پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • گالری تصاویر

  پیوندها
 • خلاصه خطبه های 17 فروردین 1397 حجت الاسلام و المسلمین عباس بابائیان امام جمعه بابلکنار.
  وقتی منافع برخی مدیران در گروه واردات کالاهای خارجی باشد، حمایت از تولید داخلی چه معنا دارد؟!

  * در کشوری که برخی مسئولین آن، کفش سه میلیونی، ساعت 16 میلیونی، ماشین گران قیمت خارجی و … استفاده می کنند، نباید انتظار داشت جوانان و پدران ایرانی صاحب کار باشند و کودکان پابرهنه نباشند و کارگاه و شرکتهای تولید کنندگان ایرانی تعطیل نباشد!!

  * نمایندگان مجلس بجای طرح فوریت الزام دولت به خرید کالاهای ایرانی طرح ممنوعیت واردات کالای مشابه داخلی را تصویب کند، وقتی کالای مشابه داخلی وارد نشود، دولت هم لاجرم کالای ایرانی خریداری خواهد کرد!

  * واردات ماهانه 50 میلیارد دلار کالا به کشور امید هر تولید کننده ای را نا امید می کند. بخصوص وقتی بدانیم بیش از 60% این واردات کالاهای رقابتی و مشابه با تولیدات داخلی هستند! قصه زمانی تلخ تر می شود که وزارت صنعت حاضر نیست لیست این 60 در صد را که حدود 200 قلم است را آشکار کند و حتی در اختیار نمایندگان مجلس بگذارد!!

  * فقط در 11 ماهه اول سال 1396 مبلغی حدود 40 هزار میلیارد تومان واردات کالاهای مصرفی غیر ضروری داشتیم یعنی معادل 40 هزار شغل در کشور، متأسفانه کالاهایی وارد کشور می شود که ما در دنیا صاحب برند آن هستیم!

  * وقتی منافع برخی مدیران در گروه واردات کالاهای خارجی باشد، حمایت از تولید داخلی چه معنا دارد؟!

  * دولت محترم به مردم پاسخ دهند: که با یک و نیم میلیارد دلاری که از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی برداشت شد چه کردند؟ یعنی 78 هزار میلیارد ریال، مردم محروم روستاها منتظرند بدانند این پول ها در کدام دولت هزینه شده و چند شغل ایجاد شده است؟ به جای ایجاد اشتغال کام چه کسانی را شیرین کرده است؟

  * دولت محترم فرمودند که نه تنها در تولید بنزین خودکفا شدیم بلکه توان صادرات را هم داریم! اما اکنون 4 و نیم میلیارد لیتر بنزین به کشور وارد می کنیم. چه دستی در کار است؟ آیا این درست است که کشور اول دارنده گاز و نفت در جهان ، وابسته به بنزین وارداتی باشیم؟ مایه ننگ و تلخ کامی نیست؟!

  * انگلیس می گوید: آینده کشور ایران دست بچه هایی است که ما تربیت می کنیم؛ پدر و مادرشان جرأت برخورد با ما را ندارند! ما برای دانشگاه، مجلس و دولت برنامه ریزی کردیم! مسئولین چه جوابی دارند؟

  * برخی از افساد طلبان با بازی در زمین دشمن و بدون توجه به تجربه پر هزینه برجام، به دنبال تکرار خسارت محض برجام در دیگر مؤلفه های قدرت کشورمان هستند و می گویند: باید برجام موشکی را امضاء کنیم تا سایه جنگ برود و معیشت مردم حل شود!!

   

   

  * اگر کسانی بخواهند سرمایه های دفاعی و منطقه ای کشور را فدای ناتوانی مدیریتی خود کنند، تنها برگه عدم کفایت سیاسی خودشان را امضاء خواهند کرد.

  * لیبرال های وطن فروش و فتنه گران 88 تفضیر خروج احتمالی امریکا از برجام را به حساب صنایع موشکی ایران و حمایت کشورمان از جبهه مقاومت می دانند! و به روی نا مبارک خود هم نمی آورند که اگر موشک های ایران و حمایت از مقاومت نبود باید الان پوتین داعشی ها را واکس می زدند!

  * برجام برای امریکا یک سند طلایی است که امریکایی ها حتی احتمال تن دادن ایران به این سند فاجعه بار را در خواب نمی دیدند؛ بنابراین محال است که امریکا از برجام خارج شود و امتیازات فراوانی را که مفت بدست آورده را مجانی از دست بدهد.

  * برجام یکی از اصلی ترین موانع گشایش اقتصادی است. برجام برخلاف ظاهرش، هسته ای نیست، بلکه این معاهده با هدف فلج کردن اقتصاد جمهوری اسلامی ایران تهیه و به مردم و نظام تحمیل شده است.

  * امریکایی ها می گویند: توافق هسته ای با ایران مسئله ای حاشیه ای است و باید سیاست واقعی رژیم جمهوری اسلامی را ساقط کنیم و آن تضعیف ایران و حمایت از دشمنان داخلی آن است، همان کاری که با امپراطوری شوروی که دشمنی به مراتب قدرتمند تر از جمهوری اسلامی ایران بود کردیم.

  * رهبر انقلاب می فرمایند: مسئولی که به فکر طبقات ضعیف نیست، نمی تواند بگوید امام من علی(ع) است.

  * خروج از برجام برای امریکا یک فاجعه و برای ما یک فرصت طلایی خواهد بود و یکی از موانع اصلی پیش روی تحقق شعار سال و پیوست های آن را از میان بر می دارد، خروج ما از برجام عربده های ترامپ را به التماس تبدیل می کند.

  * رژیم های نژاد پرست، شهوت پرستان و جنگ طلبان از متحجرین عربی تا آدم کش عبری، تا سرمایه داران غربی از صدام و بن سلمان تا ترامپ و نتانیاهو و داعش و … همه و همه دشمن جمهوری اسلامی ایران بوده اند! ولی ما هستیم و همچون کوه ایستاده ایم. چون خداوند فرمود: حقاً علینا نصر المونین ( سوره الروم آیه 47 ).

  * ملت سلحشور ایران، دلسوزان انقلاب، ولایتمداران صدیق و بسیجیان مخلص، هرگز نخواهند گذاشت، ایران اسلامی با تمدن بزرگ، فرهنگ در گل فرو رفته غرب را تجربه کند.

  * برنامه قبلی صهیونیست ها از نیل تا فرات بود، اما به برکت جمهوری اسلامی اسرائیل می گوید: اگر انصار ا… و یمن پیروز شوند ما باید برگردیم به اروپا.

     • فرو ۱۷, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |