سه شنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خطبه 9 اسفمد حجت الاسلام عابدی امام جمعه بابلکنار.
   در این بلایی که ایجاد شده خدا را فراموش نکنیم و بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت کنیم.

  حجت الاسلام عابدی خطیب جمعه  بخش بابلکنار :

  ***

  * عائله خداوند را در آخر سال فراموش نکنید.

  * در این بلایی که ایجاد شده خدا را فراموش نکنیم و بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت کنیم.

  *  با توجه به تبلیغات سوء دشمن حضور پر شور مردم را در انتخابات مجلس شورای اسلامی دیدیم.

  ***

  حجت الاسلام عابدی در خطبه اول ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و افزود:

  در ماه رجب المرجب ماه دعا و ذکر و استغفار و ماه موالید ارزنده جهان اسلام هستیم .بر همین اساس مطالبی را در این خصوص بیان می کنیم . این جحب المتینی که ما  در دین داریم یک مطلب تازه و سرسری نیست مطلبی ابدی و ازلی است این وعده حتمی است و تحقق پذیر است و خداوند در وعده اش خلاف نمی کند .چون ما بنده هستیم و همه در این گرو وعده الهی هستند اگر خدا به ما توان بدهد ما به وعده عمل می کنیم اما خدا بنده نیست و مولا است و در اجرای وعده به کسی نیاز ندارد .

  این ماهی است که خداوند به بنده گانش وعده داده که هر چه در درگاه من درخواست کنید من انجام می دهم .کجایند رجبیون ؟در این ماه شریف و این روزها دنیای بشریت را دامن گیر شده است و ابتلا به ویروس کرونا است هر چند ما 31 کشوری هستیم که به این ویروس مبتلا شده ایم اما تبلیغات برعلیه ما گسترده است ما با این حبل الله نباید نگرانی داشته باشیم ما باید خود را به خداوند وصل کنیم و به خدا نزدیک شویم .تعدادی از شهر های استان نماز جمعه را تعطیل کردند و من اشک ریختم و گفتم ما چه کردیم هر چند همه اینها ابتلا است و مردم امتحان می شوند .امیدواریم از عهده این امتحان بر آییم و به خدا نزدیک شویم .ما خدا را فراموش نکنیم و وجدان و بندگان خدا را فراموش نکنیم همه آزمایش است و ازمایش بزرگی است . ما در دوران جنگ همین روز ها را داشتیم که اسفند ماه آغاز عملیات رژیم بعثی بود به تهران اما نماز جمعه تعطیل نشد .حتی در تیر رس دشمن نماز جمعه تعطیل نشد . ما باید ببینیم چه کردیم و همه ما مسئولین باید در این زمینه تجدید نظر کنیم و ببینیم که چه کردیم و چه کم کاری کردیم از اعمالمان ترس داشته باشیم . .ما توکل بر خدا را فراموش نکنیم و توسل بر ائمه را فراموش نکنیم ما بهترین روزها و غنی ترین دعا را داریم ما امام زمان (عج)را داریم که ناظر و حاضر است و باید به او توسل جست .او غایب نیست حاضر است . دلها را به خدا بسپاریم اما متاسفانه هنوز مردم بیدار نشدند .هر چند رعایت نکات بهداشتی را هم بکنیم هم فردی و هم اجتماعی این سفارش اسلام است و مربوط به زمان کنونی نیست و انظافه من الیمان .

  روحانی باید احکام شرعی را بیان کند و هم مسائل بهداشت تن و بدن را باید رعایت کنیم .این مسئله مهمی است و این تاکید آیت الله کوهستانی بود که از مراجعین می پرسند شما روحانی دارید و بعد می پرسید حمام دارید ؟

  به قهوه خانه ها هم هشدار دادیم به قهوه خانه ها که رعایت کنند این بلا به جان خانواده ها می افتد اگر رعایت نشود رعایت بهداشت عمومی و فردی واجب است .

  احتکار اجناس بهداشتی که برخی در این زمینه سوء استفاده کردند ما متاسف هستیم ایا خدا را مد نظر ندارند .جا دارد از وزارت بهداشت و همه زحمت کشان و دست اندر کاران این حوزه تشکر می کنم .

   

  خطبه دوم

  خطیب جمعه بابلکنار در خطبه دوم به مناسبتها و مسایل سیاسی و اجتماعی و فرهنگی روز ایران و جهان اشاره کرد و ادامه داد:

  از حضور پر شور مردم را در انتخابات مجلس شورای اسلامی تقدیر می کنیم .

  با توجه به اینکه تبلیغات سوءدشمن را داشتیم و برخی ناتدبیریهای برخی مسئولین واین ویروس را هم داشتیم اما با این همه مردم حضور پیدا کردند و یک انتخابات خوبی انجام شده است واکثر مردم تمایل به نمایندگان جدید کردند .این نمایندگان هم باید تلاش شبانه روزی کنند .ماه مبارک رجب را داریم که فصل عبادت و بندگی است .این سه ماه رجب و شعبان و رمضان ماه های بندگی است . اول ماه رجب ولادت امام محمد باقر (ع)بود که به همه ولایت مداران تبریک عرض می کنیم و شهادت امام هادی (ع)که مصادف است با رحلت آیت الله روحانی است که یادش را گرامی میداریم .دهه رجب ولادت امام محمد تقی(ع) است و13 رجب که ولادت با سعادت امیر مومنان است خدمت امام عصر تبریک عرض می کنم .

  خطیب جمعه بابلکنار افزود :در هفته آینده 14اسفند سالروز تشکیل کمیته امداد امام است که به داد مستمندان رسید و در بخش ها هم مرکز نیکو کاری به وجود آمده است و از تلاش همه عزیزان تقدیر می کنم. هفته آینده اعانات مردم جمع آوری می شود. اگر می خواهیم این بلا یا کم شود واز این بلا یا دور باشیم صدقه را فراموش نکنیم هر مقداری که تمکن مالی دارید کمک کنید و اینها عائله خداوند هستند .  • اسف ۱۱, ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |