شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه 5 مهرماه حجت الاسلام حسینی امام جمعه موقت.
  آثاری که در جامعه و جهان می بینیم نتیجه خون شهداست.

  حجت الاسلام حسینی امام جمعه موقت بخش بابلکنار :

  * فرهنگ عاشورا خاتمه پذیر نیست.

  * آثاری که در جامعه و جهان می بینیم نتیجه خون شهداست.

  * این افراد کور خواندند نمی توانند نام شهدا را از بین ببرند. ما وظیفه داریم آرمان امام و شهدا را به نسلهای بعدی انتقال دهیم اگر چنین نکنیم گناه کرده ایم.

  * امام حسین(ع) برای همه انسانهاست نه فقط برای شیعیان بلکه برای همه ادیان در همه سر زمینهاست.

   

  ****

  نماز عبادی سیاسی بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام حسینی امام جمعه موقت بخش بابلکناراقامه شد .خطیب جمعه بابلکناردر خطبه اول به ماه محرم اشاره و بیان داشت:

  پیامبر اسلام فرمودند: انسان لباسش تقوی است و انسان در پرتو تقوی می تواند هم در دنیا و هم آخرت از آن بهره مند شود و ملاک برتری انسان به تقوی است .

  ما هنوز در ماه محرم هستیم و فرهنگ عاشورا خاتمه پذیر نیست .حال چه عاملی باعث شد تا فرهنگ و درس عاشورا ماندگار شود .در تاریخ بشریت اتفاقات و نهضت های مختلفی به وجود آمده است اما به مرور زمان و فوری فراموش شده است اما نهضت عاشورا نه تنها کم رنگ نشده بلکه پر رنگ تر شده است .

  بنده به چهار دلیل ماندگاری نهضت عاشورا اشاره می کنم :

  1- اول خواست خدا خدا خواست تا این عاشورا ماندگار شود. اگرخدا نمی خواست یقیناً این کار استمرار پیدا نمی کرد .اگر خدا خیر کسی را بخواهد حب حسین (ع)را در دل او قرار می دهد .

  2- دومین عامل ماندگاری درس عاشورا اخلاص امام حسین (ع)و اصحاب ایشان  در کربلا بوده است .

  3- سومین عامل ماندگاری درس عاشورا وجود عناصر با اخلاص در کربلا بوده است چون ابوالفضل العباس و علی اکبر و…  بوده است .امام حسین (ع)خورشید است و جایی که خورشید باشد ماه و ستارگان دیده نمی شوند .

  4- چهارمین عامل مندگاری برپایی مراسم عزاداری برای امام سوم شیعیان است .ائمه معصومین در امر احیای این مراسم بارها تاکید فرمودند . این مراسم منحصر به دهه اول نیست مجلس عزاداری امام حسین اگر از شب اول محرم شروع می شود تا آخر ماه صفر باید ادامه پیدا کند چون خیلیها از این مجالس و بیان فرهنگ عاشورا درس عبرت گرفتند و امام را الگوی خود قرار دادند مانند گاندی .امام حسین(ع) برای همه انسانهاست نه فقط برای شیعیان بلکه برای همه ادیان در همه سر زمینهاست .

   

   

   

    خطبه دوم

  امام جمعه موقت بابلکنار در خطبه دوم ابتدا به مناسبتها و مسائل روز ایران و جهان اشاره کرد و افزود : درهفته دفاع مقدس قرار داریم که بنا به فرمایش رهبر انقلاب این هفته، هفته با میمنت و مقدسی است .این جنگ هر چند خود جنگ پدیده نا خوشایندی است ولی برای کشور ما دست آورد های برزگی داشته است .ابر قدرتهای جهان برای تضعیف نظام اسلامی در پیش گرفته بودند .برخی از این دست آوردهای جنگ تحمیلی را بیان می کنم .ایران به عنوان پرچمدار مقاومت در منطقه شده و قدرتمندان جهان در برابر کشور ما سر تعظیم فرود می آورند و این باور کشور های منطقه و جهان و بخصوص عربی است .این عزت ایران و قدرت ایران از کجا به دست آورد. غیر این است که در پرتو همین جنگ هشت ساله بوده است .ظرف سه ماه ایران توانست نفتکش انگلیس را توقیف و پهباد آمریکایی را منهدم کند. از جنبه سیاسی باید رییس جمهور ایران را منزوی و تبیه کنند اما در مجامع بین المللی کشور های ابر قدت جهان می گویند و التماس می کنند که  با امریکا مذاکره کنید و حتی به عکس یاد گاری هم قانع می شوند این آثاری که در جامعه و جهان می بینیم نتیجه خون شهداست .این کشور های عربی و حاکمانشان امروز تبدیل شدند به گاو شیر ده و حسادت می ورزند که ایران در منطقه و جهان قدرت دارد .هفته دفاع مقدس برای همه ایثارگران و خانواده انها مبارک باشد .

  وی بیان داشت :رهبر انقلاب هم برای این هفته بیانیه ای را صادر کردند و فرمودند:

   نام شهدا مبادا فرا موش شود .معاویه گفته بود که تا من هستم باید یک کار انجام دهم که در اذان که نام رسول اکرم(ص)آورده می شود برای اینکه برای همیشه محو کنم تا نام ایشان در اذان نباشد .اما نتوانست موفق شود .

  برخی افراد و مسئولین می خواهند نام شهدا را در تابلو خیابانها و معابر حذف کردند این خجالت آور نیست؟ما با هنرمندان مخالفتی نداریم اما نام فلان هنرمند را … ما مدیون خون شهدا هستیم که امروز جمهوری اسلامی با عزت است و کشور در امنیت است . حالا به همین راحتی نام شهدا را فرا موش کنیم ؟این افراد کور خواندند نمی توانند ما وظیفه داریم ارمان امام و شهدا را به نسلهای بعدی انتقال دهیم اگر چنین نکنیم گناه کرده ایم .

  مطلب آخراینکه :اربعین امام حسین (ع)همانند کربلا مقدس است و باید برای همیشه بماند و مسلمانان و غیر مسلمان هم ندارد همه در اربعین حضور دارند و ما هم باید تلاش کنیم تا اربعین امام پایمال نشود .  • مهر ۸, ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |