شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های نماز جمعه 30 شهریور حجت الاسلام والمسلمین عباس بابائیان امام جمعه بخش بابلکنار:
  ما تا زمانی که از این انقلاب دفاع نکردیم به شهیدان بدهکار هستیم.

  خطبه های نماز جمعه 30 شهریور حجت الاسلام والمسلمین عباس بابائیان امام جمعه بخش بابلکنار:

  * امام در شب عاشورا به همه فهماند که حق الناس از شهادت در راه خدا هم بالاتر است.

  * یاری نماینده امام یاری دادن خود امام است .می گویند ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند ،خوب رهبر نماینده امام زمان است،اگر آن وقت نبودیم تا از امام دفاع کنیم حالا دفاع از ولایت دفاع از خود امام است.

  * بیان فلسفه قیام توسط زینب کبری نشان داد که زن در تاریخ در حاشیه نبود بلکه در متن بود.

  * ما تا زمانی که از این انقلاب دفاع نکردیم به شهیدان بدهکار هستیم.

  * ما از نمایندگان می خواهیم که برجام مالی را مانند برجام هسته ای به مردم تحمیل نکنند مردم چقدر شاهد بی توجهی شما به خودشان باشند ؟

  * بزرگترین شرکای اقتصادی ما چین و هند هستند و ما  280 روز است که سفیر در این کشورها نداریم معلوم است کشور را رها کردید.

  * اگر عملکرد سیف خوب بود چرا گرفتیدش اگر بد بود چرا مشاورش کردید ؟

  * قانون منع بکارگیری باز نشسته ها باید بدون استثناء عملیاتی شود. دور زدن این قانون در این امر نگاه مردم را به تصمیم گیران بی اعتماد می کند.

   

  ***

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام بابائیان اقامه شد. نماینده ولی فقیه در خطبه اول ضمن آرزوی قبولی عزاداریها در ایام سوگواری سالار شهیدان به برخی از دروس عاشورای حسینی  اشاره کرد و افزود :

  1- بعد از کربلا دیگر هیچ بهانه ای برای یاری نکردن امام پذیرفته نمی شود .حضرت رقیه (ع)سه ساله امام حسین (ع)به ما آموخت که حتی در خرابه شام با اشک کاخ امویان و یزیدیان را ویران کرد. هیچ بهانه ای برای هیچ آزاد اندیشی قبول نیست  که بگوید بعد از امام دست ما کوتاه و خرما بر نخیل و امام همه چیزش را فدای اسلام کرد تا انسانیت زنده بماند پس ما هم کاری کنیم تا انسانیت زنده بماند این درس عاشورا است .

  2- کسانی که با ظلم و ستم مبارزه نمی کنند و سکوت می کنند و در مراسم عزای امام هم شرکت می کنند. این هیچ تناسبی با این نهضت ندارد برای چه در این مراسم شرکت می کنید مگر این عزای ما اعتراض به دستگاه بنی امیه و یزید نیست اگر ما ساکت باشیم چه می شود ؟امام سجاد (ع)فرمود: مردم برای پدر من گریه می کنند اما از هدفش غفلت می کنند ما وظیفه داریم به هدف این قیام فکر کنیم .

  3- امام در شب عاشورا به همه فهماند که حق الناس از شهادت در راه خدا هم بالاتر است .فرمودند: اگر شهید هم بشوید شما را در صف ما راه نمی دهند حواستان جمع باشد اینکه مال مردم را بخورید و حسین حسین هم بگوید فایده ای ندارد و درست نیست .

  4- ای کاش آنچه را که شیعیان کوفه نفهمیدند ما بفهمیم اینکه سرش از بالای دارالعماره به زمین افتاد نماینده امام نبود بلکه خود امام بود .یاری نماینده امام یاری دادن خود امام است .می گویند ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند خوب رهبر نماینده امام زمان است .اگر آن وقت نبودیم تا از امام دفاع کنیم حالا دفاع از ولایت دفاع از خود امام است .

  5- برخی می خواهند امام حسین در همان کربلا باقی بماند اما انچه را که امام برای آن شهید شد مبارزه با فساد وظلم ووادادگی ..بود ما باید اینها را اصل قرار دهیم نه اینکه برای امام فقط گریه کنیم.

  6- بصیرت افزایی شیعیان و مسلمانان است تا از ابوالفضل العباس درس بگیریم وقتی به حضرت گفتند به تو امان نامه می دهیم فر مودند :امان نامه بخورد سرتون می خواهید مرا از امامم جدا کنید امااو با بصیرتی که داشت حاضر نشد مذاکره کند در کربلا امان نامه و مذاکره ای نبود دودست را برای نپذیرفتن امان نامه داد .

  7- امام حسین نه دیوانه می خواهد نه سگ می خواهد این چه حرف زشتی است که من دیوانه امام هستم .امام حسین (ع)قیام کرد تا ماانسان باشیم و ذلت نپذیریم و سگ نباشیم .این شعاری است که در تضاد با فر هنگ عاشورایی است خودش در برابر این همه دشمن ایستاد .حرکتی که ذلت به دنبال دارد با فرهنگ عاشورای در تضاد است .ما دیوانه حسینیم این حرفهای مفت را بگذارید کنار .

  8- ارزش حضرت عباس به چیست ؟ به هیکل و چشم و ابروی ایشان است؟ ارزش ابوالفضل العباس به ایثار و ولایت پذیری و جهادش و عبودیتش و فداکاریودر راه خدا و ولایت است نه چهره و هیکل و…آنهایی که اورا دوست دارند اهل جهاد و ایثار و ولایت پذیری باشند .ما کجا توانستیم رفتار و کردار و اعمالمان را مثل او کنیم وآنوقت لاف دوستی با اورا می زنیم ؟

  9- در کربلا داش مشتیها رفتند و شهید شدند مقدس مآابها استخاره کردند و بد آمد .با حسین بودن و این پا و آن پا کردن واستخاره کردن معنی ندارد.

  10- در مجلس امام اگر شرکت کردیم اگر گریه کردیم سود نبردیم زیرا امام فقط گریه نمی خواهد اگر در مجلس شرکت کردیم و دروغ گفتیم ارزش ندارد و در صف باطل هستیم واگر در مجلس امام شر کت کردیم و به دشمن کمک کردیم ارزش ندارد این چه عزاداری است ؟.در عاشورا خون بر شمشیر پیروز شد و عامل این پیروزی زینب بود .کسی بعد از عاشورا باقی نمانده بود زینب کبری و تبلیغش بود این نشان داد که زن در تاریخ در حاشیه نیست بلکه در متن است .بیان فلسفه قیام توسط زینب کبری این را نشان داد .

  11- آنچه که باعث یاری نکردن به امام بود سود جویان وزر اندوزان وعافیت طلبان بودند .اگر این زر اندوزان وحقوق بگیران نجومی در تاریخ انقلاب رشد کنند معلوم نیست چه بلایی بر سرانقلاب خواهد آمد ؟

  12- کسی که چهره زشتی از نهضت امام حسین (ع)را به نمایش می گذارد هیچ فرقی با دشمن امام ندارد .دشمن هم می خواست از این نهضت چهره زشت بجا بماند در روز تاسوعا این چنین بد حجابی نشان دادن چهره زشت از کربلا نیست این یعنی در صف دشمن حرکت کند .اینکه آرایشگاه های ما از روز عید هم شلوغتر باشد این ننگ است .این دل امام را به درد می آورد.زمان اذان دسته روی هم نشان دادن چهره زشت از کربلا است در حالی که امام در همان زمان در حال نماز خواندن بودند .ما کجای کاریم ؟اینکه متناسفانه ما از عزای حسین(ع) فقط گریه اش را گرفته ایم این درست نیست دشمن همین را می خواهد .در این حال گریه ای که اثر بخش نیست .

  خطبه دوم

  خطیب جمعه بابلکنار در خطبه دوم ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و سپس به مناسبتهای روز اشاره کرد و افزود:

  امروز 11 محرم سالروز تجلیل از اسرا و شروع اسارت اهل بیت است .هیچ مصیبتی برای اهل بیت دردناکتر از اسارت نبود آن هم زن و بچه گرسنه تشنه آن هم فرزندان پیامبر. دین به این راحتی بدست نیامده این سختیها را فرزندان پیامبر کشیدند تا ما مثل انسان زندگی کینم .پس دین را به راحتی از دست ندهیم .امروز روز رحلت حضرت آدم است و فردا روز شنبه هم آغاز جنگ تحمیلی و آغاز هشت سال جنگ است یاد آور اقتدار و ولایت پذیری و جانثاری ملت ایران برای اسلام است و این هفته الگویی از شهات طلبی جوانان برای حفظ کشورشان است و این روز ها افتخار بزرگ ملت ایران است .در این هشت سال تابلویی از اقتدار و انسانیت و ایثارگری برای حفظ نظام اسلامی است و فرهنگ شهادت باید در پیکره این نظام زنده بماند و کشوری که دشمن دارد باید همیشه آماده باشد و بزرگداشت یاد شهدا کمتر از دفاع مقدس نیست .فرهنگ شهادت را باید در کشور پویا نگه داریم تا جوانان ما با ارتباط با نسل گذشته از انقلاب حراست کنند .

  در درجه اول بسیج و دوم خانواده شده و سوم همه ملت در نگهداری این فرهنگ عظیم که به قول رهبر گنجینه پر بار برای نسل آینده است حفاظت کنیم همانطور که در محرم همه کوچه ها بوی محرم می دهد در این هفته هم همه شهر و خیابان باید بوی شهادت بدهد اگر دست از این فرهنگ برداریم اولین شکست شامل انقلاب خواهد شد .ما تا زمانی که از این انقلاب دفاع نکردیم به شهیدان بدهی داریم .در هر کجا که هستیم دفاع مقدس را گرامی بداریم .

  حاج آقا بابائیان ادامه داد :روز یکشنبه هم اولین روز سال تحصیلی جدید است و خواسته ما از مسئولین آموزش و پرورش این است که جوانانی که در فراز انقلاب اسلامی تربیت کنند و تحویل جامعه دهند 13 میلیون دانش آموز در جامعه قرار دارد .این جوانان را آموزش و پرورش تربیت کند که پیرو ولایت و شهدا و امام حسین و انقلابی و خدمت گذار مردم باشند و والدین ومحترم تلاش کنند که فرزندان خود را طوری تربیت کنند که دانش آموخته دانشگاه و آموزشگاه های انقلاب باشند تا بتوانند مدیران زبده نظام جمهوری اسلامی باشند .

  نماینده ولی فقیه تاکید کرد :در بحت fatf چند وقتی است که غربیها اصرار دارند مجلس انرا تصویب کنند و می خواهند ما پایبند این طرح شویم هر چند درد اجرایی هم می شود می خواهند دنبال مذاکره موشکی هستند تا با فریب ارزان شدن دلار و سکه در جامعه .چرا برجام چون مشکل شما حل می شود پس چه شد مسئولینی که این شعار را می دادند چه شد ؟خود رئیس این طرح می گوید ما برای مقابله با ایران همکاری نزدیک با عربستان و اسرائیل داریم انسان تعجب می کند که اینها در ایران زندگی می کنند یا در خارج هستند ؟اینها شواهد آشکا بر علیه منافع ملی ماست رهبر تذکر دادند که با اینکه گفتم این کار را نکنید چرا درمجلس دنبال تصویب این طرح هستید ؟

  تصویب این طرح چراغ سبز وادادگان به آمریکا برای تسلط بر ایران است .

  نمایندگان برجام مالی را مانند برجام هسته ای بر مردم تحمیل نکنند .منافع مردم را دادید به دشمن حالا دهن کجی هم می کنید .

  ما از نمایندگان می خواهیم که برجام مالی را مانند برجام هسته ای به مردم تحمیل نکنند مردم چقدر شاهد بی توجهی شما به خودشان باشند ؟

  وی تصریح کرد :تاکنون 22 بند fatf را در جامعه اجرا کردیم چه سودی برای ما داشت ؟بهتر نبود بجای استیضاح دیر هنگام وزیر رفاه وزیر خارجه را استیضاح می کردید ؟چهار سال با آمریکا مذاکره کردیم و هسته ای دو دستی تقدیم کردیم و بعد از نهی رهبر انقلاب وزیر خارجه ما هنوز با جان کری قدم می زند و مذاکره می کرد حالا ما باید از جان کری بشنویم ملت به شما نامحرم هستند که از زبان آنها باید بشنویم ؟به مردم همراه باشید مردم شما را درک می کنند وقتی حرفهای شما را از زبان دشمن می شنوند می خواهید چه کنند ؟160 نماینده طرح شفافیت آراء را موافقت کردند ولی این طرح را رأی گیری کردند 51 نفر رأی دادند گفتند :شورای نگهبان صلاحیت ما را تایید نمی کند مگر شما خلاف می خواهید بکنید چرا نمی خواهید آرای شما شفاف باشد چه کسی باید به مردم پاسخ بدهد ؟

  حالا که شهید گمنام داریم بهتر نیست مقبره چند شهید را جلوی مجلس بسازیم تا هر روز نمایندگان ببینند ما چه دادیم تا غفلت نکنند اینها از شهدا گم شدند و غفلت می کنند .دولت بجای اقتصاد مقاومتی ریاضت اقتصادی را اجرایی می کند و اقدامات خود را به پای اقتصاد مقاومتی می گذارد در حالی که کارکرد اینها متفاوت است .برخی نمایندگان کشور را رها کرده اند مردم از اینها مطالبه کنند .

  دو هفته مجلس را تعطیل می کنند در این شرایط اقتصادی کشور چرا ؟ بزرگترین شرکای اقتصادی ما چین و هند هستند و ما 280 روز است که سفیر در این کشور نداریم معلوم است کشور را رها کردید .بدون سفیر مگر می شود تعامل بر قرار کرد .ان طرف وزیر خارجه ما می رود با کسی که دیگر کاره ای نیست گفتگو می کند .با اینکه پلیس فرانسه می دانست جلوی این کمو له ها را نگرفت و به سفارت ما حمله شد اگر این اتفاق در کشور ما می افتاد کل جهان را سیاه پوش می کردند الان بر عکس شد همگی در خفگی بسر می برند خصوصاً روز نامه های زرد مزدور که صدایشان در نمی آید .

  خطیب جمعه بابلکنار تصریح کرد :مدیر کل بانک مرکزی را دستگیر کردند و گفتند که ما از پایین دست ها به سیف رسیدیم حالا از سیف به کی رسیدند که دوباره بر سر کار آمد ؟به او حکم مشاور مالی را دادند، اگر عملکردش خوب بود چرا گرفتیدش اگر بد بود چرا مشاورش کردید ؟

  وی افزود :بعضی ها می گویند در دل مردم هراس ایجاد کردن کار ضد انقلابی است ما هم قبول داریم. اگر مذاکره نکنیم در کشور قحطی بوجود می اید اینها را برخی می گویند اینها هم کار ضد انقلابی کردند این گفته های خودتان است کپی برابر اصل است چرا منکر می شوید هر وقت به دشمن گرا می دهید می شوید انقلابی ؟شما مردم را چه فرض کردید مردم کار شما را همه را رصد می کنند اگر چیزی نمی گویند بخاطر این است که دشمن سوءاستفاده نکند شما حیا کنید  .

  امروز با این بدعت ها مبارزه نکنیم معلوم نیست مسلمان نماها چه بر سر انقلاب خواهد آورد؟ اگر جلوی بی عدالتی برخی مسئولین و اشرافی گری برخی گرفته نشود .

  قانون منع بکار گیری باز نشسته ها تصویب شد و 170 نفر از مقامات که 15 استاندار هستند باید بازنشسته شوند اینها بروند تا جوانان مشکلات را حل کنند .کسی که قدرت راه رفتن ندارد قدرت فکر کردن هم ندارد این همه جوانان بسیجی و عالم و مدیران آینده کشور بر سر کار بیایند حالا برخی برای اینکه دوباره بر سر کار باشند به بنیاد شهید رفتند تا درصد جانبازی خود را بالا ببرند. این قانون باید بدون استثناء عملیاتی شود .دور زدن قانون در این امر نگاه مردم را به تصمیم گیران بی اعتماد می کند .

  مطلب آخر اینکه یک طلبه گمنام و مظلوم را در مشهد شهید کردند باید بدانیم که پول را برخی می خورند و فحش و زخمش را این طلبه ها باید بخورند قاتلش آن مفسدان و مزدورانی هستند که خون مردم را می مکند و تقاصش را این طلبه با سه فرزند باید پس بدهد .  • شهر ۳۱, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |