سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نماز جمعه 16 آذر حجت الاسلام عابدی.
  دانشجو باید ضد سلطه باشد و باید توجه داشت که امروز سلطه بر مغز ها است نه بر مرزها.

  حجت الاسلام عابدی فیروزجایی نماینده ولی فقیه در بخش بابلکنار:

  * ریشه تقوی ایمان است و ایمان می تواند تقو ای مارا قویتر کند و مارا نسبت به وعده های خدا مطمئن کند.

  * دانشجو باید ضد سلطه باشد و باید توجه داشت که امروز سلطه بر مغز ها است نه بر مرزها.

  * ما هر چه ضربه می خوریم در همین بی توجهی به فرهنگ اسلامی و ملی است.

  * این همه بمب بر سر مردم یمن می ریزند و سازمان ملل سکوت می کند این چه حقوق بشری است؟

   

   

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام عابدی اقامه شد .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در خطبه اول به ادامه سلسله مباحث هفته قبل اشاره کرد و افزود:تا ایمان کامل نباشد تقوی حاصل نمی شود .ایمان در واقع رأس هرمی است که قاعده آنرا عقیده تشکیل می شود اگر عقیده کامل شود تقوی هم حاصل خواهد شد .عقیده قلبی جزیی از این هرم است و مقصود از قلب در اینجا مجموع عاطفه و عقل است که این دو با هم و در کنار هم این هرم را تشکیل می دهند .نتیجه این می شود که انسان با این عقل و عاطفه به عمل کشیده می شود.

  خطیب جمعه بخش بابلکنار افزود :منظور از تربیت اسلامی این است که وقتی در مقابل حوادث دنیوی قرار می گیریم شیطان و هوای نفس ما را وسوسه نکند انسان محکم ایستادگی کند اگر وسوسه شدیم یعنی این هرم کامل نیست و تربیت اسلامی کامل نیست .

  خداوند در قرآن می فرمایند :والعصران الانسان لفی خسر .انسان در زیان و خسران است .بجز کسانی که ایمان آورده اند و برای انها خسارت نخواهد بود .

  در جایی دیگر خداوند می فرمایند : وبشر الذین امنوا و عملوا الصالحات ان لهم جنات تجرى

  کسانی که ایمان نیاوردند جایگاهشان را خداوند مشخص کرده است و خداوند به کسانی که ایمان آوردهاند بشارت داده است .

  خداوند در سوره بقره می فرمایند :

  ولو انهم آمنو واتقوا لمثوبه من عند الله خیر

  ان کسانی که ایمان آورده اند و تقوی پیشه کنند به چیزی می رسند که آن خیر خداوند است .

  و  آن کسانی که ایمان آورده اند ما اجر انها را وفا می کنیم این هم در سوره آل عمران آمده است .

  ریشه تقوی ایمان است و ایمان می تواند تقوای ما را قویتر کند و ما را نسبت به وعده های خدا مطمئن کند .

  حجت الاسلام عابدی خاطر نشان کرد :یکی از دلایلی که ما نماز ظهر را بعد از نماز جمعه می خوانیم بخاطر این است که همه نماز گزاران مرجع تقلیدشان یکی نیست .برخی از مراجع عقیدشان این است که نماز جمعه کفایت نمی کند و نماز ظهر باید خوانده شود و برای  برخی اشکال پیش می آید و پس خواندن نماز ظهر مستحب است و ما این کار مستحبی را می خوانیم تا نماز برخی دوستان اشکال پیدا نشود .

  خطبه دوم

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در خطبه دوم ایتدا به پیام مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود :رهبر در سه محور پیامشان را بریا اجلاس سراسری نماز صادر فر مودند که به شر ح زیر است :

  1- لزوم توجه به نماز و ادای حق آن

  2- لزوم توجه به ادای صحیح نماز هم ظاهر نماز و هم باطن نماز

  3- توجه به جنبه تربیتی نماز خصوصا جوانان ،به فر موده امام راحل (ره)نماز کارخانه انسان سازی است و اموزش و پرورش و خانواده ها باید دست به دست هم دهند و در این زمینه برنامه های خوبی را مدون کنند .

  خطیب جمعه بابلکنار به روز دانشجو اشاره و بیان داشت :

  16 آذر روز دانشجو است که این قشر بسیار تأثیر گذار هستند .قبل از کودتای 28 مرداد وقتی متوجه شدند که نیکسون معاون رییس جمهور آمریکا قرار است به ایران بیاید برخی از دانشجویان در دانشگاه تهران تجمع کردند و سه نفر به شهادت رسیدند و چند نفر هم زخمی شدند .دانشجویان آن زمان وقتی بر استکباری ضد آمریکا ایستادگی کردند .نشان می دهد که دانشجو باید ضد استکباری باشد حال سلطه امروز بر مغز ها است نه بر مرزها .در این زمینه دانشجویان عزیز در خطر بزرگی قرار دارند .چون عاطفه می تواند بر عقل غلبه پیدا کند و از دانشجویان عزیز ما سوء استفاده کنند .دانشجوهای ما ضد سلطه هستند و این خصوصیت را باید تقویت کنند .

  دانشجویان باید ضد دیکتاتور باشند همانگونه که دانشجویان ما بر ضد طاغوت ایستادند .

  دانشجوهای ما باید عدالت محور باشند .به فرموده مقام معظم رهبری که فرمودند: شما شاید تصمیم گیر نیستید ولی تأثیر گذار هستید .امام راحل فرمودند :من به دانشجویان عزیز توصیه می کنم که نگذارند بیگانگان بر این مردم تسلط پیدا کنند .

  نماینده ولی فقیه در شهر مرزی کلا افزود: فردا 17 آذر سالروز تأسیس دارالتقریب بین المذاهب است که در صد سال قبل این تقریب به وجود آمده در الزهر مصر به وجود آمد تا به اجای اختلاف اتفاق داشته باشند که این روش هنوز ادامه دارد و رهبر هم پیگیر هستند .امید واریم این اختلافات از بین برود خصوصاً انهایی که تفرقه انداز هستند مانند سلفیها و وهابیها و تکفیریها از بین بروند و همه مسلمانان دست به دست هم دهند و وحدت ایجاد شود .

  همچنین یادی کنیم از آیت الله گلپایگانی می کنیم که بیش از هفتاد سال در بحث و درس و تدریس و سی سال مرجعیت داشتند که یاد و خاطره ایشان را گرامی میداریم و سالروز شهادت شهید کشوری را گرامی میداریم که افتخار ارتش و ایران و مازندران بودند .

  در 18 آذر 1370معرفی رژیم بعث عراق به عنوان متجاوز از سوی سازمان ملل است مکه مظلومیت ملت ایران را می رساند .ملت ما در هشت سال دفاع مقدس با دست خالی با عراق و همدستانش از خودش دفاع کرد و بعد از جنگ این رأی را سازمان ملل صادر کرد .

  وی تأکید کرد: امام بعد از انقلاب و در دوران ریاست جمهوری رهبر انقلاب ستاد شورای انقلاب  فرهنگی را صادر کردند و این نهاد اکنون که دشمنان فرهنگ اصیل ما را نشانه گرفته اند تا فرهنگ اصیل اسلامی ما را از ما بگیرند این شورای انقلاب فرهنگی وظیفه خطیری دارد . ما هر چه ضربه می خوریم در همین بی توجهی به فرهنگ اسلامی و ملی است که اگر بی توجهی کنیم ضربه دشمن که در قالب تهاجم و هجمه های فرهنگی کاری خواهد بود .

  خطیب جمعه بابلکنار ادامه داد :روز حقوق بشر هم هست که انسان نمی تواند حقوق بشر را بشناسد حقوق بشر باید از سوی شارع و سازنده بشر باشد .حقوق بشری که ما هر روز شاهد جنایت ها از سوی صهیو نیست ها و عربستانیها در جهان هستیم که همچنان دارند مردم مظلوم یمن بمب می ریزند و هشت و نیم میلیون نفر مردم یمن در قحطی هستند. ایا این مردم جزء چند میلیارد بشری که در زمین زندگی می کنند نیستند؟ و اینها مگر چه می خواهند ؟چرا سازمان ملل سکوت می کنند ؟این همه بمب بر سر مردم یمن می ریزند و سازمان ملل سکوت می کنند .ما بر همین اساس است که می گوییم اینها نمی توانند برای ما کاری بکنند انها نمی خواند ما زنده باشیم و زندگی کنیم برای همین در مقابل این استکبار ایستاده ایم .اینها ارزوی از بین رفتن نظام اسلامی را داشتند و بوش پدر هم این ارزو را به گور برد. استکبار  با وجود این  مردم انقلابی در ایران کاری از پیش نخواهند برد .

   

   

   

     • آذر ۱۷, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |