شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نمازجمعه23شهریور حجت الاسلام والمسلمین عباس بابائیان امام جمعه بابلکنار:
  مهم ترین پیام کربلا تذکر در مورد حرام خوری است،مهمترین خاصیت حرام خواری سر امام بری است.

  خطبه های نمازجمعه23شهریور حجت الاسلام والمسلمین عباس بابائیان امام جمعه بابلکنار:

  * اینکه می گویند هزینه اطعام دهی محرم را به فقرا دهید فقرا بهانه هستند اصل حذف مراسم ماه محرم حسین(ع) است.

  * کسی گفت من سگ حسینم گفتم: مراقب باش که سگ ها امام حسین(ع) را کشتند امام شهید شد تا تو انسان باشی امام سگ می خواهد چه کند امام یار ولایی می خواهد .

  * پاسخ ما به صاحبان زر و زور و تزویر در عاشورا و اربعین یک چیز است و آن حب الحسین(ع) یجمعنا.

  * مهم ترین پیام کربلا تذکر در مورد حرام خوری است،مهمترین خاصیت حرام خواری سر امام بری است.

  * برخی از نمایندگان مجلس با نطق مغرضانه قبل از دستور خود علیه منافع ملی کشور نشان دادند که حاضرند کفش امریکائیها را واکس بزنند.

   

  ***

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام بابائیان اقامه شد .نماینده ولی فقیه در بخش بابلکنار در ادامه سلسله مباحث سبک زندگی دینی و قرآنی پیرامون ارزشهایی که امام حسین (ع)در کربلا احیا کردند اشاره کرد و افزود : امام حسین در کربلا به احیای نماز پرداخت و برای احیای این ارزش جان خود و یارانش را فدا کرد در زیارتنامه همه اولیای خدا آمده است که شهادت می دهیم که شما نماز را زنده و زکات را احیا و امر به معروف را زنده کردی و این شعار امام حسین (ع)بود و ما هم این را در زیارت نامه امامان می خوانیم .نماز سفارش شده است که افراد خوش صدا و مومن بالای موذنه بر وند و مردم را در پنج مرتبه به نماز دعوت کنند در کوچکترین و بزرگترین و اولین سوره ای که به پیامبر نازل شد و آخرین هم دعوت به نماز شده است .امام چندین بار به خیمه بچه ها می رود اما نماز را در خیمه نمی خواند در جمع بجا می آورد . بر خی از اعمال دینی ما باید تظاهر باشد و در جمع بر گزار شود خاصیت بر خی اعمال این است که در جمع مردم باشد والا ارزشی بالایی ندارد .

  حاج آقا بابائیان ادامه داد:امام نماز را در برابر لشکر 30هزار نفری دشمن بجا آوزرد تااعلام کند که ما برای نماز آمده ایم و از مستحبات هم نگذشت اذان و اقامه مستحب است اما ام دست از مستحبات نکشید خودشان مانند پدر بزرگوارشان در مسجد کوفه در شب 19ماه مبارک خودشان اذان گفتند این درس است برای ما.

  و یکی از یارانشان در جلوی ایشان ایستاد و 30 تیر را بر بدنشان فرو رفت و نماز هم 30کلمه است و شایسته است که عزاداران امام نه تنها در روز عاشورا و تاسوعا در تمام ایام سال اول نمازشان را بخوانند و بعد به کاردیگر بپر دازند .

  وی تاکید کرد :مردم می گویند این کارها عزای امام حسین را بی اثر می کند مسئولین عزاداری در هر کجا که هستند اول نماز اول وقت را بجا آورند .قر آن به حضرت ابراهیم و اسماعیل دستور می دهد که مسجد الحرام را برای بر پایی نماز آماده کنند و حضرت مریم به عنوان خادم مسجد معرفی می شوند .اکنون اگر بگویند خادم می گویند چه و چه خادمی برای خانه خدا افتخار است .حالا افرادی را خادم می کنند که بیکار تر هستندئ و این از ارزشهای دین فاصله گرفتن است .به کسی بگویند اذان بگو یا قر آن بخوان انگار به او توهین شده است . این است جایگاه ارزشهای دینی ؟ابراهیم خلیل و اسماعیل خادم مسجد هستند و حضرت علی (ع)اذان می گفت و ما هر چه جلو تر می رویم از ارزشهای دینی فاصله گرفته ایم .انسان تا از دنیا می رود و تا قیامت نماز بدردش می خورد و همراه او است از اول که به دنیا می آید در گوشش اذان می گویند و وقتی می میرد نماز بر او می خوانند.اما در روز تاسوعا و عاشورا باید مشغول سینه زدن باشند بجای بر پایی نماز؟  این تحقیر فر هنگ عاشورا نیست ؟ دشمن هم این را می خواهد که فر هنگ عاشورا کمرنگ شود و ما اکنون با دست خودمان داریم این فر هنگ راکمرنگ می کنیم .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا بیان داشت : روحانیت و علما باید به مردم گوشزد کنند .امام حسین(ع) بعد از 1400سال بیاید و گوشزد کند این عقل سلیم این را می پذیرد ؟ارزشهایی که امام حسین (ع)زنده کرد باید احیا کنیم .در زیارت امام زمان آمده است اسلام علیک ..این انحراف از اصول و ارزشهای حسینی است که بگویم فقط عزاداری کنید .بر خی از روستا ها زحمت نمی کشند که یک روحانی برای موعظه و تفسیر فلسفه این  قیام امام بیاورند. این جای تعجب و غصه دارد پشت این پرده آدمهای ناسالمی هستند وگرنه این معنی ندارد که روضه خوان در این ایام نباشد مردم چه مردمی هستند که صدایشان در نمی آید؟ که دو نفر برای دنیا و دینشان تصمیم بگیرند ؟چند بار تذکر دادیم ظاهرا گوش بعضی ها پراست از اینها .بر خی می خواهند مردم را همچنان در کوته فکری قرار دهند تا فلسفه قیان امام باز گو نشود و هر کسی این را می خواهد خیانت به امام می کند .اینکه بر خی در جهل مرکب هستند این است که نمی دانند که نمی دانند یا خائن هستند یا جاهل .به بهانه های مختلف چراغ امام را یا خاموش یا کمرنگ می کنند امام حسین (ع)عشقش به نماز بود . خود ابوالفضل العباس که بسیاری از جوانان به او عشق می ورند دشمن راه می رفت و می گفت من کسی را کشتم که بین دو ابرویش جای سجده نماز بود.حالا بر خی فقط از چهره و هیکلش می گویند باید از اعمال صالحش گفت و اینهارا باز گو ودر جامعه جاانداخت تا جوانان با این اعمال او آشنا شوند .یا مسلم وقتی دارند سرش را از بدنش می بریدند گفتند چه می خواهی گفت بگذارید دو رکعت نماز بخوانم پس چرا نماز جماعت و جمعه ما کمرنگ است؟ این خواسته دشمن است حالا سینه زنی چرا این همه جمعیت است اگر این انحراف نیست پس چیست ؟دشمن با این کارها شاد می شود و این خواسته دشمن است .نماز انسان ساز است برای همین امام تاکید داشت تا در جلو دشمن بپا کند دشمن از نماز می ترسد . در شب عاشورا و عصر تاسوعا وقتی پیشنهاد جنگ دادند ابوالفضل لعباس فر مودند به آقایشان که اگرنمی پذیرید باید به ما بجنگید و امام فر مودند: یک امشب به ما وقت بدهند و در آن شب همه در معیت امام به ذکر و قر آن ونماز مشغول شدند .اینها اصحاب امام بودند و می شود انچه را که امام برایش جانفشانی کرد کنار بگذاریم و فقط به سینه زنی مشغول شویم ؟.مسئولین تبیین این مسائل بر عهده مداحان و و روحانیت است مردم را توجیه کنند حتی اگر غذا هم نباشد که به بر کت امام هست باید به مردم گفت که اول نماز بعد عزا و غذا .خصوصا در روز تاسوعا و عاشورا انهایی که مسئول عزاداری هستند نگویند دسته ما ناقص می شود اینها کوته فکری است .احترام امام حسین (ع)را حفظ کنیم .

   

   

  خطبه دوم

  خطیب جمعه بابلکنار در خطبه دوم ابتدا خود ودیگران را به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و به مناسبتهای روز اشاره کرد .

  حجت الاسلام بابائیان از همه مردم خواست تا مراسم عاشورا را با شکوه تر از سالهای قبل بر پا کنند وی تاکید کرد :هنوز هستند کسانی که بعد از 1400 سال سعی به این دارند که پیام حسین(ع)، فقط در کربلا بماند، مبارزه با فساد، ایستادگی در برابر ظلم و عدم وادادگی در برابر دشمن پیام امروز عاشورا است.مهم اینها است که باید توجه کنند .

  اگر ندای هل من ناصر ینصرنی ولی ات را نشنیده بگیری، باید بدانی که تا قیام آل محمد(ص)، تاریخ کوتاهی ات را فریاد خواهد کشید و روسیاهی ابدی برایت خواهد بود.درس کربلا امروز این است . کاش بفهمیم آنچه را شیعیان کوفه نفهمیدند که یاری نماینده امام، یاری امام است آنکه از بلندای کاخ ابن زیاد سقوط کرد حضرت مسلم نبود بلکه امام حسین(ع) بود.وقتی فر ستاده امام را یاری نکند مثل اینکه خود امام را یاری نکرده اند بر خی کی می خواهند متوجه بشوند . کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا یعنی مقابله همیشگی با ابر قدرت ها و ظلم و ستم تا سر حد شهادت، یعنی نه گفتن در مقابل قدرت های بزرگ . ابر قدرتهای برزگ جهان .گاندی به مردم گفت من کاری نکردم من کاری را انجام داده که حسین ابن علی انجام داد و آن هم ایستادگی در برابر اتبر قدرتها بود . زنده نگه داشتن نهضت حسینی، رمز برون رفت از موانع و مشکلات اقتصادی کشور است اگر خوب توجه کنیم .

  می گویند در کربلا همان هایی که آب را بر روی اهل بیت امام حسین(ع) بستند، یک امان نامه آوردند که نوشته بود، مشکل آب خوردنتون را حل می کنیم.

  وی تاکید کرد :برخی ها وقتی محرم که می شود بیاد فقرا می افتند که چرا بجای هزینه عزاداری امام حسین(ع) آن را به فقرا نمی دهید؟ ای نامردها باید به شما بگوییم که شما هزینه کنسرت های خود را چرا نمی دهید ؟ و چرا شما هزینه عروسی های پر خرج و هزینه های زیاد لباس، آرایش و … ایام عید مسافرت های خارج از کشور، هزینه های میلیونی خوراک سگ ها، مسافرت های میلیون ها افراد به ترکیه و تایلند و … را نمی گوئید که پولهایشان را خرج فقرا کنند فقرا بهانه هستند اصل حذف مراسم ماه محرم حسین(ع) است.بر خی ساده لوحها می گویند راست می گویند چیه این همه هزینه کردن ؟مردم بدانند این همه کثافت کاری که دارند نمی گویند چرا هزینه می کنند ؟اینها همه بهانه است .

  وی افزود : کسی گفت من سگ حسینم گفتم: مراقب باش که سگ ها امام حسین(ع) را کشتند. سید الشهدا، سگ نمی خواهد بلکه یاور ولایی می خواهد. امام حسین(ع) شهید شد که تو انسان باشی.بر یخ بین مردم ایران و عراق اختلاف انداختند تا اربعین را کمرنگ کنند . قیمت ارز را هم که بالا ببرید، هزینه ویزای عراق را هم که نجومی کنید، رسانه هایتان را هم که علیه وحدت مردم عراق و ایران بسیج کنید، پاسخ ما به صاحبان زر و زور و تزویر در عاشورا و اربعین یک چیز است و آن حب الحسین(ع) یجمعنا.

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا خاطر نشان کرد :مهم ترین پیام کربلا تذکر در مورد حرام خوری است، وقتی حتی یک ریال هم اختلاس کردی و شکمت از حرام پر شد نه تنها حق مردم را خوردی بلکه فردا هم علیه حق قیام می کنی و سر معصوم را می بری.حرام خواری ممنوع خصوصل توسط مسئولین جامعه است مردم توجه کنند ..

  حاج آقا بابائیان در ادامه به اجلاس سه جانبه روسیه و ترکیه و ایران اشاره کرد و افزود :این اجلاس به ابتکار ایران شکل گرفت و در این اجلاس سه جانبه شکل گیری محور جدید در برابر غرب و امریکا، مخالفت با حضور نا مشروع امریکا در منطقه، یکصدا کردن مواضع سه کشور در خصوص مسائل سوریه، انزوای تاریخی صهیونیست ها، اتحاد برای حذف دلار، دستاوردهای راهبردی نشست سه جانبه تهران، روسیه و ترکیه بوده است.اینها برای مردم و دولت مردان ما افتخار است که اینچنین اجلاسی را شکل دادند و ایران پایان ناقوس داعشیها را به صدا در آورده است و این افتخار است.

   و اخیرا هم سپاه کردهای عراق را که به مرزبانان ما حمله و انها را شهید کرد درس عبرتی داد که یادشان نرود سپاه کیست ؟.

  وی افزود :اینها حرفهایی است که این خانم می زند .که در مذاکره انها بر روی یک بند اصرار داشتند و من با دو قطره اشک ان را بهم زدم .وقتی وندی شرمن با دو قطره اشک ساختگی توانسته دیپلمات های تیم هسته ای ما را خام کرده و امتیاز بگیرد تصور کنید با لبخند و قدم زدن چه کار کرده است؟با احساسات از اصول ارزش خود دست بردارید این برای مردم قابل قبول نیست .

  خطیب جمعه بابلکنار در سخنی با نمایندگان تصریح کرد :در مجلس امروز از شهید مدرس فقط یک قاب عکس روی دیوار باقی مانده است و بیشتر نماینده ها برعکس مدرس عمل می کنند که مهم فکر و اندیشه مدرس است که متأسفانه خبری از آن در اکثر نمایندگان فعلی نیست..چرا در مجلس خانمی باید بگویند نظامیها بر وند در خانه هاشان و منظورش سپاهیان هستند شما همانی را می گویی که دشمن می گیوید چه فر قی بین شما و دشمن است ؟دشمنی های امریکا علیه ایران بدون همکاری عوامل مزدورشان در داخل عملیاتی نخواهد شد، برخی از نمایندگان مجلس با نطق مغرضانه قبل از دستور خود علیه منافع ملی کشور نشان دادند که حاضرند کفش امریکائیها را واکس بزنند و به خیال خود زمینه سازش با غرب را فراهم کنند ولی مطمئن باشند که تو دهنی سختی از ملت خواهند خورد.

  وی افزود :انهای که فریاد ملت را نشنیدند گوشزد می کنیم که با موشک های قدرتمند نقطه زن، مقر تروریست های دموکرات را می زنیم تا عبرتی برای کسانی باشد که از حمله موشکی به مقرهای داعش در سوریه درس نگرفتند..

  یکی از مسئولان اقتصادی کشور گفت مشکل مردم راه حل سیاسی دارد و انهایی که در سال 88فتنه کردند ازاد شوند مشکل اقتصادی حل می شود ما می گویم شما چطور صدای چند فتنه گر را می شنوید ومتأسفانه برخی افراد یاوه گو صدای ضعیف جامعه را که توان تهیه پوشک و شیر خشک ندارند را نمی شنوند، ولی صدای چند فتنه گر خود فروخته و پیر وپادوی دشمن و جاده صاف کن تحریم های دشمن را به برکت رأفت نظام از اعدام آنها صرف نظر شد و محترمانه در خانه شان تحت کنترل هستند را می شنوند.اگر اینها آزاد شوند پراید ارزان می شود و دلار پایین می آید چرا بعضی ها اینقدر مریض هستند خدا به انها شفا بدهد .

     • شهر ۲۴, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |