعی اقتصاد و تولید است، مجلس با تصویب کردن قوانینی که هدایت نقدینگی به بخش تولید را تسهیل کند و همچنین با تصویب و اجرایی کردن طرح قانون مالیات بر عایدی سرمایه در بخش املاک، به مشکلات اقتصادی مردم پایان دهند.این خواسته مردم ماست .دولت محترم برای حل مشکلات و مسئولین شب و روز را برای خدمت خود در نظر بگیرند .چون مشکلات اقتصادی کشور زیاد است .محور فعالیت اقتصادی دولت باید بر محور اقتصاد مقاومتی باشد که متاسفانه هنوز این خواسته اجرایی نشده است و تکیه بر تولید داخلی است دولت مشخص کند که هدف تولید داخلی است و این همه تضاد در قیمت ها کجا می شود به اقتصاد داخلی تو.جه کنیم ؟این نقض قرض است .کالاهایی که کشف می کند با نرخ قدیم بین مردم پخش شود .مردم ندرند  جهیزیه تهیه کنند اینجوری نمی شود ازدواج کرد ؟بر خی خودشان را نبینند مردم نان شب ندارند .

  در شرایط حساس کشور و مشکلات اقتصادی، که باعث فشار بر قشر محروم جامعه شده، حضور مردمی دولتمردان و شنیدن مشکلات و درد و دل ها، سبب می شود قسمت قابل توجهی از عملیات روانی دشمن در ناامید کردن و سیاه نمایی علیه دولتمردان و حاکمیت خنثی گردد.

  مسئله دیگر ارتباط با کشورهای همسایه است ودولت محترم از ظرفیت دیپلماسی در ارتباط با همسایگان بهره اقتصادی ببرد، یکی از راههای دور زدن تحریم ها، ارتباط با همسایگان خارجی است و می تواند باعث ورود ارز و ثروت به کشور گردد و مشکلات بی کاری را سامان بخشد.

  خطیب جمعه بابلکنار خاطر نشان کرد :از قوه قضاییه تشکر می کنیم که با دانه درشتها بر خورد کردند واین محاکمه ها وآغاز محاکمه اخلال گران اقتصادی، گامی بزرگ برای جلب امید و اعتماد مردم به نظام اسلامی و دستگاه قضایی و زمینه ساز تحقق یکی از مطالبات اصلی مردم و رهبری برای مبارزه با فساد در کشور، ایجاد امنیت در فضای اقتصادی و موجب کاهش فساد اداری و اقتصادی در دستگاههای دولتی و اجرایی و افزایش کارآمدی دستگاه ها را در پی خواهد داشت.

  و همچنین مردم از دستگاه قضا می خواهند کسانی که چوب حراج به اموال ملت زدند و با تزریق ارز و سکه به بازار سرمایه ملی را به حراج گذاشتند باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرند. تا من بعد افراد دیگر جرأت چنین کارهایی را نداشته باشند.چرا از افرادی که تجربه داشتند و در دانشگاه ها تجربه دارند استفاده نشد ؟ما تشکر می کنیم از مجلس که وزیر اقتصاد را استضاح کردند انهایی که درس اقتصاد خواندند را رای بدهند نه انهایی که تجربه دارند و هم علمش را دارند بنایی که به ظاهر بنا است می تواند ساختمان 5طبقه بسازد ؟نمایندگان باید از اول توجه می کردند که باید افراد اقتصاد دان باشند تا اقتصاد در ریلش حرکت کند .رهبر فر مودند دولت باید توجه کند تا کارخانه ای تعطیل نشود ولی متاسفانه در همین منطقه از 40 شر کت فقط 5شر کت در دو شهرک صنعتی فعال هستند به خاطر نا کار آمدی عدم دادن سهیلات به انها و عدم فروش مواد اولیه که مسئولین استاندار و فر ماندار باید توجه کنند تا مشکلات مردم حل شود .البته استاندار دستور دادند تا مشکلات بررسی شود.

  حاج آقا بابایئان افزود :حدود یک ماه است دولت سخنگو ندارد، تداوم گفتگو دولت با مردم سبب می شود که جامعه از شایعات فضای مجازی و التهابات روانی ناشی از آن کمتر آسیب ببیند و وجود سخنگو می تواند به شفاف سازی و روشن کردن برنامه ها و تدابیر آینده و سرنوشت اقتصادی کشور کمک کند.

  وی افزود:برخی می گویند: اگر با دنیا مذاکره کرده بودیم بسیاری از مشکلات امروز را نداشتیم باید به اینها گفت: مگر برجام حاصل مذاکره نبود که به خسارت محض انجامید، مگر در دهه 80 با اروپا مذاکره نکردیم که زیر همه قول و قرارشان زدند، مگر دولت اصلاحات با امریکا مذاکره نکرد که سرانجام ایران را محور شرارت قرار دادند! مگر در ماجرای مذاکره الجزایر درباره گروگان ها هم امریکا به تعهدات خود عمل کرد؟

  مردم را باین مهملات اذیت نکنید . برخی از مسئولین دیپلماسی می گویند، امریکا به تحریم علیه ایران اعتیاد دارد دمی گوییم پس چرا بعضی به قدم زدن بی نتیجه با غربی ها اعتیاد دارند؟ یا می گویند: امریکا از گذشته عبرت نمی گیرد؟ می گوییم پس چرا برخی از مسئولین از تاریخ و خیانت های امریکا و اروپا درس عبرت نمی گیرند؟فقط حرف می زنید و شعار می دهید به موقعش عمل کنید. حجت الاسلام بابائیان در ادامه به کمک 18میلیون یورویی اروپا به ایران اشاره کرد و افزود :کمک 18 میلیون یورویی اروپا برای حفظ برجام نیست، بلکه برای کمک به صنعت زدایی از ایران و نابودی صنایع ایران است، نه حفظ برجام این کمک ها برای تعهد ایران به کاهش 12 درصدی گازهای گلخانه ای است تنها در صنعت برق این تعهد موجب عدم توسعه نیروگاه های حرارتی متناسب با نیاز کشور می شود.اینها این مبلغ را به ما دادند که دهن مارا ببندند ودر روزنامه هایی که پول ملت را می خورند و به نفع اجانب قلم می زنند .85میلیون جمعیت در تابستان مشکلات داشتند برای اینکه آقایی در خارج از کشور تعهد داد که ما گاز گلخانه ای را کاهش می دهیم ولی ترامپ قبول نکرد و گفت من حاضر نیستم مردم کشورم در زحمت باشند .

  صدا و سیما پایش را از گلیمش دارز کرده است که در برنامه های خانواده مانند خندوانه و وقتشه و کودک شوو… بین مردو وزن حرمتی قائل نیست این است دانشگاهی که امام راحل فر مود صدا و سیما باید دانشگاه باشد ؟ صدا و سیما باید مسائل محرمانه و خانوادگی رادر بر نامه هایش مطرح کند به کجا می روید ؟

  در پایان حاج آقا بابائیان از قهرمانان این بخش که در مسابقات اخیر مقام کسب کردند هم تقدیرکرد.  • شهر ۱۰, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |