پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خلاصه خطبه های نمازجمعه10 فروردین1397 حجت الاسلام و المسلمین بابائیان امام جمعه بابلکنار.
  مدافعان حرم قدرت نظامی و سیاسی ترکیه را زمین زدند، اما برخی هموطنان خوشگذران و بی تفاوت با انتقال میلیاردها دلار از ایران به ترکیه، کمر اقتصاد ایران را شکستند.

  * علی(ع) مظهر و نماد تجلی زیباترین ولادت، زیباترین القاب، زیباترین عید، زیباترین آیات، زیباترین آرزو، زیباترین مناجات، زیباترین اسلام، زیباترین اخلاص و ایثار، زیباترین خطبه و زیباترین انتخاب بوده است.

  * حضرت علی(ع) زاهدترین، بردبارترین، فصیح ترین، شجاع ترین، عابدترین، بزرگوار ترین، مقدم ترین افراد در ایمان، حریص ترین مردم را در اقامه حدود خداوند، نزدیکترین مردم به پیامبر(ص) و افضل ترین مردم بود.

  * راز و فلسفه ولادت امیر(ع) در درون کعبه این است که بدانیم قلب خانه خدا و توحید را، ولایت و امامت عل(ع) تشکیل می دهد و دیگران این که در حال نماز و رو به کعبه باشند و صورت دل را به سوی امامت ائمه (ع) و در رأس آنها امیرالمونین (ع) داشته باشند.

  * تمسک به ولایت علی(ع) یعنی تمسک به تقوا و زهد آن حضرت، به تبعیت از مقاصد آن حضرت در قول، فعل، گفتار و تبعیت اجرای عدالت در حدتوان است.

  * حضور در اعتکاف برای تمرین حضور مستمر در مسجد است، نه سه روز آمدن و تا سال بعد نیامدن، اعتکاف بهترین راه مسجد شناسی و آشنایی با فضائل، آداب، احکام  و انس با مسجد است.

  * کسانی که زندگی خود را با سه روز اعتکاف در مسجد شروع کند رابطه اش را امیرالمونین تقویت کرده است. زیرا علی(ع) ولادتش در مسجد،پرورشش درمسجد، ازدواجش در مسجد، زندگی در مسجد، حکومتش در مسجد، قضاوتش در مسجد، شهادتش در مسجد بوده است.

  * بلیط استامبول و تفلیس ارازنتر از کیش و قشم است!! آنهایی که می گفتند: مردم را به زور نمی شود به بهشت برد به زور به جهنم می برند! راه جهنم را ارزانتر از راه بهشت کردند!

  * تحریم و مهار برنامه موشکی ایران، بازدید از همه سایت ها و مراکز ایران و دائم شدن محدودیت های برجامی این کشور سه شروط تحقیر کننده امریکا برای باقی ماندن در برجام است! آیا هیچ عاقل سیاسی این شروط حقارت آمیز را می پذیرد؟

  * مردم از مسئولین می پرسند، نیروهای امنیتی که ریگی را در آسمان دستگیر می کنند، گروه های تروریستی داعش را در سوریه و عراق نابود می کنند چطور جلوی قاچاق 12 میلیارد دلاری کالاها را نمی توانند بگیرند!!

  * جان بولتون از بوش، اوباما و امثالهم وحشی تر و تندرو تر نیست. دوقطبی جنگ و صلح از عوامل پیروزی در انتخابات بود و امروز می تواند عاملی باشد برای رفتن به سوی برجام موشکی و منطقه ای!!

  * مدافعان حرم قدرت نظامی و سیاسی ترکیه را زمین زدند، اما برخی هموطنان خوشگذران و بی تفاوت با انتقال میلیاردها دلار از ایران به ترکیه، کمر اقتصاد ایران را شکستند و حال این که جاذبه های گردشگری ایران بهتر از کشورهای دیگراست!!

  * کشورهای اروپایی به تبعیت از امریکا، بغض پیروزی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه و شکست جنگ سوریه را، با اخراج گسترده دیپلمات های روسی بیرون ریختند.کسانی که مدعی استقلال سیاسی اروپا از کدخدا هستند و خیال می کنند اروپا، ایران را به امریکا ترجیح می دهد این مورد را نیز در دفترچه عبرت های برجام یادداشت کنند.

  * لغو برجام توسط ترامپ و آوردن وزرا و مشاورین جنگ طلب برای ترساندن مسئولین ایران است، زیرا خودشان می دانند در صورت لغو برجام، غنی سازی با سرعت انجام می شود، اعتماد به غرب از بین می رود، موجب تضعیف جریان میانه رو در ایران و افزایش قدرت منطقه ای ایران و موجب کاهش امنیت اسرائیل و عدم ورود ایران به مذاکره با امریکا در آینده را در پی خواهد داشت.

  * بیمارستان 17 شهریور با عنایت وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی بابل به بیمارستان 60 تختخوابی جنرال، اورژانس استاندارد و درمانگاه قلب، چشم و دندان مجهز می گردد.

  * کالاهای چینی در سبد مصرفی حدود 80 در صد خانوارهای ایرانی قرار دارد باید تلاش کرد تا با استفاده از غیرت ایرانی محصولات مشابه داخلی را جایگزین آن کرد.

  * حرکت و شتاب صنایع و تولید ملی، ایجاد اشتغال برای جوانان، افزایش فعالیت های عمرانی، کاهش کالای قاچاق، مانع خروج ارز از کشور، کتهش آسیب های اجتماعی مانند بیکاری، فقر، طلاق، بهبود معیشت جامعه، بی اثر شدن تحریم های دشمن، کاهش آثار مخرب فرهنگی، استفاده نکردن از کالاهای وارداتی، خروج از رکود اقتصادی، ارتقاء محصولات داخلی، کاهش فاصله طبقاتی، از آثار خرید کالای داخلی است.

  * 13 فروردین روز حمایت و حفاظت از طبیعت است، همه باید بکشویم آن را به زباله دانی همگانی تبدیل نسازیم، فرهنگ احترام به طبیعت را باید از کودکی آموخت، باید بدانند که طبیعت زیبای سرزمینمان ایران، خانه بزرگ تر همه ما به شمار می آید.

  * یک گام اساسی در حکایت از کالای ایرانی این است که صدا و سیما هم دندان طمع در آمد حاصل از تبلیغ اجناس خارجی، که ما به ازای مرغوب ایرانی دارد را بکشد ودر راستای منافع ملی اقدام کند.

  * 12 فروردین، روز نخستین حکومت الله، روز اعلام حکومت عدل الهی با رأی قاطع ملت، روز اثبات رشد سیاسی و اجتماعی ملت و روز دموکراسی واقعی ملت ایران است.  • فرو ۱۰, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |