سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نماز جمعه 30 آذر.
  کسی که به خدا وصل است برای رضای خدا با مردم است.

  حجت الاسلام عابدی نماینده ولی فقیه در شهر مرزی کلا:

  * کسی که به خدا وصل است برای رضای خدا با مردم است.

  * قوه قضاییه اخلالگران را دستگیر و محاکمه کرد و برخی به دار مجازات آویخته شدند. این کار، کار خوبی است اما اثرات این کار در سبد مردم نیامده است و کار، کار خوبی است اما همچنان تورم بالاست و گرانی هست.

  * اگر مسئولین می خواهند مردم خانه های مقاوم داشته باشند به مردم تسهیلات بدهند تا مردم مشکلشان را حل کنند تا کاهش بلایای طبیعی را داشته باشیم.

  * معاون اول رییس جمهور گفت: بودجه مثل گوشت قربانی شد، شما این گوشت را قربانی کردید.

   

  ****

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام عابدی اقامه شد .

  خطیب جمعه بخش بابلکنار در خطبه اول خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد و افزود: خداوند بندگانش را برای عبادت خلق کرده و ما باید دستورات او را اطاعت کنیم و از محرمات اجتناب کنیم .

  وی به ادامه بحث تقوی پرداخت و افزود: حالا می خواهیم بدانیم ایمان برای ما چه دست آوردی خواهد داشت و نقش ایمان در جهت گیری اجتماعی چیست ؟

  اولین دست آورد ایمان نسبت به خداست و یک مومن می داند به کجا وصل است ریشه اش کجاست  و شخص با ایمان در این دنیا در حیرت نیست او عروه الوثقی داند که به او ایمان و اطمینان می دهد. قرآن می فرماید : آنچه را که ما را از خدا دور می کند و نمی گذارند ما به خدا نزدیک شویم چنانکه در روایات آمده است که با کسانی دوست و رفیق باشید که چهره آنها شما را به یاد خدا بیندازد .علما و عرفای بزرگ ما همه دیدن چهره آنها  انسان را به یاد خدا می اندازد. خداوند در آیت الکرسی           می فرماید :هر کسی که کفر به طاغوت بورزد و به خدا ایمان داشته باشد به ریسمانی چنگ زده است که برای او رهایی و جدایی نیست .او در این دنیا بی سر پرست نیست چرا بزرگان ما این همه اطمینان داشتند امام راحل وقتی از پاریس بر می گشتند در جواب خبر نگار که از ایشان پرسید چه احساسی دارید؟ فرمودند هیچ .کسی که به ریسمان الهی وصل است مرده باد و زنده باد دیگران در او اثری ندارد .او در یک جایگاه محکم و مطمئنی قرار گرفته است .

  حالا ما که به خدا وصل شدیم می خواهیم به اجتماع و مردم هم وصل شویم کسی که به خدا وصل است برای رضای خدا با مردم است و ثمره این اجتماع در روایات تاکید شده است امام محمد باقر(ع) از قول پیامبر اکرم(ص) این چنین بیان می کند :هر کسی از جماعت مسلمین جدا باشد همانا تعهدی نسبت به اسلام ندارد .گفته شد یا رسول الله این به چه معنی است .فرمودند :جماعت مسلمین جماعت اهل حق است اگر چه کم باشند .چه بسیار اجتماعاتی که بسیارند اما حق نیستند .ان کسی که از جماعت مسلمین که حق هستند خود را دور کند انگار که خود را از تعهد اسلام باز کرده است .

  خطیب جمعه بابلکنار تاکید کرد: در روایت دیگری بیان شده است :هر کسی خود را از جماعت مسلمین دور کند همانا بند ایمان را از گردن خود باز کرده است .همین نماز جمعه ای را که شما تشکیل می دهید و برنامه های دینی که شما دارید همانا جماعت اهل حق است .هر کسی یک وجب خود را از جماعت مسلمین دور کند همانا ایمان را از گردنش گرفته و خود را از ایمان دور کرده است. امام صادق(ع) می فرمایند:یک عده ای در جایی جمع شدند و هنگام نماز فرا رسید و این جماعت به نماز نیامدند و پیامبر(ص) تصمیم گرفتند که نار را دور اینها مشتعل کنند .اما انها در نماز حاضر شدند و با مسلمین همراه شدند .چرا پیامبر این کار را کردند؟ چون خداوند دستش با جماعت است .

  خطبه دوم

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در خطبه دوم به مسائل روز پرداخت و تصریح کرد :

  در اول این هفته برنامه بسیار خوبی در بخش انجام شده که جشن تکلیف دختران عزیز ما قریب به 250 دختر ما جشن تکلیف را برگزار کردند با همکاری مسئولین بخش و آموزش و پرورش بابل به صورت جمعی با برنامه های خوب برگزار گردید که عرض تبریک دارم هم به این دختران و هم به خانواده های این عزیزان .امروز دشمن می خواهد ایمان این عزیزان را بگیرد و تضعیف کند همه دست اندرکاران آموزش و غیر آموزشی باید دست این عزیزان را بگیرند و انها را به سوی برنامه های دینی سوق دهند همچنین یک حادثه دلخراش را در زاهدان داشتیم  که چهار نوگل عزیز را از دست دادیم این همت مسئولین کشوری را می طلبد که نگذارند در این زمان در اثر آتش سوزی عزیزان ما دچار این حادثه شوند .

  خطیب جمعه مرزی کلا افزود :امروز سالروز تاسیس دارالفنون توسط امیر کبیر در سال 230 شمسی اتفاق افتاده که مسئله مهمی برای ایران آن زمان بود که امیرکبیر در صدد بر آمد تا جوانان این کشور علوم جدید را فرا بگیرند .در کشور ما در آن زمان در صدد این بودند که ایران ترقی کنند اما همین افراد توسط شاهان بی لیاقت و اطرافیان انها به شهادت رسیدند .در اصفهان شخصی که نابینا بود دست گدایی به سوی مردم دراز می کرد کسی پرسید مادر زادی نابینا بودی گفت نه من درست کردن سماور را یاد گرفتم و پیش امیر کبیر آمدم و دویست تومان گرفتم تا به تعداد زیاد درست کنم و در همان زمان من پول را در این صنعت خرج کردم و امیرکبیر کشته شد و پیش من آمدند که دویست تومان را پس بده و انقدر مرا تازیانه زدند که چشم من نابینا شد .امید وارم مسئولین ما توجه خاصی به جوانان نخبه و کسانی که طرحی دارند داشته باشند .

  ما شب یلدارا در پیش داریم و مطلبی را خدمت شما عرض کنم که ایرانیان هوش سرشاری از دوران گذشته داشتند و مشخص کردند که کمی نسبت به شبهای دیگر طولانی تر است اما این سنت ملی از نظر مذهبی هم مورد تایید است چون صله رحم را در خود دارد و برنامه ای دور بزرگتر ها دارند و سعی شود تا علوم را در این شبها بالاتر برود و اگر فالی به حافظ می زنید به دیوان حافظ اگر خوب باشد اشکال ندارد اگر به معنی فال و پشگویی باشد خوب نیست .

  سوم دی ماه سالروز عملیات کربلای چهاراست که زمینه کربلای پنج بود و مسئله شلمچه که یادش را گرامی میداریم. روز ثبت احوال هم هست که این روز را به عزیزان تلاشگر در ثبت احوال تبریک عرض می کنیم .چهارم دی هم تولد حضرت عیسی مسیح است که این ولادت را به همه موحدین عالم تبریک عرض می کنیم و همچنین 5 دی روز ایمنی در برای بلایای طبیعی است که زلزله بم که خسارت جانی زیادی داشتیم به این روز نامگذاری شد که مسئولین مربوطه باید توجه خاص داشته باشند که اگر مردم می خواهند خانه های مقاوم داشته باشند به مردم تسهیلات بدهند تا مردم مشکلشان را حل کنند تا کاهش بلایای طبیعی را داشته باشیم. همچنین در 5 دی به دستور امام راحل در سال 1363 شورای حفاظت هوایی را داریم که در آن سال چندین هواپیمای ما را ربودند و این دستور صادر شد و همچنان ادامه دارد. ما کمترین مشکل را در این بخش داریم. ما هواپیمای مسافربری که جلوی تروریست های را گرفتند و شهدایی هم در این راه تقدیم کردند .

  وی افزود: برنامه گرامیداشت خلبان ابوالحسنی را در بابل داشتیم که از مدیران و دست اندرکاران این یادواره تقدیر می کنیم .بلواری را هم به نام این شهید نامگذاری شده است .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا خاطر نشان کرد: دو مطلب را هم یاد آور می شوم که در شب یلدا خیلی ها مراجعه می کنند که گرانی در کشور هست و قوه قضاییه اخلالگران را دستگیر و محاکمه می کند و برخی به دار مجازات آویخته می شوند ولی این کار کار خوبی است اما اثرات این کار در سبد مردم نیامده است و کار کار خوبی است اما همچنان تورم بالاست و گرانی هست .تورم بسیار بالاست در سبد غذایی و معیشت مردم همچنان مشکل وجود دارد این را برای مردم حل کنند تا مردم از حد اقل ها برخوردار باشند . دولت در اواخر آذر ماه لایحه بودجه سال بعد را به مجلس می برند اما این بودجه برگشت داده شد با تذکر رهبر که در این بودجه در خصوص ذخیره ارزی نسبت دیده نشده. معاون اول رییس جمهور مطلبی را بیان کردند که این مطلبی که گفتید مربوط به شما و دولت مردان است . او گفت بودجه مثل گوشت قربانی شد. شما این گوشت را قربانی کردید .ما می گوییم مسئولین محترم شما باید توجه کنید شما باید دانه درشت ها و آقازاده ها را مدیریت کنید .مردم مومن و متدین اگر تذکری بدهیم توجه می کنند .ان کسی که در دریا لوله گذاری می کند و سوخت قاچاق می برند مردم عادی نیستند اینها پشتشان به جایی بند است .

  ما در منطقه به پیروزیهایی رسیدیم مانند سوریه که امروز همانهایی که سوریه را ترک کرده بودند یکی یکی دارند بر می گردند و پیروزی یمن که خدا را شکر این پیروزیها حاصل شده است .

  مفسدان اقتصادی

   

   

     • دی ۲, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |