پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خلاصه خطبه های نمازجمعه 21 اردیبهشت حجت الاسلام و المسلمین بابائیان امام جمعه بابلکنار.
  برجام حکم جنازه را پیدا کرده است، چرا برخی توقع دارند که این جنازه بلند شود و حرکت کند.

  خلاصه خطبه های نمازجمعه 21 اردیبهشت حجت الاسلام و المسلمین بابائیان امام جمعه بابلکنار.

  * رمضان ماه نزول قرآن، ماه مغفرت و آمرزش، ماه رحمت و ایثار، ماه تهذیب نفس، کسر شهوت و ماه صبر و استقامت و ماه اصلاح جامعه است.

  * تلاوت قرآن، حضور به موقع در نمازهای پر فیض جماعت، شرکت در مجالس معنوی، جلسات تفسیر قرآن در مساجد و منازل از مهم ترین برنامه های پر برکت ماه مبارک رمضان برای مسلمانان و فرصتی برای تقرب به خدا باشد.

  * ماه رمضان بهترین زمان و فرصت برای خودسازی و عبادت، انجام فعالیت های اجتماعی، تربیت اخلاقی و اسلامی، پیوند با ولایت، فرصتی برای توبه و آشتی با خدا، ماهی برای تربیت دینی و معنوی جوانان و فرصتی برای ترویج رفتارهای حسنه اجتماعی اسلامی مانند انفاق و اطعام فقرا است.

  * مسجد مهم ترین پایگاه دینی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی اسلامی از زمان پیامبر گرامی اسلام(ص) و ارزشمند ترین و شکوفاترین میراث ایشان بعد از قرآن کریم است.

  * پیامبر اسلام(ص) می فرمایند: هرکسی به مسجدی از مساجد خدا برای نماز جماعت برود، برای هر قدمی که بر می دارد هفتاد هزار حسنه منظور می شود و به همان اندازه درجاتش بالا رود . ( بهار ح 73 ص 336 )

  * اروپائیان باید بدانند که برجام هیچ گونه مکمل و متممی ندارد و جمهوری اسلامی ایران درباره نفوذ منطقه ای و ابزارهای دفاعی و موشکی خود به هیچ وجه با بیگانگان وارد مذاکره نخواهد شد.

  * اصلی ترین هدف امریکا برای خروج از برجام، ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان است باید یکپارچگی ملی را حفظ کنیم، بزرگترین تهدید برای ملت ایران، دو قطبی شدن و مخالف و موافق شدن در برابر عربده کشی ها و نیرنگ و فریب دشمن است.

  * به تعبیر مقام معظم رهبری، بزرگترین دستاورد برجام اثبات غیر قابل اعتماد بودن دشمن خواهد بود. این سرمایه بزرگ را که با هزینه ای سنگین به دست آورده ایم را نباید بار دیگر با خوش بینی به اروپا و دیگر دشمنان تابلودار به تاراج داد. باید مذاکرات بعدی از موضع اقتدار ملی، بی اعتمادی به دشمن و اخذ تضمین های محکم و اساسی باشد.

  * برجام حکم جنازه را پیدا کرده است، چرا برخی توقع دارند که این جنازه بلند شود و حرکت کند؛ برجام کلاه گشادی بود که سر ایران رفت و مسئولین باید بعلت عدم اجرای شروط رهبری معظم انقلاب و مجلس از ملت عزیز عذر خواهی کنند.

  * تا خود سازی و خود باوری، ارزش قائل شدن به جوانان، ریشه کنی قاچاق واردات و صادرات، نهراسیدن از دشمن، صلابت در برابر بیگانگان، توجه به تولید داخل و … شکل نگیرد وضعیت همین است که می بینیم که چه بر سر اقتصاد و سیاست آورده اند.

  * مسئولین دولت برای چندمین مرتیه می گویند: امریکا برجام را به دفعات متعدد نقض کرده است پس چرا طبق بند 2 نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور برجام هنوز متوقف نشده است؟

  * این که گفته می شود برجام یک مذاکره برد-برد بوده است، به ملت اعلام کنند که این چه برد بردی بود که شیطان بزرگ به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده و ما به تمام تعهداتمان در نابودی امکاناتمان عمل کردیم؟!

  * بازی جدید غرب و امریکا با برجامی که به دلیل نقض عهد مکرر امریکا به جسدی متعفن تبدیل شده، جزء خسارت محض برای ما فایده ای ندارد. ملت ایران هرگز راضی نخواهند شد برای خفظ لاشه بی خاصیت برجام اقتدار نظامی و دفاعی خود را از دست بدهد.

  * امریکا از همه امتیازات برجام به صورت کامل استفاده کرده و به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرد و برجام را پاره کرد و اینک نوبت ایران است که آن را آتش بزند و به پیش از برجام بازگشته و فعالیت های هسته ای کشور را با سرعتی بیشتر از سر بگیرد.

  * اگر دولت محترم در برابر نقض عهدهای مکرر امریکا در برجام و پاره کردن عملی آن، واکنش جدی نشان داده و آن را آتش زده بود امروز شاهد دلار بیش از 7000 تومانی و سکه بیش از دو میلیونی نبودیم!

  * شعار حمایت از کالای ایرانی فقط منحصر در گوشه تصویر تلویزیون آن هم به مدت کوتاهی در ابتدای سال بود، از آن زمان به بعد این تبلیغ کالاهای خارجی در رسانه ملی است که بزرگترین دهن کجی را به تولید کننده و خریدار کالای ایرانی می کند، رسانه ملی این رویه غلط را اصلاح کند!

  * ایران برای نجات و مصون ماندن از پیامدهای شوم برجام راهی جز مقاومت و افزایش توان دفاعی کشور ندارد، در غیر این صورت باید زیر بار ذلت امریکایی ها برویم و گام به گام عقب نشینی کنیم.

  * علت خروج امریکا از برجام برای این است که ترامپ می خواهد شانه امریکا را از زیر بار مسئولیت انجام تعهداتش خارج کرده و امیدوار است که سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان محدودیت های فاجعه آفرین برجام علیه ایران را ادامه خواهند داد!

  * سران یه کشور اروپایی در واکنش به خروج امریکا از برجام، از ایران خواسته اند، که در مقابل عهد شکنی امریکا هیچ واکنشی نشان ندهد، آژانس بین المللی انرژی اتمی باید قادر باشد بدون هیچ محدودیتی به کار نظارتی خود ادامه دهد! ایران باید نسبت به حفظ امنیت هم پیمانان اروپا در منطقه تلاش کند و در خصوص موشک های بالستیک خود نیز پاسخگو باشد!

  * تعمیق بی اعتمادی عمومی ایران به امریکا، ایجاد دو دستگی در بین مردم و احزاب امریکا، شکاف بزرگتر از برجام برای امریکا، پیش بینی ناپذیری پاسخ متقابل ایران از تبعات خروج امریکا از برجام برای امریکا است.

     • ارد ۲۱, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |