پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خلاصه خطبه های نمازجمعه 3 فروردین1397 حجت الاسلام و المسلمین بابائیان امام جمعه بابلکنار.
  حمایت از تولید داخلی، لازمه حفظ استقلال و ارتقاء جایگاه کشور در نردبان قدرت نظام بین الملل و مقابله با تهدیدات اقتصادی دشمن است.

  * برخی از مسئولان نتوانستند در سال های گذشته در تحقق شعار سال نمره قبولی کسب نمایند. امسال مقام معظم رهبری کار را بعهده مردم گذاشته اند که با همت مردم انقلابی قطعاً نتیجه بخش خواهد بود.

  * اقتصاد مقاومتی یعنی حمایت از کالای ایرانی و این یعنی من و شما باید باور داشته باشیم که ایران مال همه ماست. برای امنیت ملی باید خون داد و برای امنیت اقتصادی باید پول داد.

  * یکی از ابزار تسلط کالاهای خارجی در بازار ما، تبلیغات از طریق رسانه های داخلی ماست، در گام اول تبلیغ کالاهای خارجی در کشور ممنوع و برای حمایت از کالاهای داخلی، رسانه های جبهه انقلاب، یک فضای تبلیغاتی رایگان در اختیار تولید ایرانی قرار دهند.

  * از رئیس جمهور برای حضور در مناطق زلزله زده در ساعات اولیه سال تحویل و دلجویی از مردم مصیبت دیده و ابلاغ دولت به ممنوعیت خرید کالاهای خارجی تشکر می کنیم.

  * حال که رهبر انقلاب سال 97 را سال حمایت از کالای داخلی اعلان فرمودند، بهترین کار این است که در یک اقدام انقلابی مسئولین دو تابعیتی و غیر ایرانی نیز، در هر مقامی که هستند حذف شوند.

  * چرا در فروشگاه های دولتی و حکومتی، هر چه وجود دارد ازکالاهای خارجی باشد؟ پزدادن با کالاهای خارجی باید یک امر ناپسند و زشت شمرده شود.

  * اعتماد کردن به نسخه بیگانگان و قبیله گرایی سیاسی و خارجی و اقتصادی، عدم توجه به سیاست درون زایی، سیاست های بانک جهانی و بعضی از معاهدات بین المللی، دلایل و موانع عدم استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشور است.

  * حمایت ازکالاهای ایرانی یعنی تولیدکنندگان به پشتیوانه حمایت مردم کالاهای با کیفیت بسازند وتولید کنند نه این که با قایم شدن پشت شعار سال به تولید کالاهای بی کفیت خودشان ادامه دهند!

  * مهمترین گام برای حمایت از کالای ایرانی از بین بردن حمایت دلاری و ارزی از واردات است. با این وضعیت دولت عملاً در حال یارانه دادن به واردات خواهد بود.

  * حمایت از تولید داخلی، لازمه حفظ استقلال و ارتقاء جایگاه کشور در نردبان قدرت نظام بین الملل و مقابله با تهدیدات اقتصادی دشمن است.

  * حمایت از کالای ایرانی، یعنی هرکس در هر جایگاه وموقعیتی به تقویت تولید ملی کمک کند یکی با خریدکالای ایرانی، دیگری با تولید با کیفیت تر و دیگران با کوشش علمی و حمایت های قانونی.

  * دولت برای حمایت از تولیدات داخلی دو کار مهم و اساسی و بنیادی انجام دهد. در کوتاه مدت افزایش تعرفه گمرکی برای کالاهای مصرفی خارجی و جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و در دراز مدت حمایت از بنگاه های داخلی برای رسیدن به فناوری لازم جهت رقابت با کالاهای خارجی.

   

  * صنعت گران آلمان و ژاپن وقتی درهای واردات کشورشان بسته شد نگفتند مردم چاره ای جز خرید از ما ندارند! و جنس بنجل برای آنها بسازند! به مردم شان احترام گذاشته و کیفیت کالاهای خود را افزایش دادند و مردم هم از تولیدات آنها حمایت کردند.

  * حمایت از کالای ایرانی، یعنی وزیر خارجه به جای مذاکره در مورد برجام منطقه ای و برجام موشکی به فکر مذاکره با 15 کشور همسایه برای صادرات کالای ایرانی باشد.

  * رهبری معظم انقلاب مردم را مکلف به خریدن کالاهای ایرانی کرده است و ملت نیز اطاعت خواهند کرد. در این میان تولیدکنندگان هم وظایفی دارند از جمله این وظایف، تولید محصولات با کیفیت و قیمتی معقول و خدمات متناسب، نه این که از حرف رهبری به هر طریقی سوء استفاده کنند.

  * نتیجه انحراف و زاویه گرفتن با ولی فقیه این می شود که انسان جان خود را آنچنان بی ارزش کند و آن را برای هر بی سرو پایی فدا کند!!

  * سال 97، سال کشیدن صمصام و شمشیر عدالت علوی از نیام صبر و انتظار و قطع ریشه های فساد باشد.

  * رأفت و گذشت نظام اسلامی، فتنه گران و افساد طلبان را طلبکار کرده است، در ترکیه بعد از کودتای 45 دقیقه ای 37777 معلم و استاد،  8000 پلیس، 6000 سرباز، 3450 دولتی ها و 3475 قاضی، از کار برکنار شدند، ولی در ایران بعد از کودتای 8 ماهه، سران فتنه داخل ویلاهای مجلل کنار دریا زندگی می کنند! همچنان از بیت المال حقوق می گیرند! و در فکر براندازی نظام هستند و باز هم زبانشان دراز است.!!

  * اگر امنیت آب و خاکمان را مدیون باکریهای دیروز وحججی های امروز هستیم، امنیت اقتصادی مان، نیازمند حججیهای اقتصادی و کارآفرین است.

  * 40 سال از انقلاب گذشته: صنایع نظامی به دست خدا باوران بوده  به باشگاه قدرت های برتر موشکی جهان وارد شدیم اما صنایع خودروسازی و دیگر صنایع در این سال ها در دست کدخدا باوران بود که نتیجه آن عقب ماندگی در این صنایع بود. این است فرق تفکر ما ((میتوانیم و ما نمیتوانیم.))

  * در گذشته میگفتند: برجام باشد تا تحریم ها برود، حالا باید بگویند تحریم ها بیایند تا برجام بماند! با این تفاوت که امروز بابت این تحریم ها، لابد مدیون اروپا هم باید باشیم؟

  * افزایش حقوق مدیران با مبالغ بسیار بالا بدون دردسر تصویب می شوند، اما افزایش ناچیز حقوق کارگران با ساعت ها جلسه و کش و قوس مخالفان انجام می گیرد! چون حقوق کارگران اگر اضافه نشود هرگز دزدی نمیکند اما برخی مدیران اگر حقوق کم بگیرند دزدی میکنند!

   

     • فرو ۳, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |