چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نماز جمعه 24 فروردین حجت الاسلام و المسلمین عباس بابائیان امام جمعه بابلکنار
  کار بزرگ رسول اعظم(ص) بیدار کردن بشریت و حکومت بر دل های مردم و پایه گذاری تمدن بزرگ اسلامی در جهان بود.

  حجت الاسلام و المسلمین عباس بابائیان امام جمعه بابلکنار:

  * ارسال رسول اتمام حجت با انسانها است که نگوید کسی برای هدایت ما نیامده است.

  * رسول خدا بنیانگذار اصل مهم عدم جدای دین از سیاست است.

  * یکی از عوامل و نوسانات ارز در کشور همین برجام است.

  * پیامبر مسئول ابلاغ دستور خدا بود و اگر گوش نمی کردند سراغ دلهای آماده تر می رفت.

  * ایران اسلامی همه دشمنان را به خطر انداخته است و احساس کردند اگر بر خورد نکنند خودشان به خطر می افتند اما بدانند ایران هیچ گاه از دست این مستکبرین خوار و ذلیل نخواهد شد.

  * کلید حل مشکلات کشور دعا و یاد خدا و اصلاح دلهاست.

  * علاج حوزه های مدیریتی کشور بازگشت مردانش به همان روحیه های خاکی و بی ریا و باصفا ی دهه 60 است و مسئولین باید ارزشهای آن سال را در بی اعتنایی به دنیا و اهتمام در کار را به یاد داشته باشید.

  ***

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام بابائیان اقامه شد .

  خطیب جمعه بابلکنار در خطبه اول پیرامون مبعث رسول اکرم و وظایف و مأموریت و فلسفه بعثت به ایراد سخن پرداخت و افزود: بعثت شریف ترین عید تاریخ بشریت و انسانیت و عظیم ترین و مهمترین و بزرگترین و پر برکت ترین نعمت الهی و عید بر انگیختگی برای زدودن رنگ های بشریت است .خداوند در قرآن فرموده :هدف و فلسفه انبیاء و خصوصاً رسول مکرم(ص) اسلام  برای این است که سخیها و مرارت هایی که بر گردن مردم است با این رسالت برداشته شود .هدف از فرستادن انبیاء و کتب آسمانی لطف و نعمت الهی است فلسفه بعثت هشدار و توجه به مردم و دریافت الطاف الهی و ایجاد مصونیت در جوامع بشری است .(لعلک ترحمون )هدف بعثت رسول خدا ،تزکیه و با این نعمت منت بر بشریت گذاشته است که ما پیامبرانی را از جانب خود برای تزکیه و تربیت شما فرستادیم و این منت الهی است .وقتی خدا آب و خاک و… دیگر نعمت را فرستاد منت نکرد اما وقتی رسول خدا را فرستاد بر بشریت منت گذاشت واین نشان اهمیت موضوع است .وی افزود: بعثت انبیاء راه عذر و بهانه را برای انسان می بندد می گویند ما چه می دانستیم که حلال و حرام خدا چیست و خدا با ارسال رسول این راه بهانه را بست .ما تا فرستاده ای را برای ارشاد شما نفرستادیم شما را عذاب نکردیم عذاب جایی است که شما را با رسول تعلیم دهیم و شما انجام ندهید عذاب می شوید .

  وی خاطر نشان کرد :هدف از خلقت انسان که معرفت به مبداء و خالق هستی و معاد است بدون انبیاء محقق نخواهد شد خدا انبیاء را فرستاد تا یکتا پرستی و معاد را به انسانها بیاموزد. در حقیقت  ارسال رسول اتمام حجت با انسانها است که نگویند کسی برای هدایت ما نیامده است .خدا به موسی گفت تا می شود هدایت و اگر هدایت نمی شوند جزا. همه انبیاء فریادشان این بود عبودیت و بندگی خدا و دوری از شیطان .

  وظیفه ما مسلمانان در قبال بعثت انبیاء آگاه شدن دنیا از حقیقت بعثت که همان حقیقت انسانیت است و دمیدن روح تازه در این دنیا یعنی شالوده سازی تمدن نوین اسلامی است. برخی می گویند شما می خواهید همه دنیا را مسلمان بکنید نه منظور اسلام این است که عرضه کردن هدیه الهی به ملت هاست تا با اختیار و تشخیص خود راه درست را انتخاب کنند نه با جنگ و نزاع.

  حاج آقا بابائیان تصریح کرد: چرا انبیاء از طرف خدا آمدند برای اینکه عدل را در جامعه گسترش دهند چون برخی نمی خواهند عدل و داد را در جهان بوجود بیاورند و این عدل در سایه انبیاء معرفی خواهد شد . از دیگر فلسفه بعثت  پیامبر(ص) ایجاد وحدت بین جامعه اسلامی است .اکنون در جوامع اسلامی با هم تفرقه دارند و کشورهای اسلامی خودشان با هم متحد نیستند و دشمن ازاین وضعیت سود می برد اگر وحدت باشد دشمن نمی تواند بین آنها رخنه کند و برای این است که برخی نخواستند مطابق دستورخدا و قرآن این وحدت را گسترش دهند و از دیگر دلایل فلسفه بعثت عدم جدایی حکومت از سیاست است یعنی دین از سیاست جدانیست .

  حضرت یوسف از خدا یا پادشاه عصر خود طلب می کند که او به عنوان وزیر و سامان دهنده اقتصاد کشورش باشد و چرا پیامبران بزرگ حکمت تشکیل دادند نگویید که روحانیت در کنج خانه باشد و نمازش را بخواند نه همه انبیاء برای اداره  سیاست کشورشان آمدند خود پیامبر هم اینگونه بود این همه آموزه های قرآن که دستور به دخالت حضور در حکمت و سیاست است را چه می کنید تنها راه سعادت ملت ها و دولت ها تأسی از سیره نبوی پیامبر اکرم (ص)است .

  رسول خدا بنیانگذار اصل مهم عدم جدای دین از سیاست است و همه دولت مردان باید کار مهم رسول خدا بیدار کردن بشریت و حکومت بر دلها و پایه گذاری حکومت اسلامی در جهان بود که همه مسئولین باید به این مسئله مهم توجه داشته باشند .

  نماینده ولی فقیه در بابلکنار تاکید کرد :

  پیامبر اعظم ما مأمور اجرای سنت الهی در جوامع بشری است انذار مردم و تبشیر مردم است و وظیفه پیامبر ما انذار مردم به سنت های الهی و آموزه های دین است نه اجبار. پیامبر مسئول ابلاغ دستور خداست و اگر گوش نکردند سراغ دلهای آماده تر می رفتند .

  پیامبر خدا مدل و الگوی کامل از حکومت داری و مردم داری و عشق به مردم را پایه گذاری کردند کار بزرگ پیامبر بیدار کردن بشریت و حکومت بر دلها بود که مسئولین باید یاد بگیرند .

   

   

   

  تحقق هدف آفرینش انسان که همان معرفت به مبدأ، معاد و سایر مجهولات است بدون بعثت انبیاء محقق نمی شود؛ خداوند سبحان پیامبران را مبعوث کرد تا توحید و یکتا پرستی و امیدواری به آخرت را به انسان ها بیاموزند و با تشکیل حکومت دینی و آموزش کتاب و حکمت بر بندگان اتمام حجت کنند.

  بعثت رسول اکرم(ص) شریف ترین عید تاریخ بشریت و انسانیت و عظیم ترین، مهم ترین، برترین، بزرگ ترین و پر برکت ترین نعمت الهی در طول تاریخ و عید برانگیختگی برای زدودن رنج های بشر است. وظیفه ما مسلمانان آگاه شدن و آگاه کردن دنیا از حقیقت بعثت، یعنی همان نجات انسان و استقرار نظام صلاح و سداد در جامعه و دیگر دمیدن روح تازه در این دنیا یعنی شالوده ریزی تمدن نوین اسلامی و این نه به معنای تصرف سرزمین ها بلکه عرضه کردن هدیه الهی به ملت ها تا به اختیار خود و تشخیص خود راه درست را انتخاب کنند.

  خطبه دوم

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در خطبه دوم ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی و دوری ازمحرمات دعوت کرد وسپس به مسائل روز اشاره کرد .

  مطلب اول سخنان رهبر انقلاب در جمع فرماندهان نیروهای مسلح است و همچنین سخنرانی ایشان در جمع کارگزاران نظام است که به بخشهایی ازاین سخنان اشاره خواهیم کرد .ایشان ضمن تأکید به بحث تسلیحات و نظم و نظام اشاره و سپس علت افزایش توجه دشمنان را احساس خطر آنها از قدرت فزاینده ایران اسلامی بر شمرد و افزودند :چرا اینها این همه مترصد این هستند که یک روز به ایران حمله کنیم وخودشان و نوچه هاشان ما را تهدید می کنند زیرا چیزی که خطری برای کسی  نداشته باشد کسی او را تهدید می کند ؟ایران اسلامی همه دشمنان را به خطر انداخته است و احساس کردند اگر بر خورد نکنند خودشان به خطر می افتند اما بدانند ایران هیچ گاه از دست این مستکبرین خوار و ذلیل نخواهد شد .همچنین ایشان در جمع کارگزاران نظام افزودند :کلید حل مشکلات کشور دعا و یاد خدا و اصلاح دلهاست و ماه رجب عید کسانی است که قصد اصلاح دل خود را دارند .برخی ماه رجب و شعبان و رمضان می آید و بهره نمی برند .چقدر ثواب در این ماه ها مرتب است و برخی توجه نمی کنند .دنیا طلبی و..عامل ایستادگی برای مسئولان است و برای مسئولین واجب است تا از دنیا طلبی و گناه دوری کنند .اگرمردم  به امکانات مسئولین نگاه می کنند از دنیا نا امید می شوند که انها چقدر دارند و ما نداریم این حرکت و زندگی متفاوت از مردم در این شرایط فعلی و حتی در شرایط دیگر پسندیده نیست و چه شده است مارا که بیشتر شما در سالهای دهه 60 و دوران جنگ بودید که بیشتر مسئولین ما فی سبیل الله کار می کردند و تا غروب کار را پیگیر بودند و اضافه کاری نمی خواستند حالا چه شده است که پیگیر پاداشهای کلان و اضافه کاریهای می شوند؟ اگر می خواهید ما موفق شویم باید به افکار دهه 60 برگریدم .

  اگر می بینیم که در منطقه دست برتر را داریم بخاطر آن است که مردانش روحیه دهه ۶۰ را هنوز فراموش نکرده و آن را حفظ کرده اند. علاج دیگر حوزه ها ی مدیریتی نیز بازگشت مردانش به همان روحیه های خاکی و بی ریا و باصفا است.ارزشهای آن سال را بی اعتنایی به دنیا و اهتمام در کار را به یاد داشته باشید .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا افزود :مطلب بعدی هم که باید اشاره کنم مطلب ارز است در جامعه قیمت دلار به۵۸۰۰تومان رسید در حالی که در فروردین سال گذشته۳۷۷۶ تومان بوده است و طی یکسال۵۰% از ارزش پولی ما کم شد پول ما بی ارزشترین پول دنیا شد و سکه در فروردین گذشته۱۲۲۰۰۰۰تومان ، در حال حاضر۱۹۰۰۰۰۰تومان را ثبت کرده، این اتفاقات تلخ در حالی است که برخی مدعی بودند در سایه برجام مشکلات اقتصادی و معیشتی و حتی آب خوردن مردم حل خواهد شد. وقتی یک میلیارد و۸۰۰میلیون دلار صرف واردات۷۰هزار خودروی لوکس می شود و هنگامی که۳۵۰هزار ایرانی نوروز امسال۸۰۰میلیون دلار در ترکیه خرج می کنند. آیا انتظار دارید قیمت دلار به۶۰۰۰تومان نرسد؟

  وی تصریح کرد :دولت محترم و مسئولین به مردم پاسخ دهند که در طرح هایی مانند کنترل قیمت ارز، عبور از رکود، طرح تحول سلامت، مسکن اجتماعی، اشتغال زایی، کنترل بحران های زیست محیطی، افزایش سرمایه گذاری خارجی، برخورد با پروژه نفوذ چگونه عمل کرده است؟!

  وضعیت بازار ارز، نشانه ای از نابسامانی در ستاد اقتصادی دولت و نقشه راه برجام زده آن انسداد مجاری بازگشت درآمد های ارزی و خروج بیشتر ارز از کشور، نقشه دستکاری و اختلال در بازار ارز و ایجاد تقاضای کاذب و تورم انتظاری توسط دشمن است.مسئله مطلب بعدی که خطیب جمعه بابلکنار به آن پرداخت تلگرام است وی افزود : باتوجه به این همه مشکلات ارز و رکود و قاچاق کالا چرااینقدربه تلگرام می پردازید؟ هیچ کجای دنیا تلگرام اصل نیست ..

  آیا منطقی است تلگرام که به عامل آشوب و نا امنی در کشور تبدیل شده به صرف اشتغال زایی برای یک عده به فعالیت خود ادامه بدهد اگر برخی نگران بی کاری در جامعه هستند جلوی قاچاق را بگیرند.

  در میان کاربران تلگرام، ایران تنها کشوری است که هیچ اهرمی برای کنترل آن وجود ندارد و تلگرام خود را ملزم به رعایت قوانین آن نمی داند و حال این که تلگرام مؤظف به ارائه کلیه دیتاها کاربران به امریکا و روسیه و مؤظف به حذف محتوای نفرت انگیز یا خشونت طلبانه و یا خلاف قانون به دولت آلمان  و هند می باشد.اما در ایران تلگرام هیچ تعهدی ندارد .فرهنگ سازی کنیم واز پیام رسانهای داخلی استفاده کنیم که هم امنیشتش بیشتر است وهم مردم راحتروراضی ترهستند  .آیا منظقی است به صرف اشتغال زایی از تلگرام که عامل آشوب می شود استفاده کنیم ؟

  مطلب بعدی که حاج آقا بابائیان به آن تاکید کرد مسئله بر جام است وی بیان داشت :اکنون که آمریکا دید هوا پس است گفت ما باید تجدید نظر کنیم ویکی از عوامل و نوسانات ارز در کشور همین بر جام است چون در بحث اقتصاد امنیت ندارند و آمریکا هم تهدید می کند قیمت را بالا ببرند .براساس مؤلفه های امنیت و منافع ملی، منطقه ای و بین المللی، دولت باید در یک اقدام انقلابی، خروج از برجام را در دستور کار خود قرار دهد و هر گونه تأخیر در اعلام خروج ایران از برجام در حقیقت هموار کردن مسیر میز مذاکره برجام۲خواهد بود.دولت و مسئولین دقت کنند و کار را تمام کنند واز بر جام خارج شوند و دشمن بداند ما نسبت به این موضوع حساس هستیم. سیاست راهبریدی دشمن در خصوص مهار نظام این است. .

  مهار قدرت موشکی و نظامی ایران، مهار نفوذ منطقه ای ایران، مهار پیشرفت های هسته ای و علمی ایران، مهار توان سایبری ایران، برهم زدن انسجام داخلی ایران با حمایت از آشوب ها و اغتشاشات، تضعیف موقعیت و جایگاه رهبری نظام اسلامی از طریق شبهه افکنی و مقابله با تفکر انقلاب اسلامی از طریق مدل سازی اسلام میانه رو در عربستان، از راهبردهای نظام سلطه علیه نظام ایران اسلامی است.مردم و ملت و مسئولین باید توجه کنند دشمن نسبت به نظام اسلامی ما حساسیت دارد و تا این نظام را از بین نبرده از پا نمی نشیند .

  خودشان بمب شیمیایی زدند تا ناکامی اسرائیل و آمریکا را بپوشانند و گفتند دولت سوریه این کار را کرده کدام عقل این را قبول می کند .

  ترامپ به انفعال خود در ماجرای حمله به سوریه، بار دیگر ثابت کرد که مرد ،بلوف های توخالی است وهیچ چی توش نیست واگر مسئولین ما مانند مسئولین کره در مقابل آمریکا محکم بایستند و تشر بزنند ان وقت آمریکا و همه حکام سلطه غلط می کنند در مقابل ایران بایستند .

  حاج آقا بابا ئیان به نامه اخیر به رهبر انقلاب اشاره و عنوان کرد :

  نامه جاهلانه۳۰۰نفر انحرافی، که وجود برخی مشکلات را نه در شبکه لیبرال مستقر و نه مسئولین خسته و بی انگیزه و اشرافیت گرا و غرب طلب بلکه اصل نظام می دانند کسانی که جمهوری اسلامی را با قرائتی که منهای امام و رهبری و فقه و روحانیت می خواهند.علنا بیان کردند کجا می روید ؟اینها نظام را بدون رهبری و فقه و…می خواهند یعنی ما خودمان آیت الله عظمی هستیم .ترویج اسلام آمریکایی مطلب بعدی است که خطیب جمعه بابلکنار به آن اشاره کرد و گفت :البته به زنها در عربستان اجازه رانندگی دادند که این هم ترفند شرکت های خودروسازی برای فروش ماشینهایشان بود .

  اسلام وهابیت آل سعود و آل یهود، اسلامی است که در آن بوسیدن مزار پیامبر(ص) حرام و شلاق دارد! اما دوستی با اهل بیت پیامبر(ص) حرام و با بردن اسم حضرت زهرا(س) و اسم حضرت علی(ع) خونت را می ریزند! اما ورق بازی امام جماعت مسجد الحرام حلال و ریختن خون سوری ها و یمنی های مسلمان و هم پیمانی با امریکا و اسرائیل ملعون علیه مسلمین حلال خواهد بود.این هم انحراف وهابیهاست .  • فرو ۲۶, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |