سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه 19 بهمن حجت الاسلام عابدی امام جمعه بابلکنار.
  دشمنان بدانند ،ما چهل سال ایستادگی کردیم و من بعد هم ایستاده ایم.

  حجت الاسلام والمسلمین عابدی امام جمعه بخش بابلکنار:

  * دشمنان بدانند ،ما چهل سال ایستادگی کردیم و من بعد هم ایستاده ایم.

  * حضرت زهرا (س)برای رفتن به مسجد و ایراد خطبه فدکیه با مقنعه و جلباب حضور یافتند.

  * 22بهمن را نباید فراموش کرد خصوصاً امسال چون دشمنان ما برای ما خواب هایی دیدند اما به حول و قوه الهی این خواب ها تعبیر نشده و نخواهد شد و ان شاء الله دشمنان این خواب ها را به گور خواهند برد.

  * همه ما باید همت کنیم بزرگ و کوچک و تمام اقشار همه و همه باید همت کنند و در راهپیمای 22بهمن شرکت کنند.

  ****

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام عابدی اقامه شد .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا در خطبه اول ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد و در ادامه به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) ضمن عرض تسلیت به حضور امام عصر و همه پیروان آن حضرت تاکید کرد: در راستای کنار زدن حرف پیامبر اکرم(ص) که در لحظات آخر عمرشان که فرمودند برای من قلم و دوات بیاورید تا چیزی را بنویسم تا گمراه نشوید کسی گفت لازم نیست پیامبر در حالت خوبی نیستند و پیامبر فرمودند از کنار من دور شوید .این قضیه مشخص می کند که بعد از پیامبر راه او را کنار بزنند و آن کسی را که پیامبر به عنوان جانشین خود مشخص کرده کنار بزنند .متاسفانه اول انصار و سپس مهاجر آمدند و جلسه گرفتند و ابوبکر را به عنوان خلیفه معرفی کردند .مردم زیادی آمدند و با ابوبکر بیعت کردند .جز افراد اندکی که تا آخر با او بیعت نکردند .او اقداماتی را انجام داد .

  از جمله این اقدامات :

  وقتی یهودیان از پیامبر شکست خوردند یهودیان فدک متوجه قدرت پیامبر شدند و گفتند ما بخشی از این فدک را به شما می بخشیم و با ما جنگ نکنید پیامبر هم قبول کرد ند.خدای متعال هم به پیامبر فرمودند حق ذی القربی را بدهید و ایشان فدک را به حضرت زهرا بخشیدند تا بعد از رحلت پیامبر که ابوبکر جانشین پیامبر شد این ملک را از حضرت زهرا گرفتند و عوامل و کار گزاران را بیرون کردند و حدیث جعلی وضع کردند که ما پیامبران ارثی نمی گذاریم .اینجا زهرای مرضیه برای احاق حق خود به مسجد رفتند تا اسلام و مسلمین را به انحراف نکشانند .ایشان فرمودند :هم انصار و مهاجر کار اشتباه کردید و آینده اسلام و خودتان را به خطر انداختید و ایشان برای رفتن به مسجد از نظر حجاب و لباس با حالت خاصی رفتند که مقنعه و جلبان که چادر است  پوشیدند و به مسجد رفتند و روش راه رفتن ایشان همانند رسول اکرم بوده است .

  حضرت زهرا (س)وقتی وارد مسجد شدند پرده انداختند و زنان بنی هاشم دور ایشان را گرفتند و خطبه معرف فدکیه را ایراد کردند .این خطبه  21 بند است .

  سر فصل های این خطبه عبارتند از :

  1- راز شکر نعمت

  2- توحید ذات افعال خدا

  3- تفاوت پیامبر با دیگر انبیا

  4- فلسفه بعثت پیامبران

  5- مسئولین اصحاب

  6- ویژگی قرآن

  7- فلسفه احکام

  8- معرفی خود

  9- معرفی پیامبر

  10- شیوه های ابلاغ رسالت

  11- سیمای مردم جزیره العرب

  12- چگونگی عبور پیامبر از بحرانها

  13- ویژگی امام علی(ع)

  14- علل انحراف مردم بعد از پیامبر

  15- راز سکوت مهاجر و انصار

  16- پیشگویی حضرت زهرا (س)

  17- یکه تاز شدن فرصت طلبان

  18- دلایل محکومیت ابوبکر

  19- راز سکوت مهاجر و انصار

  20- مشکلات رسول خدا

  این خطبه حضرت زهرا که دارای مضامین بلند و مطالب ارزنده است حداقل یک دور بخوانیم .این خطبه نشان دارد که ایشان چقدر به مسائل اجتماعی و سیاسی و حکام و اخلاق اشراف دارند و همه فهمیدند که خانواده رسالت چه جایگاهی دارد .

  خطبه دوم

  خطیب جمعه بخش بابلکنار ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد و سپس به مناسبت های روز مسائل سیاسی و اجتماعی روز اشاره کرد .امروز سالروز حضور همافران به خدمت امام راحل (ره)است و امیدواریم این بیعت امت اسلام با رهبر و انقلاب همیشه بر قرار باشد .در این دهه فجر که مجدد عرض تبریک داریم به حضور همه فجر آفرینان و مردم در خط قرآن و انقلاب و اسلام، ما شاهد دست آوردهای جدیدی در این ایام بودیم که به برخی از این دست آوردها اشاره می کنم .

  وی افزود: بهره برداری از بخش زنان و زایمان بیمارستان 17شهریور و کلنگ زنی بخش اورژانس، امیدواریم نسبت به تکمیل این پروژه که افتخار ماست که قرار است به بیمارستان 64تخت خوابی تبدیل شود و همچنین آب رسانی روستاهای بالا دست را داشتیم که تقدیر و تشکر می کنیم .بهره برداری از چند راه روستایی را هم داشتیم .مشکل آب منطقه را هم امیدواریم مسئولین توجه کنند و راه اندازی کارخانه منطقه انجیلسی را هم داشتیم که با این پروژه مشکل زباله بر خی از این مشکلات حل خواهد شد. زباله معضل این منطقه شده بود اگر مردم در تفکیک زباله را در پیش گرفتند بخشی از این مشکلات حل خواهد شد .زباله ای که انواع و اقسام زباله در آن پیدا می شود باید فر هنگ تفکیک زباله در میان مردم راه بیفتد .در شهرک صنعتی درازکلا سرکشی کردیم البته مشکلاتی از نظر زیست محیطی برای منطقه بود که قول دادند این مشکل را با تعبیه کردن دستگاه های تصفیه کننده حل کنند .

  از مردم منطقه بابلکنار هم در راه اندازی بر نامه های این ایام تقدیر می کنم .

  خطیب جمعه شهر مرزی کلا خاطر نشان کرد:

  22بهمن را نباید فراموش کرد خصوصا امسال چون دشمنان ما برای ما خواب هایی دیدند اما به حول و قوه الهی این خواب ها تعبیر نشده و نخواهد شد و ان شاء الله دشمنان این خواب ها را به گور خواهند برد.

  پس همه ما باید همت کنیم بزرگ و کوچک و تمام اقشار همه و همه باید همت کنند و در این راهپیمای شرکت کنند . می بینیم کار و عمل دشمن را که اگر تقی به توقی خورده در ونزو ئلا دیدیم چه کردند در فرانسه هفته ها است که مردم بر علیه دولت خودشان قیام کردند ولی یک جمله از دهان کشورهای غربی و اروپا در نمی آید با ده نفر کشته و هزاران نفر مجروح هیچ حرفی از اینها در نمی آید .

  آقای پاپ در امارات می رود با توجه به کشتاری که در یمن صورت گرفته چه می خواهد بگوید نمی دانیم.

  در برجام با توجه به اینکه امریکا از برجام خارج شده برای ایران پیش شرطهایی ایجاد کردند و گفتند اگر این شروط را قبول کنید ما هستیم .ما چهل سال ایستادگی کردیم و من بعد هم ایستاده ایم.  • بهم ۲۱, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |