پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه پایانی سال 1396 حجت الاسلام و المسلمین بابائیان امام جمعه بابلکنار.
  نمایندگان به جای وزرا، مجلس را استیضاح کردند.

  حجت الاسلام بابائیان امام جمعه بابلکنار:

  * اسلام عید ایرانیان را به خاطر اینکه دید و بازدید و فرصتی برای حل مشکلات است مورد پذیرش قرار داد.

  * آنهایی که می خواهند عمرشان زیاد و روزیشان فراوان و گناهان بخشیده شود صله رحم کنند.

  * براساس آموزه های دینی صله رحم و دید و بازدید از اقوام موجب ازدیاد عمر، قطع عذاب الهی، آسان تر شدن حسابرسی، از بین رفتن گناهان و تأخیر در مرگ می شود.

  * جوانان امروز آماده تر از جوانان دوران دفاع مقدس هستند اگر جوانان دیروز با سه سوت در میدان بودند جوانان امروز با یک سوت در میدان حاضر هستند.

  ***

  نماز عبادی سیاسی جمعه بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام والمسلمین عباس بابائیان اقامه شد .

  خطیب جمعه بابلکنار در خطبه اول پیرامون مباحث سبک زندگی دینی و قرآنی به بحث سال نو و بحث صله رحم ودید و بازدید از قول آیات و روایات پرداخت و تصریح کرد : ایام عید فرصتی است برای شناختن یکدیگر و حل مشکلات همدیگر و تجدید روابط و انس و الفت با یکدیگر است .

  اسلام عید ایرانیان را به همین خاطر که یک دید و بازدید و حل مشکلات است مورد پذیرش قرار داد. پیامبر در روایتی فرمودند برترین صدقه این است که به فامیل نیازمند داده شود .کسی که نزدیکانش فقیر باشد کمک کردن او به دیگران پذیرفته نیست که به دیگران کمک کند. صله رحم را خدا واجب کرده تا برای حل مشکلات او برود و مشکلات او را و درد او را کم کند. اساس صله رحم بر این استوار شده که موجب حل مشسکلات دیگران شود .کسی که دید و باز دید می کند به غیر اقوام خودش صله می کند یک ثواب دارد و کسی که با فامیل خود صله می کند دو ثواب می برد چون هم صله می کند هم سعی در رفع مشکلات او می کند . برخی فکر می کنند که صله رحم این است که به خانه اقوام نزدیک بروند و چند روز بمانند در حالی که اساس صله رحم به خبر داشتن یکدیگر از احوال و مشکلات هم است حتی با یک سلام کردن باشد .یعنی خبر داشتن از اوضاع و احوال فامیل است .ارتباط با انهایی که جز و محارم هستند در روایتی داریم که صله رحم باعث زیادی عمر انسان می شود .انهایی که می خواهند عمرشان زیاد و روزیشان زیاد و گناهان بخشیده شود صله رحم کنند. خداوند وعده داده که صله رحم باعث طولانی شدن عمر و عجل انسان به تاخیر بیفتد و حسابرسی در قیامت آسان شود و این آثار صله رحم است .صله رحم برای همین اسلام صله رحم را واجب کرده است و قطع رحم در قرآن مورد نفرین قرار گرفته است .برخی با برادر و خواهر و فامیلهای نزدیک هیچ ارتباطی ندارند در حالی که قرآن دید و بازدید را برای انس و الفت بیشتر و وحدت قرار داده است .

  حاج آقا بابائیان تاکید کرد :حضرت عیسی (ع)وصیت فرمودند به یاران خودشان که آیا نشنیده اید که در تورات موسی آمده است با فامیلهای خود در ارتباط باشید و دست آنها را بگیرید و من می گویم حتی با آنهایی که از شما جدا گشته اند و از شما بریده اند پیوند برقرار کنید .برخی می گویند ما با انها ارتباط داریم ولی انها خانه ما نمی آیند خوب شما بروید او بدی کرد شما هم بدی می کنید ؟ برخی به اشتباه خیالهای باطل می کنند .برخی هم می گویند من برای عروسی بچه اش گوسفند بردم او فلان مبلغ پول داده من دیگر نمی روم این افکار اشتباهی است مگر تجارت است اگر قرار باشد همه چیز برابر هم باشد و منتظر کار و عمل دیگران باشیم اتفاقی نمی افتد .

  نماینده ولی فقیه بابلکنار بیان داشت :پیامبر فرمودند هر کسی برای من چیزی را ضمانت کند من چهار چیز را برای او ضمانت می کنم :

  – صله رحم کند برای رضای خدا.

  – روزی اش را توسعه می دهد.

  – عنمرش را زیاد می کند.

  – او را وارد بهشت می کند.

  پس خداوند برای اینکه انسانها باهم باشند و روابطشان گرم باشد چقدر ارزش قائل است زیرا این روابط مانع رسوخ دشمنان در میان مسلمانان خواهد شد .

  این صله رحم محبت می آورد همین که خانه کسی می زرود حاضر نیست از او غیبت کند می گوید من نان و نمک او را خوردم این دید و بازدید ها نشانه همین است در روایت داریم از پیامبر که صدقه آتش خشم خدا را خاموش می کند و صله رحم عمر را افزایش می هد و تهی دستی را از بین می برد و صله رحم آثار عمیقی وجود دارد اما متاسفانه کمتر به آن توجه می کند اینکه در طول تعطیلات عید در خانه بنشینیم و تلویزیون نگاه کنیم کار بچه هاست بزرگترها وظیفه دیگری دارند . براساس آموزه های دینی صله رحم و دید و بازدید از اقوام موجب ازدیاد عمر، قطع عذاب الهی، آسان تر شدن حسابرسی، از بین رفتن گناهان و تأخیر در مرگ می شود.

  چند گروه طبق گفته پیامبر (ص)داخل بهشت نمی شوند :

  1-شراب خواران

  2-کسی که صله رحم نمی کند

  در روایتی از امام صادق (ع)داریم که نیکی به دیگران و صله رحم حسابرسی را آسان می کند .دنیا مزرعه آخرت است پس در این دنیا بکار تا در آخرت برداشت کنی .

  کشاورزی که نکاشته چطور منتظر برداشت محصول است ؟اینجا در این دنیا هم همین است تلاش بکن تا پاداشش را در آخرت بگیری .در روایتی آمده است حضرت موسی به خدا می گوید پاداش کسی که صله رحم کند چیست ؟خدا فرمود :ای موسی کسی که صله رحم کند من مرگش را به تاخیر می اندازم و جان کندن او را آسان می گیرم .نیکی به پدر و مادر جان دادن را آسان می کند مانند صله رحم و به نگهبان بهشت می گویند او را بخوان تا با شتاب به سوی بهشت بشتابد .

  امام جمعه بابلکنار در تذکری خطاب به همه نماز گزاران بیان داشت شب سال تحویل شب شهادت امام هادی (ع)است و مردم مراقب باشند تا عملی انجام ندهند تا باعث بی حرمتی شود .

  خطبه دوم

  خطیب جمعه بابلکناردر خطبه دوم ابتدا خود ودیگران را به تقوای الهی و دوری از محرمان و انجام واجبات دعوت کرد و به مناسبتهای روز اشاره کرد .

  خداوند قارون را به خاطر استکباری که به زمین ورزید او را هر روز به قامت یک انسان به زمین فرو ببرد .روزی یونس پیامبر گرفتار شکم ماهی شد و همین طور که در شکم ماهی فرو می رفت .تسبیح می گفت و قارون در این لحظه صدای تسبیح یونس را شنید و به ملک گفت عذابم را کم کن وگفت تو کیستی گفت من یونس هستم و از او پرسید از موسی خبر داری و هارون و کلثوم خواهر موسی و همسر من خبر داری گفت همه آل عمران را خدا رحمت کند .خداوند چون احوال اقوامش را پرسید و خبر اقوامش را گرفته عذاب دنیایش را کم گرفت .

  امروز جمعه سالروز بمباران مردم حلبچه توسط صدام جنایت کار بود که به مردم خودش هم رحم کرد و به بهانه استقبال از رزمندگان اسلام انها را به بمب شیمیایی بست و انها را به شهادت رساند. فردا هم سالروز رحلت فرزند امام راحل (ره)سید احمد است که مشاور امین امام راحل بود حقیقتا ایشان تلاش بسیار زیاد برای تصمیم گیری امام داشتند .

  روز دوشنبه ولادت با سعادت حضرت امام محمد باقر(ع) است که این روز را به شیعیان تبریک عرض میکنم و روز چهارشنبه هم شهادت امام هادی (ع)است که روز اول عید می شود که حتما همگان توجه داشته باشند .روز پنج شنبه هم سالروز عملیات فتح المبین است که یاد و خاطره همه شهیدان هشت سال دفاع مقدس را گرامی میداریم .

  خطیب جمعه بابلکنار در ادامه به سخنان رهبر انقلاب که در دو جمع ایراد فرمودند اشاره کرد .رهبر انقلاب در جمع جوانان پر شور راهیان نور سخنانی را بیان فرمودند :ایشان فرمودند جوانان امروز آماده تر از جوانان دوران دفاع مقدس هستند .کسی فکر نکنند که جوانان وارد میدان نمی شوند و نسبت به مسیائل ارزشی توجه ندارند . در حالی که اگر جوانان دیروز با سه سوت وارد میدان می شدند اکنون با یک سوت وارد می شوند و این به برکت انقلاب اسلامی ماست .امنیت و استقلال و آزادی و سلامت امروز کشور مرهون مقاومت شهدا در هشت سال دفاع مقدس است .

  آمریکا به ارتشش چند سال دستور می دهد تا با ایران برای جنگ آماده باشید اما ارتش آمریکا حاضر نیست و می گویند اگر وارد این باتلاق شویم معلوم نیست بیرون بیاییم .وزیر امور خارجه را در سفر خارجه بر کنار می کند و رییس سازمان سیا را وزیر خارجه قرار داده است .ظاهرا رفتار برخی مسئولین ایرانی در ترامپ اثر گذاشته است .

  برکناری وزیر خارجه امریکا و جایگزینی رئیس سازمان سیاه بجای او و مذاکره با کره شمالی برای تعویق جنگ با کره، تا با فراغ خاطر به گزینه نظامی علیه ایران بیندیشند. برگزاری بزرگترین رزمایش نظامی مشترک امریکا و اسرائیل در منطقه، سفر بن سلمان به انگلستان و امریکا برای خرید تسلیحات بیشتر، اتحاد اعراب و اسرائیل، سه حمله به سفارتخانه های ما در انگلیس، اتریش و آلمان برای بی ثباتی در ایران، ناشی از توطئه جدید امریکا علیه ایران است. مسئولین حواسشان جمع باشد .بد خواهان این ملت در نظر دارند وقتی نوبت به جوانان این نسل برسد نامی از اسلام باقی نماند و آمریکا بر همه چیز مسلط شود ما نخواهیم گذاشت که این اتفاق بیفتد همت ها و برونزیها و چیت سازها انسانهای معمولی بودند اما این جنگ بود که اینها را چهره هایی ماندگار در ایران اسلامی کرده است . من از مشکلات معیشتی مردم خبر دارم ولی معتقد هستم چیز حل نشدنی در کشور نداریم وقتی موشک نقطه زن به دست جوانان توانمند ساخته می شود باید در مسائل اقتصادی بمانیم؟معلوم است اینها توطئه است تا داد مردم را در بیاوند .برخی مافیای ثروت به جان ملت افتادند و جز غارت گری چیز دیگری بلد نیستند و فکر می کنند جیب مردم بانک انهاست و هر وقت دلشان خواست می توانند برداشت کنند .روحانیون و مسئولین دقت کنند تا وعده خلاف ندهند تا مردم به مسئولین بی اعتماد نشوند .وعده های ناحق و دروغ آشکار بگویند و مردم هم بگویند آها ببینید این از مسئولین کشور .می گویند دروغ شوخی پیش بچه نگویید تا راه را برای دروغ جدی باز نکنند ..

  خطیب جمعه بابلکناربه استیضاح سه وزیر پرداخت و تصریح کرد :

  برای اداره هر دقیقه مجلس، 300 میلیون تومان هزینه دارد. یعنی هر جلسه استیضاح 90 میلیارد تومان آب می خورد، متأسفانه بعضی از مسئولین هم بودنشان هزینه دارد هم رفتنشان هر نماینده برای هر دقیقه۱میلیون تومان و هر روز۵۰۰میلیون، هر سال۱۲۵میلیارد و در ۴سال۵۰۰میلیارد تومان هزینه دارند.بعد شما وقت مجلس را اینگونه میگیرید ؟چون مردم از برخی وزرا دل خوشی نداشتند نمایندگان خواستند تا با رای اعتماد دادن به این وزرا و بر پایی چنین نمایشی بگویند ما با این وزرا مشکلی نداریم پس انها خوب هستند .

  کاسبی و رأی در مجلس و لابی های سنگین و رها کردن مشکلات مردم ، مدیریت نیست بلکه اوج ناکارآمدی است. اگر برخی نمی توانند نماینده مردم باشند پستوی خانه جای آنها است نه خانه ملت و دولت. حجت الاسلام بابائیان خاطر نشان کرد :

  رأی نمایندگان مجلس به وزرای استیضاح شده یعنی، نه جوانان ما مشکل اقتصادی دارند و نه مردم ما درد مسکن، رکود اقتصاد و … یعنی آفرین مسئولین! همینطور بروید جلو متأسفانه بجای وزرا، مجلس استیضاح شد برخی مجلس را از رأس امور به زیر امور تنزل می دهند.

  استیضاح نمایشی پاسخ خوبی است برای آنها که بدنبال علت اصلی وضع نامطلوب عدالت در جمهوری اسلامی هستند. وقتی زور و فساد و زدبند به حد اعلای خود می رسد و به همه چیز می چربد حتی در خانه ی ملت. با چند روز در گیر کردن مردم و ملت به نتیجه هیچ به پایان رسید. بیماری که چند روز به پزشک مراجعه می کند پزشک می گوید او بیماری ندارد چرا می آوریدش ؟در حقیقت نمایش استیضاح با درگیر کردن چند روزه دولت و مجلس با نتیجه هیچ به پایان رسید، فضای مجلس ما مانند ابری بر فراز ایران است. غرش و رعد و برق دارد اما نمی بارد و چون بخشی از این مجلس با جیب تنظیم می شود، غرش استیضاح به همین دلیل به باران تبدیل نشد.

  نماینده ولی فقیه در شهر مرزی کلا با اشاره به رأی نیاوردن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان کشورتاکید کرد : یعنی به مردمی که رأی دادن تا آنان بروند مجلس مربوط نیست که بیت المال کجا و برای چه چیزی صرف شده، یعنی به مردم مربوط نیست که فلان وزیر هزار میلیارد سرمایه و ثروت را از کجا آورده؟ یا فلان وزیر هزار میلیاردی که سرمایه اندوخته می گوید چهار و نیم میلیون تومان در حسابش دارد را باور کنند؟یا به مردم مربوط نیست که چرا یک نفر آنقدر پول خرج می کند که نماینده مجلس بشود؟ چرا؟

  برخی از افراد و مسئولین دزد، در این سال ها آنقدر در بیت المال چریدن که فکر می کنیم وجوه حاصل از اجرای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین را جایگزین درآمد حاصل از فروش نفت کرد.

  وی افزود :دم عید است و برای اینکه مردم عزیز برای ارتقاء فرهنگ عمومی و بالا بردن سطح علمی و آگاهی کودکان، نوجوانان و جوانان و مأنوس کردن آنان به کتاب های مفید، بجای پول عیدی، کتاب خوب  هدیه کنند.این را فر هنگ کنیم با خرید چند کتاب برای نوه و بخصوص بچه ها این را فر هنگ کنیم .در بحث چهرشنبه سوری اگر داعشیها حمله می کردند این همه مجروح و صدمه و سر وصدا نداشتیم .نباید بگذاریم اینها ارزش شود .

  امام جمعه بابلکنار  به بحث حجاب هم اشاره کرد و بیان داشت :باید توجه ویژه به بحث حجاب بشود زیرا در این خصوص دارند تبلیغ می کنند تا حجاب را از سر زنان ما بر دارند ..

  آن کسانی که قبله آمالشان غرب است و سخن از حجاب اجباری در داخل کشور می گویند پاسخ بدهند، چرا از بی حجابی اجباری در برخی از مناطق اروپا انتقاد نمی کنند و همواره در این مورد سکوت اختیار کرده اند؟

  دشمنان ما در مقام هویت ستیزی به دنبال ترویج بی حجابی هستند چون اگر عفت و حجاب از زنان گرفته شود، جامعه ماهیت دینی خود را از دست می دهد و دشمن بر جامعه ما مسلط شود.هدف دشمن این است تا ارزشها را از دست ما بگیرد ..

  در بحث فرقه شیرازی که این روزها همه شنیدید باید بدانید که در جریان حمله این فرقه به سفارت ایران و پایین آوردن پرچم کشور مان بعد از 4ساعت پلیس انگلیس در صحنه حاضر می شود در حالی که درجای دیگر بعد از یک دقیقه حاضر می شود . حمله به سفارت عربستان در ایران دمار از روزگار انها در آوردند و هنوز هم در زندان هستند .شیعه انگلیسی و سنی امریکایی آتش افروزان، تفرقه و دشمنی میان فرقه های اسلامی هستند. اینها همه توطئه انگلیس است که 15 شبکه ماهواره ای دارند با حمایت روباه پیر .مسئولین شایسته بود دمار از روزگار اینها در بیاورند .همه اینها برای این است تا ما را از چشم مسلمانان اطراف بیندازند و ما را تحقیر بکنند . ای کاش در کشور ما هم مانند اکراین با برخی مسئولین بی کفایت و فاسد همان بر خورد انداختن در زباله انجام می شد .

  امام جمعه بابلکنار در ادامه به راهیان نور،اشاره کرد و تاکید کرد : راهیان نور جلوه پاسداشت دفاع مقدس و نماد خیزش عظیم جوانان و مردم به سوی ارزش هاست.  • اسف ۲۶, ۱۳۹۶
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |