جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه های 10 فروردین 1397 نمازجمعه بابلکنار.
  این چه حرکتی است که در فیلم پایتخت دیده می شود این نماد جوان ایرانی است ؟

  حجت الاسلام والمسلمین عباس بابائیان امام جمعه بخش بابلکنار:

  * اگر تولید ملی را همه پیگیری کنند مشکلات اقتصادی و اجتماعی بر طرف می شود.

  * همه انبیاء و اولیاء و فرشتگان و همه بیداردلان به وجود نازنین و بالاتر از همه آنها خدابه وجود حضرت علی (ع) مفتخر هستند.

  * علی(ع) مظهر و نماد تجلی زیباترین ولادت، زیباترین القاب، زیباترین عید، زیباترین آیات، زیباترین آرزو، زیباترین مناجات، زیباترین اسلام، زیباترین اخلاص و ایثار، زیباترین خطبه و زیباترین انتخاب بوده است.

  * تنها کشوری که در دنیا مردمش با استقلال  و آزادی زندگی می کنند ایران است.

  * دولت خیلی جاها خوب عمل کرد و در برخی جاها باید بهتر عمل می کرد ما از همه انتقاد می کنیم.

  * این چه حرکتی است که در فیلم پایتخت دیده می شود این نماد جوان ایرانی است ؟یعنی جوانان ما اینطوری هستند ؟در سال حمایت از تولید داخلی این چه فیلمی است ؟

   

  ***

  نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته بخش بابلکناربه امامت حجت الاسلام بابائیان اقامه شد .

  خطیب جمعه بابلکناردر خطبه اول به مناسبت میلاد با سعادت امام اول شیعیان مطالبی را خدمت شما نمازگزاران عزیز بیان داشت. وی تصریح کرد: میلاد حضرت علی (ع)به روز پدر نامگذاری شده است که هم این میلاد با سعادت و هم روز پدر را تبریک می گویم .

  امیرالمومنین(ع)  شخصیتی است که همه به وجودش افتخار می کنند همه انبیاء و اولیاء و فرشتگان و همه بیداردلان به وجود نازنین آن حضرت افتخار می کنند و بالاتر از همه آنها خدا به وجودش مفتخر است امامی که در خانه کعبه متولد شد و این تولد تصادفی نیست .حضرت مریم وقتی خواست فرزندش که معجزه خدا بود را بدنیا بیاورد خدا گفت خارج شد و زیر درخت خرما برو اما وقتی فاطمه بنت اسد خواست فرزندش را بدنیا بیاورد خدا گفت: داخل خانه ما شو .بنابراین راز حضور و بدنیا آمدن حضرت علی در درون خانه کعبه خودش فلسفه دارد و این است که در درون خانه خدا امامت و ولایت قرار دارد و در پنج نوبت رو به سوی خانه خدا نماز می خوانیم در به یاد امام علی (ع)هم بیفتیم ضمن اینکه به ظاهر کعبه توجه دارید به درون کعبه هم توجه داشته باشید .وی افزود :وجود حضرت علی برای انسانیت نعمت بود.ئ حضرت علی(ع) آنقدر شخصیتش وارسته بود که نماد زیباییها است زیبایی در نامش که از نام خدا گرفته شده است و همچنین زیبایی در القاب و زیبایی در عید که غدیریک نمونه اش است .زیبایی در آیات که تا 300آیه در وصف ایشان است زیبایی در آرزو که ارزوی شهادت از ایشان است زیباترین مناجات و زیباترین خطبه ها مربوط به ایشان است. خطبه بدون نقطه که بداهه گفته شده است خطبه بدون الف که با مضامین بلند ایراد شد .زیباترین اسلام را ایشان داشت آوردن اسلام در سن 9 سالگی زیباترین انتخاب را ایشان داشتند انتخاب همسری مثل فاطمه زهرا (س).شخصیتی که زاهدترین و عابدترین و عالم ترین و شجاع ترین و بزرگوارترین و متقدم ترین مردم در ایمان به خدا و حریص تریتن مردم در عبادت و نزدیکترین مردم نسبت به پیامبر است وما شیعیان باید قدر ایشان را بدانیم . حضرت علی(ع) زاهدترین، بردبارترین، فصیح ترین، شجاع ترین، عابدترین، بزرگوار ترین، مقدم ترین افراد در ایمان، حریص ترین مردم را در اقامه حدود خداوند، نزدیکترین مردم به پیامبر(ص) و افضل ترین مردم بود.

  راز و فلسفه ولادت امیر(ع) در درون کعبه این است که بدانیم قلب خانه خدا و توحید را، ولایت و امامت عل(ع) تشکیل می دهد و دیگران این که در حال نماز و رو به کعبه باشند و صورت دل را به سوی امامت ائمه (ع) و در رأس آنها امیرالمونین (ع) داشته باشند.

  تمسک به ولایت علی(ع) یعنی تمسک به تقوا و زهد آن حضرت، به تبعیت از مقاصد آن حضرت در قول، فعل، گفتار و تبعیت اجرای عدالت در حدتوان است.

  برخی می گویند ما محب علی (ع)هستیم، اما محب خالی کافی نیست نشانه دوستی و محبت به حضرت علی (ع)چیست ؟تمسک به علی یعنی تمسک به عدالت علی(ع) در حد توان است .صرف دوستی زبانی کافی نیست .مسئولین هم باید توجه کنند در حکومت اسلامی در حد متوسط جامعه باشند نه در خانه های چند ده میلیاردی و حقوقهای نجومی زندگی کنند و مردم با دیدن این وضعیت آه بکشند اینها تمسک به حضرت علی نیست در جامعه اسلامی باید شخصیت علی(ع) و جامعه مورد نظر ایشان را قرار دهیم ایشان الگوی محور عدالت و محور انسانیت است با این تمسک به ایشان زندگی کنیم .دوستی زبانی بدون شباهت عملی در زندگی به ایشان فایده ای ندارد رفتار مسئولین باید شبیه ایشان باشد اگر می خواهیم مثل ایشان باشیم باید در مسیر ایشان حرکت کنیم که تمام عالم به او افتخار می کند .

  علی(ع) مظهر و نماد تجلی زیباترین ولادت، زیباترین القاب، زیباترین عید، زیباترین آیات، زیباترین آرزو، زیباترین مناجات، زیباترین اسلام، زیباترین اخلاص و ایثار، زیباترین خطبه و زیباترین انتخاب بوده است.

   

  خطبه دوم

  حجت الاسلام بابائیان در خطبه دوم ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و به مناسبتهای روز اشاره کرد .

  در باب حمایت از تولید داخلی مقام معظم رهبری فرمودند ما باید از امکانات کشور استفاده کنیم که همان جوانان برومند و متخصص ظرفیت های کشور هستیند و جمعیت کشور و وسعت پهناور کشور که سر شار از ذخایر است به این مسئله توجه کنند و منابع طبیعی که ما در اختیار داریم همه ظرفیت های کشور است ما باید در تنظیم برنامه ها از این ظرفیت ها استفاده کنیم .تنها کشوری که در دنیا مستقل زندگی می کند ایران است و آزادی که برخی بر علیه کشور توطئه می کنند و حرف می زنند همین آزادی است که شما اعتراض می کنند این همان آزادی است اگر نبود جرأت داشتید که حکم قضایی را قبول نداشته باشی و جلوی سفارت انگلیس اعتراض کنید ؟اینطور می شود که هر کسی از حکم قضایی خوشش نیامد اعتراض کند؟

  هر چند دشمن می خواهد ما عقب نشینی کند اما ملت با وجود چنین رهبری هرگز عقب نشینی نخواهد کرد .رهبر فرمودند ما از عدالت عقب افتادیم هر چند برخی این را چماق می کنند و بر سر ملت می کوبند خیلی کارها بر اساس عدالت در کشور انجام شده هر چند با اصل عدالت عقب هستیم آحاد مسئولین در صدد این هستند که این عدالت در کشور اجرایی شود .اسم عدالت در بساری از کارها هست هر چند عقب هستیم .در تحقق شریعت که اصول و ارزشهای انقلاب است و ما برای آن انقلاب کردیم در حال اجرا است برای همین تدوین و خروجی احکام بر اساس شریعت است و این نشان می دهد ما از شعار و ارزشها دست نکشیدیم و مطلب بعدی هم اینکه رهبر انقلااب در بحث تولید فر مودند :اگر تولید ملی را همه پیگیری کنند مشکلات اقتصادی و اجتماعی بر طرف می شود .

  حرکت و شتاب صنایع و تولید ملی، ایجاد اشتغال برای جوانان، افزایش فعالیت های عمرانی، کاهش کالای قاچاق، مانع خروج ارز از کشور، کاهش آسیب های اجتماعی مانند بیکاری، فقر، طلاق، بهبود معیشت جامعه، بی اثر شدن تحریم های دشمن، کاهش آثار مخرب فرهنگی، استفاده نکردن از کالاهای وارداتی، خروج از رکود اقتصادی، ارتقاء محصولات داخلی، کاهش فاصله طبقاتی، از آثار خرید کالای داخلی است. البته باید توجه کرد که کالاهای چینی در سبد مصرفی حدود 80 در صد خانوارهای ایرانی قرار دارد باید تلاش کرد تا با استفاده از غیرت ایرانی محصولات مشابه داخلی را جایگزین آن کرد و این مافیای اقتصادی را باید بر طرف کرد .تمام مسئولین و روئسای ادارت واستانداران باید دستور دهند که کسی حق خرید کالای خارجی را ندارد این باید گفتمان شود . مردم از مسئولین می پرسند، نیروهای امنیتی که ریگی را در آسمان دستگیر می کنند، گروه های تروریستی داعش را در سوریه و عراق نابود می کنند چطور جلوی قاچاق 12 میلیارد دلاری کالاها را نمی توانند بگیرند؟ این یک جاییش لنگ می زند علت لنگش باید پیدا شود .این چه حرکتی است که در فیلم پایتخت دیده می شود این نماد جوان ایرانی است ؟جوانان داخلی ما اینطوری هستند ؟بقول رهبر اگر دشمن بیاید اولین کسانی که در صف اول قرار می گیرند همین جوانان ایرانی هستند .در سال حمایت از تولید داخلی این فیلم یعنی بروید از ترکیه کالا بیاورید این چه فیلمی است ؟کسی نیست به صدا و سیما بگوید شما دارید چه می کنید ؟

   یک گام اساسی در حکایت از کالای ایرانی این است که صدا و سیما هم دندان طمع در آمد حاصل از تبلیغ اجناس خارجی، که ما به ازای مرغوب ایرانی دارد را بکشد و در راستای منافع ملی اقدام کند.

  بلیط استامبول و تفلیس ارزانتر از کیش و قشم است آنهایی که می گفتند: مردم را به زور نمی شود به بهشت برد به زور به جهنم می برند راه جهنم را ارزانتر از راه بهشت کردند. حداقل مساوی باشد راه جهنم باز نشود اینطور جوان تربیت می شود که هر چه دلش می خواهد به ما در ودایی بگوید اینطور پول بیت المال را هدر می دهید ؟

  حاج آقا بابائیان تاکید کرد :مدافعان حرم قدرت نظامی و سیاسی ترکیه را زمین زدند، اما برخی هموطنان خوشگذران و بی تفاوت با انتقال میلیاردها دلار از ایران به ترکیه، کمر اقتصاد ایران را شکستند و حال این که جاذبه های گردشگری ایران بهتر از کشورهای دیگراست و با رفتن اینها کلی پول داخلی به هدر می رود .این کافی نیست باید بیشتر توجه شود تا ارز بیت المال به حلقوم خارجی ها نرود مردم در ترکیه خانه ها را به ایرانیها اجاره می دهند هتل ها پر شده است این به چه قیمتی است به قیمت خوار کردن فرهنگ و مردم ایرانی است اصفهان و مازندران و مشهد و قم کم است که شما به این کشورها می روید ؟هم تولید و هم فرهنگ ما را بهم می زنند .

  خطیب جمعه بابلکنار به بحث برجام اشاره و بیان داشت :ترامپ با جابجا کردن مهره ها در دولت می خواهد برجام را دور بزند .لغو برجام توسط ترامپ و آوردن وزرا و مشاورین جنگ طلب برای ترساندن مسئولین ایران است، زیرا خودشان می دانند در صورت لغو برجام، غنی سازی با سرعت انجام می شود، اعتماد به غرب از بین می رود، موجب تضعیف جریان میانه رو در ایران و افزایش قدرت منطقه ای ایران و موجب کاهش امنیت اسرائیل و عدم ورود ایران به مذاکره با امریکا در آینده را در پی خواهد داشت.هر عاقل سیاسی می داند بر جام و بهم زدن آن به ضررر آمریکااست و او هیچ وقت این کار را نمی کند .اینها 40سال دارند با ما جنگ می کنند .

   تحریم و مهار برنامه موشکی ایران، بازدید از همه سایت ها و مراکز ایران و دائم شدن محدودیت های برجامی این کشور سه شروط تحقیر کننده امریکا برای باقی ماندن در برجام است آیا هیچ عاقل سیاسی این شروط حقارت آمیز را می پذیرد؟

  جان بولتون از بوش، اوباما و امثالهم وحشی تر و تندرو تر نیست. دوقطبی جنگ و صلح از عوامل پیروزی در انتخابات بود و امروز می تواند عاملی باشد برای رفتن به سوی برجام موشکی و منطقه ای.

  با این سیاست دو قطبی یعنی جنگ یا صلح می خواهند مسئولین مارا مجاب کنند تا بر جام منطقه ای را قبول کنند  .اما مسئولین بدانند با پشتیبانی این ملت از هیچ توطئه ای و از هیچ دشمنی واهمه نداشته باشند .در انگلیس یک جاسوس روسی که به فکر آنها روسیه ها اورا کشتند  وکشورهای اروپایی به تبعیت از امریکا، بغض پیروزی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه و شکست جنگ سوریه را، با اخراج گسترده دیپلمات های روسی بیرون ریختند.کسانی که مدعی استقلال سیاسی اروپا از کدخدا هستند و خیال می کنند اروپا، ایران را به امریکا ترجیح می دهد این مورد را نیز در دفترچه عبرت های برجام یادداشت کنند.کدخدا فر قندارد یکی است .اروپاییها ثابت کردند همیشه با آمریکا هستند .

  دولت خیلی جاها خوب عمل کرد و در بر خی جاها باید بهتر عمل می کرد ما از همه انتقاد می کنیم .رییس دولت قبلی که در همکه جا اعتراض می کند موافق با مردم نیست و عملش با قانون سنخیتی ندارد از آزادی نباید کسی سوءاستفاده کند .امام فر مود هر وقت دشمن از شما تعریف کرد ببنید انجا مشکلی هست .

  نماینده ولی فقیه در شهر مرزی کلا به بحث اعتکاف اشاره و تصریح کرد :حضور در اعتکاف برای تمرین حضور مستمر در مسجد است، نه سه روز آمدن و تا سال بعد نیامدن، اعتکاف بهترین راه مسجد شناسی و آشنایی با فضائل، آداب، احکام  و انس با مسجد است..

  کسانی که زندگی خود را با سه روز اعتکاف در مسجد شروع کند رابطه اش را امیرالمونین تقویت کرده است. زیرا علی(ع) ولادتش در مسجد،پرورشش درمسجد، ازدواجش در مسجد، زندگی در مسجد، حکومتش در مسجد، قضاوتش در مسجد، شهادتش در مسجد بوده است.

  فروردین روز حمایت و حفاظت از طبیعت است، همه باید بکشویم آن را به زباله دانی همگانی تبدیل نسازیم، فرهنگ احترام به طبیعت را باید از کودکی آموخت، باید بدانند که طبیعت زیبای سرزمینمان ایران، خانه بزرگ تر همه ما به شمار می آید.!

  حاج آقا بابائیان افزود :بیمارستان 17 شهریور با عنایت وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی بابل به بیمارستان 60 تختخوابی جنرال، اورژانس استاندارد و درمانگاه قلب، چشم و دندان مجهز می گردد

   

   

     • فرو ۱۱, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |