شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه 17 اسفند حجت الاسلام عابدی.
  ما با پیشرفت مخالف نیستیم اما چطور 15هکتار ازجنگل بالادست منطقه بابلکنار قرار است به منطقه گردشگری تبدیل شود؟

  حجت الاسلام عابدی فیروز جایی امام جمعه بخش بابلکنار:

  * خدا همیشه بینای مطلق است.

  * آن کسانی که می خواهند به سر منزل مقصود برسند و از فضل بی پایانی بهره مند شوند فضل تو را در خواست می کنند.

  * ما با پیشرفت مخالف نیستیم اما چطور 15هکتار ازجنگل بالادست منطقه بابلکنار قرار است به منطقه گردشگری تبدیل شود .چطور می خواهد تبدیل به گردشگری شود ؟

  * قوه مهم و اساسی و عدالت گستر قضاییه حق جامعه را از کسانی که می خواهند نا حقی کنند بگیرد.

  ***

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام عابدی اقامه شد .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در خطبه اول به حکمت سعی در طاعت پروردگار متعال اشاره کرد و افزود:ای کسی که برای خودت حساب و کتابی قرار داده ای بر حذر باش که خدا تو را در هنگام گناه و معصیت ببیند .خدا همیشه بینای مطلق است .در خلوت و جلوت چه در غاری و در دل کوه ها و چه در جلوت برای خدا هیچ فرقی نمی کند .آن وقت خدای متعل تو را در طاعت نبیند بر حذر باش. ممکن است در این لحظات لحظه آخر عمر ما باشد زیرا ما ثانیه بعد را نمی توانیم بگوییم که در اختیار ماست .این دنیا محل کسب و کار و زراعت ما برای خداست و حضرت علی (ع)می فرمایند :بر حذر باش که در این لحظه گناه نکنی و اگر معصیت باشد طاعت نیست زیرا این دو با هم متضاد هستند .اگر این طور باشد ما جزء خاسرین هستیم و انسان در همین لحظه در زیان و ضرر است. زمانی که خودت را قوی دیدی و سر حال یافتی پس این قدرت را که اکنون داری و خداوند به تو عنایت کرده چه باید بکنی ؟پس این قوت را در طاعت خدا بکار بر در غیر خدا بکارنبر .زمانی که خودت را ضغیف دیدی این ضعف را در معصیت خدا بکار ببر .پس تقوی یعنی این که من قوت و ضعف خودم را در کجا بکار ببرم .

  وی افزود: دیشب که شب لیل الرغایب بوده و امروز هم همان روز است هر چند ازمراجع چون رهبر انقلاب فرمودند اگر می خواهید بر نامه های این شب را انجام دهید چون پنج شنبه اول ماه هنوز نیامده و هفته قبل است سزاوار تراین است و به رجاء نزدیک تر این است که در هفته آینده اجرا کنیم .

  حجت الاسلام عابدی تاکید کرد: چقدر زیبا فرمودند امام صادق (ع)که: ضرر کردند کسانی که می خواهند به هدف برسند غیر تو را مد نظر قرار دادند .یعنی خدا را مد نظر قرار ندادند و غیر خدا را مدنظر قرار دادند .انهایی که خودشان را در معرض مسئله ای قرار دادند خسران دیدند که غیر تو را مد نظر قرار دادند .آن کسانی که می خواهند به سر منزل مقصود برسند و از فضل بی پایانی بهره مند شوند فضل تو را در خواست می کنند .خیر تو برای کسانی که طالب خیر هستند آماده است و فضل تو مباح است برای کسانی که سئائل فضل تو هستند و رزق تو خواسته تو مباح و عطای تو برای آرزومندان آزاد است .رزق تو پراکنده است حتی برای کسانی که تو را نافرمانی کردند و حلم تو برای کسانی که معترض تو شدند و دشمن کمر بسته تو بودند حتی برای انها نیز هست .ای خدا عادت تو احسان است به سوی کسانی که گناه می کنند و کسانی که متجاوز هستند و اما تو می خواهی انها باشند .

  خطبه دوم

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در خطبه دوم به مناسبت های روز و مسائل سیاسی کشور و جهان اشاره کرد و افزود :امروز میلاد امام محمد باقر(ع) است که این روز را خدمت امام عصر و حضور همه علمی عظام و رهبر انقلاب و امت اسلام تبریک عرض می کنم امام باقر جمع کننده هاشمیون و علوین و فاطمیون است مادرشان دخت امام حسن (ع)و پدر گرامی شان علی ابن الحسین (ع)است .

  ایشان بنیان گذار مذهی جعفری است و فرزندشان این مذهب را تکمیل کردند .سوم رجب سالروز شهادت امام هادی(ع) است که مصادف است با رحلت آیت الله روحانی که تسلیت عرض می کنیم .که سالگرد ایشان هم در مدرسه صدر با حضور و سخنرانی آیت الله خاتمی برگزار خواهد شد .

  14اسفند سالروز تأسیس کمیته امداد بود که امام (ره)در سال 57دستور تاسیس دو نهاد کمیته امداد امام و کمیته انقلاب بود .که تاکنون خدمات فراوانی را تا به امروز در جامعه داشتند که به عنوان هفته نیکو کاری است .مردم ما به توجه به سنت ملی که مورد تایید دین ما هم است که سال نو را برای صله ارحام و نزدیکی دلها جشن می گیرند و به همدیگر و خدا نزدیکتر می شوند .این تقاضا را از شما مردم دارم که دستشان می رسد به هم نوعان که دستشان تنگ است برسند .هفته منابع طبیعی را هم داریم که منابع طبیعی و حفظ آن برای ما بسیار مهم است همین مواهب الهی که خدا به ما عنایت کرد را باید حفظ کنیم که این روز ها از سوی سود جویان می خواهند از این منابع اهلی بهره بیشتر ببرند و برخی موارد هم مسئولین ما تصمیمات درستی را نمی گیرند برخی خبر ها نگران کننده است مثلا در شورای شهر تهران که 60 باغ می خواهد به ویلا و..تبدیل شود .ما در مازندران مواهب طبیعی زیاد داریم اما خیلی از عواقب را دیدیم .ما مخالف برنامه نیستیم این مردم حق دارند ایران اسلامی را گردش کنند اما ببینید که عاقبت ظالمین چه شد .

  وی افزود : اخیرا می بینیم که مسئولین استانی برخی مسائلی که در این بخش وجود دارند هنوز حل نشده برنامه دیگری را قرار است راه بیندازند بخشی از این جنگل را قرار است 15هکتار را قرار است به گردشگری تبدیل کنند ما با پیشرفت مخالف نیستیم اما چطور این 15هکتار جنگل بالادست چطور می خواهد تبدیل به گردشگری شود ؟ما باید توجه کنیم. مردم هوشیار هستند .چند روزی که افرادی برای بازدید آمدند سیل تلفن و نامه به سوی ما سرازیر شده .

  خطیب جمعه مرزی کلا بیان داشت:

  18اسفند که سالروز تاسیس کانون مساجد است و سالروز راهیان نور است را گرامی میداریم بهترین گردشگری همین راهیان نور است که به فرزندان ما می آموزد که چگونه زندگی کنند. فرزندان ما می رفتند و صحنه های جالبی را می دیند بسیار ارزنده و ارزشمند بود و وقتی بر می گشتند تغییر می کردند .درود می فرستیم به روح و روان شهدا و خانواده شهدا که جانشان را برای آرامش ما فدا کردند .

   

  با رفتن آیت الله لاریجانی به مجمع تشخیص نظام رهبر انقلاب آیت الله رییسی را به عنوان رییس قوه قضاییه منصوب کردند .این قوه مهم و اساسی و عدالت گستر حق جامعه را از کسانی که می خواهند نا حقی کنند بگیرد .این روز ها روز های نام نویسی در حوزه های علمیه است که باید خمس پیامبر و امام زمان را بدهیم و فرزندانشان را به حوزه های علمیه بفرستید . آنچه را که خدا مد نظر قرار داده ان رقم بخورد خیر خواهد بود .  • اسف ۲۰, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |