چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه 25 بهمن حجت الاسلام عابدی امام جمعه بابلکنار.
  نماینده واقعا باید درد کشیده باشد. تا بتواند در مجلس مدافع حقوق این ملت باشد.

  حجت الاسلام عابدی خطیب جمعه  بخش بابلکنار :

  * خداوند این خیر کثیر فاطمه زهرا (س)را برای بشر قرار داده و او اتم و اکمل و بالاترین خلقت خداوند است.

  * نماینده باید انقلابی و مدافع خواسته های مردم و از متن و از درون مردم باشد و مشکلات را چشیده باشد.

  * نماینده باید بداند مشکل مردم چیست باید در متن جامعه باشد و با مردم روبرو شود از مشکلات کار گر و کشاورز این منطقه با خبر باشد.

  * نماینده باید درد مردم را بفهمد و با مردم دم خور باشد نه اینکه از بالا به پایین به مردم نگاه کند این نگاه دردی را حل نمی کند.

  * نماینده واقعا باید درد کشیده باشد. تا بتواند در مجلس مدافع حقوق این ملت باشد.

  ***

  حجت الاسلام عابدی در خطبه اول ابتدا خود و دیگران رابه تقوای الهی ودوری از محرمات دعوت کردو افزود: از جمله چیزهایی که باعث بی تقوایی می شود کار بیهوده یا لهو و لعب یا سخن بیهوده است که معروف به لهو الحدیث محسوب نممی شود. موسیقی یا الفاظی که غیر متعارف است و خداوند آن را نمی پسندد و ما در جامعه نیازمند روشن گری هستیم بخصوص در ایام انتخابات که هر حرفی را نباید زد و کسی را نباید متهم کرد .خداوند می فرماید :انهایی که می خرند و حرفهای بیهوده را می خرند تا مردم را با نا آگاهی از راه خدا منحرف کنند .ما تا زمانیکه مطمئن نشویم نباید هرحرف و مطلبی را بزنیم و دیگران را متهم کنیم .تقوی یعنی من همه جوانب کارم را بسنجم .کسی را به تمسخر نگیریم و استهزاء نکنیم که برای این افراد عذاب خوار کننده است .

  خطیب جمعه مرزی کلا ادامه داد :ارزشها جای خود را با انقلاب اسلامی باز کرده است. هر چند باز شما بگویید باز هم در جامعه ناهنجاریهایی وجود دارد بله وجود دارد هر چند برخی هستند که کار های ناهنجار را معروف جلوه می دهند اما این درست نمی شود چون باطل است و این همان لهو الحدیث است .جایگاه انسان را قبلا بیان کردیم و اکنون چند آیه را بیان می کنیم .

  زیباترین آفریده پروردگار است .این انسان زیباترین افریده است و در قر آن آمده است که احسن تقویم .ما انسان را در بهترین جایگاه خلق کردیم. در جای دیگر خدای متعال می فرمایند: ما شما را بهترین صورت دادیم .هر چند این چند معنی دارد .آن حقیقت انسانی را به شما بخشیدیم چون به سوی خدا در حرکت هستید بهترین مخلوق را خداوند به سوی خود می کشاند و خداوند این بهترین مخلوق را رها نمی کند او را به سوی خود می کشاند .چه صورت ظاهری و چه صیرت باطنی هر دو بهترین خلقت هستند. وی افزود :باز خداوند می فرمایند :ما سپس خلقت دیگری دادیم و علاوهبر خلقت روحانی به او خلقت جسمانی اورا نشئه دیگری دادیم .خداوند به خود تبریک می گوید که اینچنین مخلوقی خلق کرده است و او بالاترین خالق است .از نطفه و دمیدن روح و کامل شدن جسم و پا در این جهان گذاشتن از بهترین خلقت است .مصداقش زهرای مرضیه (س)است که فردا سالروز ولادت اوست و او خیر کثیر است .خداونداین خیر کثیر را برای بشر قرار داده و او اتم و اکمل و بالاترین خلقت خداوند است .

  خطبه دوم

  خطیب جمعه بابلکنار در خطبه دوم به مناسبتها و مسایل سیاسی و اجتماعی و فرهنگی روز ایران و جهان اشاره کرد و ادامه داد: رحلت نماینده فقید ولی فقیه را در استان مازندران تسلیت عرض می کنیم این عالم متواضع که چهار دهه در این استان خدمت کردند و 20 سال امام جمعه ساری بودند. با توجه به همه فراز و نشیب هایی که در استان بود از عهده این مسئولیت به خوبی برآمدند و با استانداران متعدد مواجه بودند تا این ایام که این بار سنگین را به عهده فرد دیگری بگذارند با همه خوب کارکردند و با 23 استاندار و همه مدیران کل و نمایندگان مجلس و فرمانداران در استان به خوبی کار کردند .(عاش سعیدا و مات سعیدا )خداوند او را رحمت کند .

  بارش بر ف سنگین در استان گیلان مشکلات زیادی را ایجاد کرد و این نشان می دهد که مسئولین با این همه هشداری که دادند باز توجه و تمهیدات لازم را نداشتند و مردم همچنان در مشکل هستند .امروز جهان مجهز به علم است باید استفاده کرد. سالگرد 41سالگی انقلاب را داشتیم که به همه مردم تبریک عرض می کنیم .به شکر الهی راهپیمایی خوبی داشتیم مردم خوب آمدند اما مسئولین ما کارها را خوب ردیف نکردیم این حضور مردم باید درسی برای ما باشد. در اینجا از این حضور تقدیر می کنیم .

  23 بهمن سالگرد فرمان امام راحل است که تشکیل کمیته انقلاب اسلامی برای حفظ و حراست از انقلاب بود که جوانان آماده آمدند برای نظم در کشور عهده کارها شدند و زحمات زیادی کشیدند و امروز به عنوان نیروی انتظامی در هم ادغام شدند. فرزندان این نظام در کمیته انقلاب چه در مرزها و برخورد با منافقین زحمات زیادی کشیدند .که منشاء خیر بسیاربرای کشور بودند .

  23 تا 27 بهمن اربعین سردار سلیمانی اعلام شد .که مردم در سراسر کشور برنامه دارند و مراسم می گیرند که یاد و خاطره این شهید را گرامی میداریم .امروز هم سالروز حکم تاریخی امام در خصوص سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی است .امام راه را به سوی این افراد بستند هر چند برخی بعنوان آزادی بیان خیلی اهانتها را به قرآن و اسلام می کنند اما به همه هشدار دادند که کسانی که خود را مسلمان می دانند اینچنین به اسلام و پیامبر اهانت کنند دشمنان چرا همیشه اهانت می کنند اما انهای که مسامان هستند نباید اینچنین کنند این حکم همچنان سلمان رشدی را از دخمه ای به دخمه دیگر می گریزد و مسلمانان درصدد حکم امام همچنان هستند .

  ما جمعه آینده انتخابات 11 دوره مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم از همه کاندیداها که وارد صحنه شدند و همه کسانی که در حمایت از این عزیزان راه قانون را در پیش می گیرند تشکر می کنیم. من هفته قبل شهید مدرس را مثال زدم برخی می گویند شما رویایی فکر می کنید ما مانند مدرس نداریم .اما ما وظیفه داریم انچه به صلاح دین و مردم و اسلام است بیان کنیم . دو مطلب را در خصوص انتخابات عرض می کنم:

  1- انتخابات درست که باید شرکت همه جانبه داشته باشیم هر کسی که حق رای دارد شرکت کند .رای سفید ندهیم این دینی و اسلامی و اخلاقی نیست پای صندوق برویم و به کسی که مورد نظر است رای دهیم حال هر کسی که هست در شهرستان باید دو رای بدهیم .

  2- انتخاب خوب مسئله دیگر است .ما وظیفه داریم براساس معیار و اصول انتخاب کنیم همانگونه رهبر انقلاب معیارها را به خوبی بیان کرد که انقلابی و مدافع خواسته های مردم و از متن و از درون مردم باشد و مشکلات را چشیده باشد .نماینده ای که مشکلات را لمس نکرده باشد به فکر جناح و باند و خودش خواهد بود .

  برخی افراد به افراد دیگر کارت خرید می هند و از گرانی های جامعه خبر ندارد اینها رویایی است نماینده باید بداند مشکل مردم چیست باید در متن جامعه باشد و با مردم روبرو شود از مشکلات کارگر و کشاورز این منطقه با خبر باشد .نماینده ای که از مشکلات با خبر نباشد نمی تواند قانون خوب تصویب کند چون از چیزی باخبر نیست دردمند نیست. رییس کل بانک مر کزی می گوید بخشی از توان بانک مرکزی را رانت خواران گرفته اند چه کسی باید جلوی این رانت ها را بگیرد ؟نماینده ای که درد مردم را بفهمد و با مردم دم خور باشد نه اینکه از بالا به پایین به مردم نگاه کند .

  این نگاه دردی را حل نمی کند .نماینده واقعا باید درد کشیده باشد .  • بهم ۲۶, ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |